Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Petr

Díky.

Začínám testovat TSS s Elderovým oscilátorem Force Index, který potřebuje ke svému výpočtu i Volume a tak jsem nevěděl, který použít! :-(
Když sečtu Open Auction a Cash Exch tak dostanu 86.509, což odpovídá údaji z www.pfgbest.com/traders_tools/quotes/getQuotes.asp?cat=grains, nebo mám použít jenom "čistý" Open Auction?

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně nemám s oscilátorem Force Index žádné osobní zkušenosti (nezkoumal jsem ho), tak netuším jaká čísla vyžaduje.

Pokud posuzuji volume v rámci svého obchodování, tak beru jen číslo pro trh na kterém obchoduji - pokud obchoduji pitově, pak pracuji s volume vztahující se k Open Auction, pokud elektronicky pak s volume pod Electronic. Ale je to hlavně proto, že volume používám především pro sledování likvidity.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Nějak nám tu ta kukuřice ochladla, teď jsem se díval na forex a tam je to o dost živější.. Že by nebyla corn populární? Jestli někdo obchodujete, podělte se.. Já poslední dobou uvažuju, že by cena asi mohla spadnout a to na základě indikátoru "co bych si přál" :-)

Ne, vážně, myslíte že ten humbuk kolem etanolu udrží cenu nahoře?

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean-Pierre: no, kdepak o popularitě CORNu se nedá pochybovat, jen trend tohoto serveru se ubírá spíše k intradennímu obchodování s indexy (ES,YM,ER) nebo forex. Přestože začátečníkům jsou zřejmě pro názornost servírovány hlavně potravinové komodity alá CORN, SUGAR atd... na grafech TNT4 čili poziční obchodování ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Jeane,
každý rok poslední pracovní den v březnu vychází první velmi kvalifikovaný odhad osetých ploch na další sezónu. Na tento report čekají všichni, kdo obchodují zrniny. A tento report řekl, že plocha , na které bude oseta kukuřice je největší za posledních 60 let !!! To je ten fundament. Doporučuju sledovat české zpravodajství na Colosseu, nebo na IQ-Trade.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean,
anglicky umis, tak se spis poohledni po originalnim zneni. Colosseum ti doporucuju jen pokdu studujes a je ti jedno kdy tu zpravu a v jake kvalite dostanes. Pokdu obchodujes real, tak rychlost zprav na colosseu bych prirovnal ze nez ji vydaji tak amici tu kukurici uz davno sklidi :-) , pokud pouzivas i sluzeb brokera, tak ten ti da urcite vedet a navede te. a troufnu si rict ze pokud nenarazis na uplnyho tupce tak ti daji lepsi obchodni doporuceni nez v koloseu.

viz treba dnesek, ted prekladaj co pise bloomberg nebo reuters o vcerejsku a vydavaj to ted. o tom co ted dela ropa nic. ani to neprelozej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: Taky na ty limitni pohyby koukam...:-) Je sice fakt, ze te kukurice bude asi hodne, ale to cislo se oproti forecastu nelisi tak moc... - nebude v pozadi toho propadu jeste neco jineho, co jsem si nedali dohromady? Cetl jsem i nejake komentare (ze stejnych zdroju, jako se jeste nedavno rozplyvaly nad Corn strong bull trend:-)) a nejake neurcite naznaky, ze to neni jen touto zpravou, tu jsou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...