Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To je správná otázka pro začátečníka :) Žádnou fundamentální analýzu k dispozici nemám takže budu svůj názor zakládat pouze na základě technické analýzy, kterou jsem měl možnost prostudovat tady na stránkách. Aplikoval jsem na graf systém B.O.A a jelikož trh protl i 18 denní průměr tak bych zadal SELL příkaz pod support. Nevím jestli dělám dobře nebo ne, ale to se za pár dní uvidí. Co bys dal ty? Zajimalo by mě co by dali Petr s Tomášem, i když samozřejmě vím, že tento trh je spíše pro zelenáče :)

5218

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím nic o kukuřici, ani o pozičním obchodování...ale vidím na grafu vzniklou trading range mezi supportem na 525 a resistencí na 580, nebo kolik to je. Takže možnost je obchodovat průraz range (supportu) dolů, což ovšem zatím neumím, takže bych čekal na korekci v downtrendu a vstupoval na ni. Stejně tak ale lze spekulovat na odraz od supportu do longu. Nebo čekat na průraz resistence do longu.
Reagoval jsem na tvou větu "jakoby vypadla z učebnice komoditního obchodování".....Tak mě zajímalo, co z těch učebnic máš na mysli....protože na takovémhle obrázku si každý dokáže najít to svoje....každý něco jiného....a jinak zobchodovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

virtualcircus

To by mě zajímalo, z které učebnice komoditního obchodování ti ta formace vypadla ;) Podle mě se to může od toho supportu odrazit nahoru anebo prorazit dolů. Spíš bych si všímal, co se děje v ostaních komoditách - zlato, ropa atd. Všichni velcí si už pěkně vydělali a teď to z historických maxim asi zkoriguje trochu dolů. Takže bych tipoval i tu kukuřici, stejně jako ostatní komodity podle toho dnes short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: virtualcircus
Pokud si to správně pamatuji z té Vaší učebnice komoditního obchodování, tak jste ve čtvrtek vstoupil do short pozice
ke konci obchodních hodin.Stoploss múžete dát až v pondělí.Pokud se Vám to povedlo,máte slušnou šanci na nějakých
padesát bodů během měsíce.Tak to vidím,já.
Také může přijít lehká korekce na long stranu o čtyřicet bodů.
Hodně napoví pondělní open cena a průběh obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím, již delší dobu sleduji na amatérské úrovni trhy a nyní se snažím sestavit svůj první obchodní plán. Jelikož budu jako většina začátečníků obchodovat kukuřici (a cukr), snažím se trochu pochopit souvislosti trhu, než do něj budu vstupovat. Zapsal jsem si proto menší fundamentální analýzu, byl bych rád za její případnou korekci nebo doplnění o další souvislosti. Díky.

červen, 2008:
kukuřice se již v dubnu dostala na znatelné historické maximum, z dlouhodobého pohledu vytvořila krátkodobou resistenci kolem ceny 597.20 s malým a neúspěšným pokusem o propražení. Nyní poměrně agresivním způsobem svojí cenu zvyšuje aktuálně na hranici 655. vystoupání na historiká maxima a snahu o další růst si můžeme vysvětlit dvěmy pravděpodobným jevy. Zaprvé snahou EU o regulace zemědělství tak, aby nevznikaly přebytky díky kterým by pak zemědělci za úrodu inkasovali méně. Za druhé pak to, že EU v poměrně velké míře investuje do rozvoje „ekologické energie“ a kukuřice je jednou ze surovin biopaliv. Na jedné straně tedy roste cena díky nižšímu množství kukuřice pro potravinový trh, na druhé straně roste cena jelikož je kukuřice vykupována jako biopalivo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim,

sledujete niekto kukuricu tieto dni? Vcera dosiahla limit price, bolo zavrete obchodovanie a tak som sa zacital do Contract Specification. Bolo tam napisane, ze limitna cena je ak sa cena pohne o $0.3 per bushel od settlement price predchadzajuceho dna (t.j. o $1,500, t.j. 30 bodov). Ak bolo dosiahnuta limit price tak dalsi den sa to tusim zvysuje na $0.45 a dalsi $0.7

Mna by zaujimalo ako sa stanovuje settlement price. Na CBOT strankach som sa v paragrafe 813. SETTLEMENT PRICE docital, ze cenu stanovuje Pit Committee, co si viem predstavit pri pitovom obchodovani. Ako je to vsak s elektronickym obchodovanim? Co je povazovane za settlement price predchadzajuceho dna? Kedze sa obchodovanie zavrelo na cene 747 ako limitnej cene (co je uvadzane close pre ten den) tak settlement cena predchadzajuceho dna by mala byt stanovena na 777. Lenze close dna predtym je 774.

Viete niekto dat k tomu rozumny comment?

Hokej mam este aj v zgrupovani obchodnych hodin do jednotlivych dni, ale videl som vela reakcii na tuto tematiku tu v diskusiach, tak to citanim snad zvladnem. Preco vsak obchodne hodiny 7.7. su v dennom grafe oznacene ako den 8.7 je mi teda zatial zahadou.

S pozdravom
Kef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Zdravim vsechny,
zajímal by mě Váš názor na situaci ohledne kukuřice a pšenice. Cenu momentálně tlačí nahoru sucho a horko a tím i špatné očekávané výnosy.
Kam až myslíte, že může vystoupat? Láká mě totiž připravit si příkaz na prodej.
Nemáte nějaký odkaz na web, kde se člověk dozví více aktuálních informací?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...