Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Faltajane,

Vstupoval jsem nad high na základě rostoucí EMA55 a je-li celý bar nad. Tato podmínka byla splněna po gapu, ale cena poté klesala a až ve středu se obrátila nahoru a podařilo se vstoupit.
Celý systém včetně back testu (cca 100 obchodů od roku 1990) v pdf formátu je ve vlákně Obchodní systémy - nováčci.

Přeji pěkný den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

Co takhle dnes jít short? Já zadávam papírivě 2 contracty short za strike cenu 236,24. První contract bych prodal na 233,50 a druhý na 228,25. Stop 130usd.
Strategie: Myslím si že se trh odrazl od resistance a směřuje na jih, navíc je tam gap který by trh moh vyplnit. První contract prodávam hned po potom pokud se trh hne mým směrem, aktivují se mý 2 strike příkazy.První kontrakt bych prodal s ziskem 130usd. Ziskem z 1 contractu kryju případnou ztrátu contractu 2.( Pokud se trh hne mým směrem vystupuji 1 contractem na 233,50, zisk 130usd, tím pádem jsem krytý pro případ že by se trh záhy otočil proti mě). Pokud mě trh aktivuje a hned se otočí, mám ztrátu 2x 130usd=260usd. Pokud se obchod povede podle plánu a prodám oby contracty podle PT, mám zisk 530usd, což je 265usd na contract a to je 2x více než risk 130usd.
Tak co zkušenější, co říkate na můj plán? :S
Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem včera prodal jeden lot za 2382 (3. tick od intradenní bariéry na 2390). Dnes mám SL na 2402. Taky to vidím na delší korekci (přibližně do května - když se podíváte do historie, skoro každý rok v květnu trh výrazně rostl), ale nevím, jestli se trh ještě jednou nepokusí prorazit resistance (v tom případě by se asi zastavil někde u 245, ale podle ETV by se už nic takového dít nemělo, jestli správně počítám).

Jestli je tvůj systém OK, to bys měl vědět Ty:). Jinak asi je to překlep, ale nemůžeš vstoupit za 236,24, ale jen za 236,25 nebo 236. Počítáš s poplatky brokerovi? Ono se to nezdá, ale když se podívám do svého deníku, tak ze mě dostal za těch mých pár obchodů víc, než já z nejziskovějšího obchodu. Navíc i když neobchoduju, strhává si 30 USD "Quarterly service fee".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak, po dnešní close jsem v sympatickém profitu 100 USD (-25 broker). Dnes proběhla očekávaná intradenní minikorekce a díky ETV skončila 2 ticky od mého SL:). Ještěže jsem se skoro celou seanci udržel mimo PC, jinak by to asi nedopadlo dobře. Zítra by měl trh zase o něco spadnout. Vystupuji nejpozději 15 minut před zítřejší close, protože přes víkend, ještě navíc přes svátky v trhu nezůstanu. Po pondělním OR bych v ideálním případě znova naskočil short, ale nebudu předbíhat budoucnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ok, beriem:)

Prajem vela uspechov v tradingu, casom zistujem (stotoznujem sa), ze asi najdolezitejsie pre obchodovanie je ist do trhu ako vyrovnany so skutocnostou ze trh nepohnes svojim smerom, netreba obchodovat vsetko, dolezite je uvedomit si dlhy boj, boj na dlhu trat, byt ako budha ani cierny ani biely. Tieto pravdy su jednoduche ale tazke pre prijatie, stotoznenie sa s nimi, clovek ich musi prijat a nie im len rozumiet. Metody obchodovania su az na dalsich miestach v rebricku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravim vsetkych traderov. V tomto vlakne sa uz akosi neprebera tema podla nazvu, teda CORN. Som sa rozhodol ze to trosku (snad) ozivim. Kedze som v uplnych zaciatkoch, stranku financnika som objavil cca pred mesiacom, kukurica je pre mna idealna. Mam otvoreny fiktivny ucet na factsim.org. Zaciatocnikom ho mozem len odporucit. Sice je k dispozicii fiktivny kapital $25k no ja sa tvarim ze je iba $5k, kedze je to moja planovana realna ciastka pre real obchody. Teda vratme sa ku CORN. Vcera (podla mojich zaciatocnickych dedukcii) sa nam kukurica rozhodla prudsie stupat po odrazeni sa od dvojiteho dna. V pravej polovici dvojiteho dna (DD) som sa uz raz pokusil "naskocit" no vytvorilo sa tam este akesi jedno DD tak som uz pockal co sa bude diat aj po tom druhom. Paralelne som sledoval dianie aj na eCorn krore je trosicku v predstihu. Vcera sa najprv eCorn vydala "mojim" smerom teda som nevahal vstupit do pozicie u pitovom Corne. Nasledujuci obr. snad hovori za vsetko

1891

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...