Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
zajímalo by mě, co podle vašeho názoru způsobilo velký gap, který včera (12.10) vytvořil trh cz6. Byl v tom nějaký fundament? Osobně jsem bar z 10.10. (na denním grafu) v rámci svého paper tradingu považoval za signál k nákupu, na základě odražení od dvojtého vrcholu.
Díky za případné odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobré odpoledne,

jako začátečník/teoretik bych potřeboval poradit od Vás odborníků jak se zorientovat v cenách uvedených na grafech neb různí poskytovatelé je zapisují různě:-)

např. CH07 ze dne 29/12/2006
1. zdroj: last/hi/lo/change 390'2/391'0/387'4/1'6
2. zdroj: hi/lo/close 3910/3874/3902
3. zdroj: last/hi/lo/change/open 390-2/391-0/387-4/+1-6/390-4

Chápu, že ceny si odpovídají a liší se pouze způsobem zápisu. :-)
a/ Jaká je přesně hodnota last = 390'2 když nejmenší přírůstek je 1/4 bodu = 0,25?
b/ Jak může být change = +1-6 když open = 390-4 a close = 390-2?

A jeden dotaz ještě k SL.
Pokud obchoduji Corn pozičně tak mně SL vyhodí jakmile se cena kdykoliv v průběhu dne dotkne SL nebo až když Close se dotkne SL?
Pokud to může být kdykoliv tak mně Corn nepřipadá jako vhodný trh pro začátečníka. :-(
Rozpětí mezi denním Hi a Lo je odhadem v průměru 6 bodů = 300USD takže aby mně to "každý" den nevyhodilo, tak bych musel nastavit SL na 350USD + 30USD komise a při zachování pravidla max. 5% ztráty účtu to vychází, že by účet měl být min. 7.600USD!
Je má úvaha správná nebo se mýslím?

Všem přeji hodně úspěšných obchodů v roce 2007 a děkuji za odpověď.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Milane,

Zápis 390'2 znamená 390,25 nebo 390 1/4. Analogicky pak 390'4 je 390,5 a 390'6 je 390,75. Tolik k tomu zápisu.
Hodnota Change znamená rozdíl (změnu) mezi dvěma posledníma CLOSE, tedy dnešní a včerejší.
Pokud se týče SL tak ten tě vyhodí vždy (téměř) pokud se cena dotkne tvé ceny. Vyjímka potvrzuje pravidlo a někdy se stane, že pokud se cena dotkne jen na velmi krátkou dobu tvého SL a pak se vrátí zpět tak se to nestačí zrealizovat a jseš v obchodu dále. Zkus si za každou úsečkou denního grafu představit řadu úseček pětiminutového grafu...
Pro účely backtestu ale používám pravidlo, že tě to vyhodí. Jinak pozor na gapy. Pokud se objeví gap a trh otevře nad/pod tvým SL tak tvou pozici uzavřeou někde na (nad/pod) úrovni OPEN ceny.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,

Velikost SL 300 USD je podle mě dost. Ikdyž je v současně době kukuřice trochu víc volatilní, pomocí v posledních dnech jde trochu stranou....Ale to jen můj pohled.
Je jasné, že čím horší načasování obchodu a čím delší je doba otevřené pozice tím větší riziko zasažení tvého SL. Dobrým načasování (třeba pohledem do ID grafu) obchodu lze použít SL i nižší a taky zvolit nižší PT, kerý bude snáze dosažen. Řekněme, že pomocí těchto praktik se dá použít SL prakticky poloviční.
Jinak, co se týče velikosti účtu, je tvůj výpočet správný. Co se týče vhodnosti pro začátečníky - to je na zvážení každého. Fakt je, že Corn velmi často otevírá gapem, ale s tím se musí vyrovnat každý sám.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zbyňku,

opět díky... :)
Ale pokud chci obchodovat pozičně - dlouhodobě s trendem - tak by měl být SL asi ještě vetší aby mně to nevykoplo každý den z trhu nebo ne?

Je nějaká teorie jak zvětšovat SL na základě údaje jak dlouho jsem už v trhu a jak velký profit jsem již teoreticky "vydělal" nebo je SL stále "konstantní" číslo?

Např. vstoupím do trhu se SL=150 a první den "vydělám" 200, druhý den posunu SL o 200 výše a zvětším ho o 50 takže když trh půjde proti mně, tak skončím na 0 (- provize brokerovi) ale na druhou stranu jsem nechal trhu větší prostor na "dýchání". Třetí den šel trh proti a skončil o 50 níže - nic nezměním. Čtvrtý den šel trh se mnou a zvýšil o 100 a proto pátý den opět pusunu SL o 50 (100-50) výše a zvětším ho o dalších 50. Tak by to mělo postupovat dále v čase ale od nějakého okamžiku by se zvětšování SL zastavilo, jeho posouvání by pokračovalo aby se "zamykaly" nějaké zisky. Otázkou je nad jakou úroveň nemá cenu zvyšovat velikost SL ale raději zamykat zisky?
Nebo je moje celá úvaha chybná?

Předem díky za reakce. :)
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,
Na to nedokážu odpovědět. Odpověď můžeš najít jen ve svých testech. Obecně lze třeba řící, že lze posouvat SL nad/pod výrazné S/R úrovně. Zrovna tak existuje celá řada rad, co říkají, že když se trh chová "nějak divně" a je dobré SL posunout trochu těsněji k ceně trhu.
Existuje jedna obecná rada a to je, že SL se nikdy neposouvá zpět proti směru obchodu tak aby se zvětšovala možná ztráta nebo se snižoval zisk. Jinak na foru určitě najdeš spoustu nápadů jak se SL zacházet.

Jinak tvému příkladu dost dobře nerozumím. Pokud řekněme je zisk při vstupu 0 a zisk při SL je -150. Pokud jsi po prvním dnu +200 v zisku a posuneš SL o 200 tvým směrem, pak máš posunutý SL na +50 oproti vstupní ceně, tj. máš +50 uzamčeno - ochráněno a pokud další dny neotevře trh gapem nemůžeš o ně přijít.Tak snad je to jasnější.

Hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to M.B.:
na posouvání SL je X-teorií, platí/neplatí žádná, vždy je to věc silně subjektivní, závislá na x-faktorech. Jinak asi bude uvažovat kdo má 1 kontrakt, jinak při více kontr, kdy lze kasírovat částečný zisk a zbytek nechat dál rozvíjet, pokud se vede. I u nejlevnější kukuřice (marginem) umí ale denní pohyb začátečníka s minimálním účtem rozhodit. Opět věc co ještě snese a co už ne. Neradím nic ale myslím že je ohromně důležité cítit se v obchodě pokud možno příjemně, nebýt v křeči, ať už finanční nebo rozhodovací "co s tím dělat když". Myslím se zde velmi vyplatí určit si své meze, mít jasný plán a toho se držet, vč.SL. Stovka/y dolarů SL i v kukuřici se mohou zdát moc, ale stačí si je porovnat s denním rozpětím. Pokud to je mimo hranici co ještě snesu v klidu pak je asi lepší podívat se po něčem jiném.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, ano, když si vybírám, co bych chtěl obchodovat, tak na prvním místě zvažuji, jesti jsem schopen to obchodování unést po psychické stránce. A nejsem si jistý, jestli bych jako začátečník s účtem 3 - 5000$ zvládal kukuřici. Jako alternativu pro ostré zvykání na trhy bych viděl např.mini Soybeans. Prosím, má zde někdo zkušenosti s likviditou ? Hodně zdaru. Greenhorn.

3080

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za odpověď. :)

Diskusi nad velikostí SL u Corn jsem rozpoutal z toho důvodu, že je téměř všude uváděna jako vhodná komodita pro začátečníka ale dle mého selského rozumu mi vycházelo, že je potřeba mít podstatně větší účet než jen 5.000USD abych mohl mít větší SL.
Co se týče odolnosti vůči ztrátám, tak jsem na tom poměrně "dobře" když mně jen vloni certifikát na Turecký index udělal ztrátu cca 45% (protože jsem neměl nastavený žádný SL) a celkově po jarně-letní korekci jsem byl - 7.000 eur! ;)
Chtěl bych obchodovat jen pozičně - dlouhodobě s trendem - s účtem 8 až 10 tis. USD a SL 400 až 500. Jaké trhy by jste mi doporučili?

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim bobes,

Z 10k kludne aj kukuricu, intradenne otvarat a zatvarat pozicie, v pripade ze je trend tak aj dlhodobejsie otvorene pozicie. Ked sa postasti. U cornu je 500 USD SL az az, z toho ti vide aj viac kontraktov pokial postavis Sl za nejaku barieru S/R uroven, alebo si kukni ATR pre urcovanie SL, inak z 10 k by som volil na zaciatok mensie percento tak okolo 1-2% SL, teda 100 az 200 Usd, na intradenne ti to staci, aj na pozicne pokial si blizko S/R urovne. Dolezite si vsimat likviditu trhu, volume, ked je nizke volume trh sa placa hore dole, nesprava sa trendovo. Vysoko likvidne mas aj ES alebo ER2. Tie zrninu su tiez dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak mne sa najviac osvedcuje prave ta kombinacia intradenneho verzus pozicne. Pokial vidim ze trh ma potencial v ramci pozicneho, beriem v intradennom obchody do tohoto smeru. Je to uplne jednoducha myslienka a pre uplnych zaciatocnikov myslim aj vhodna na premyslanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...