Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tu uz zavisi od konkretnej strategie, ci mas robustny obchodny system alebo aky, da sa povedat ze mas pravdu ze moze byt maly, je to zavisle od obdobia a momentalnej volatility. Ale zase 500 usd je na 10k dost, zober si par strat a mas dole 3-5 k. Takze si to premysli z pohladu money manazmentu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malý Bobši,

Nejprve jsem chtěl přispět názorem na SL a související možnosti, ale pokud píšeš …Na intradenní obchodování nemám tolik času a proto plánuji jen poziční ….. Tak v tom případě již vím, že jde o smrtící kombinaci a je vcelku jedno jakou velikost SL bude mít. Snad jen drobnost, řešením je, pokud se opravdu rozhodneš k takové strategii, co nejmenší účet. To je vcelku bezpečná velikost SL.

rarit



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Důležité je si položit otázku, jaké mám možnosti. Pokud mám malý účet (v mém případě $3000), tak zvážit, jestli i ta "levná" kukuřice není pro mně moc drahá. Jestli je mro mne obchodovatelná. Stoploss $200 je ve většině případech moc malý a $500 si nemůžu dovolit. Ono i těch $200 je dost. A tak se naskýtá otázka, jestli se nepoohlédnout po nějakém jiném trhu. Co třeba akcie. Jsou (většinou) méně volatilní. Mohu si volit velikost pozice a stoploss třeba $50. Použít opce. A TA na nich platí také. A (podle mne) jsou také méně závislé na fundamentu, než komodity.
A až se mi podaří posílit účet, tak hupky-dupky do komodit.

Prostě nemusím se ptát. Stačí pročíst si forum a popřemýšlet. A hlavně nepropadat nadšení davu. Když všichni obchodují komodity, [bold]opravdu musím být jako všichni?[/bold] :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Axel,

Tak to vypadá, že cornu byl limitní pohyb. Mrkni se na stránky CBOTu...

Daily Price Limit
Twenty cent ($0.20) per bushel ($1,000/contract) above or below the previous day's settlement price. No limit in the spot month (limits are lifted beginning on First Position Day).

Ve čtvrtek cena ukončila na 376,5 v pátek otevírala na 396,4, tj. 20bodů á 50,- = 1000,- . Kdo je long je na tom relativně lépe...

Přeji hezký den
Zbyněk


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...