Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak ropu jsem prodal za 47 USD, tentokráte se ziskem, protože nevím co udělá přes víkend OPEC a předpokládám, že po posunutí času bude vyhlašování stavu ropy v USA opět v 16:30 hod, zkusím ji ochodovat krátkodobě, pokud bude nějaký hodně nečekaný vyhlašovaný stav zásob. Zlato nakoupené za 985 jsem u něj nastavil prodej na 1010 USD. Popř. po vypršení kontraktu, kupuji okamžitě nový. A tentokráte to měnit nebudu ať se děje co se děje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

920 USD cena zlata teď, zajímavý včera mělo jít spíše dolů, když šly nahoru akcie. Dnes zlato klesá. Uvidíme.
Jinak sleduji občas
www.bloomberg.com - ekonomický kalendář
www.fxstreet.com/fundamental/economic-calendar/
www.akcie.cz

Co sledujete vy? Znáte nějaké dobré stránky, kde jsou aktuální zprávy důležité pro pohyb komodit a akcií?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera jsem šel do long zlato za 915, stopku jsem nastavil na -5 bodů, takže mě to vyhodilo, a já se pak koukal jak to jede k 925. Dneska jsem si počkal až to mírně klesne, a udělal jsem krásný vstup long za 920, někdy kolem 11té hodiny. A následně byl rychlý vzestup, jenomže já se bál že se to obrátí tak jsem vyskočil na 925, takže 10 bodů jsem si nechal ujet.., pohyb nahorů byl beze mě. No, a když jsem viděl pohyb dolů tak jsem to šortnul na 934, ale na 932 jsem to hned prodal. Jenomže se mi nezrušila stopka kterou jsem navíc blbě zadal, takže mi to exekuovalo long kterého jsem si naštěstí brzo všiml a uzavřel s malou strátou..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel... V Matlabu mám napsané tisíce řádků kodu. Měl jsem a stále mám ideu.. jenomže jedna věc je mít ideu a druhá věc je to realizovat a dotáhnout do konce. Můj systém má neredukovatelnou složitost, a já nejsem efektivní programátor. Takže jsem začal trejdit i v reálu abych trochu očichal trhy. Vloni něco přes 400 obchodů přes xtb, výsledek -4000kč (roční skore), tedy dá se říct že jsem skončil na svém. Před 14 dny jsem zrušil účet ( na zlatě, a stříbře, v kterém jsem byl až po uši, to zrovna bylo na 1000 a já byl dlouhej) No, jak to dopadlo.. -70000 během 2 hodin. Řeknu vám chlapci.. byl to hodně zajímavej pocit...
Jooo, když mám čas tak stále pokračuji v programování toho co mám v hlavě.... je to ale asi na dlouho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukinluki:

[ital]"Není to škoda zahodit nesmyslným hraním s čísli tolik času a místo toho se raději učit tradovat?" [/ital]

Muzu se zeptat jak dlouho obchodujes ty? Slovem obchodujes myslim LIVE obchodujes. Ono je to skutecne dost jednoduche, takhle od paperutradu chrlit moudra. Jestli uz jsi dlouholety komoditni nebo dokonce forexovy obchodnik s hrosi kuzi, potom se samozrejme omlouvam, ale tipl bych te spis nekde na ranny backtest. Neber to jako utok nebo tak neco, pouze se myslim, ze neber v potaz emoce

flakac:

A prozradis jaka ta slozitost je? Jestli O(1) tak je to v pohode ne.. na tom uz toho moc nezredukujes :D

jinak ja si vzal vcera z trhu 6 velice peknych bodu(stopka -3) a jsem spokojeny..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lukinluki:
Ta složitost je ve struktuře. Uvažuju trochu jinak než jiní, což by bylo možná i OK, kdybych to uvažování dokázal dotáhnout do konce, což vlastními silami zatím nedokážu. Svůj systém jsem chtěl (a chci) postavit na následující bázi:
1) Na vybraných trzích si označím místa pro vstup a výstup, tedy něco jako ideální strategii. To není tak jednoduché jak by se na první pohled mohlo zdát, pokud se to dělá algoritmicky. Nicméně toto celkem lze, jelikož na historických datech se znalostí budoucnosti se obchoduje dobře. Tím získám vstupní a výstupní signály, tedy cílovou proměnnou. Tato cílová proměnná byla vytvořena na základě znalosti budoucnosti, tedy se v obchodování nedá použít přímo.
2) Udělám to co děláte vy, to znamená že vytvořím k té cílové proměnné prediktory, tedy různé technické indikátory a to co mě napadne, a to tak že k proměnné v čase t použiji hodnoty z časů t-1, t-2... t-n. Získám prediktory T.
3) Tím vznikne tabulka pro prediktivní model, takže dalším krokem je vytvoření prediktivného modelu který by z proměnných p1, p2.. atd co nejpřesněj vypredikoval proměnnou T, která určuje moje chování.
4) Pak se model aplikovat na datech která onen model "neviděl", tedy na datech která nebyla vůbec použita. Tím dostanu vypredikované signály, na kterých musím udělat backtest. A tady přicházejí první zádrhele. Model funguje dobře na datech které zná, není přímá závislost mezi chybou modelování vyjádřenou matematicky a strátami v následném backtestu, i malá chyba v modelu může vést k velkým strátám, atd., atd.
6) Životnost modelu není dlouhá, a dat z kterých je vytvořen musí být přiměřeně. Protože trhy se mění. Takže je potřeba modely často obnovovat, mít jich více a vše zkoušet. Nicméně i když se toto podaří tak hlavní horor následuje:
5) Na backtestu ještě nikdo nezbohlatl. Všechno toto se musí převést do proveditelné podoby, to znamená že systém musí žrát data z burzy, agregovat je do příslušných časových period, synchronizovat časy. Každý časový interval, tedy dejme tomu že obchoduji 5 minutový timeframe tak každých 5 minut musí vygenerovat proměnné, prohnat je modelem, model musí vyplivnout něco, a podle toho něčeho se buď obchoduje nebo zůstává mimo trh. Tzn. že buď u počítače sedí černoch který sleduje jaké číslo každých 5 minut model vyplivne, nebo to chce další mechanizmus na automatické obchodování. A musím říct že integrace toho všeho je největší horor.
Proto jsem nečekal až toto perpetum mobile dokončím a začal jsem obchodovat podle citu.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to asi odpovídáte tomu nad Vámi. ale díky za popis. nepopírám, že mě to nezajímalo. klidně se můžeme někde sejít a probrat to osobně. (btw: jak se dá zviditelnit e-mail?)

Myslím, že ještě nějaký čas budete hold přicházet o své iluze, ale nakonec stejně prozřete. Tím, že jstepřesto ochoten si začít přiznávat právě tu neefektivitu svého počínání, nejste ještě definitivně ztracen a musím přiznat, že mi je Vás i trochu líto. (Na svém začátku někdy před 8mi lety jsem totiž ztratil nehorázného času při VŠ na programování screeningového nástroje na akcie - po cca 3 letech jsem ho sice dotáhl do úspěšného konce a radoval se z toho, že mě ta fuzzy logika tak hezky funguje, ale výkonost neodpovídala vynaloženému úsilí)

pro japapatrama:

živě obchoduju cca 5 let a 3 roky se tím uživím. obchoduju akcie, opce, futky. V jaké fázi jste Vy? Co obchodujete? Jak dlouho živě a kolik času deně/týdně tomu věnujete?

btw: Skutečně máte pocit z mých příspěvků ve vlákně backtestingu, že jsem ve fázi prvotního testování a vymýšlení prvních vlastních OS? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukinluki:

dyt jsem psal, ze to nemate brat jako utok a taky, ze pokud uz obchodujete, tak se omlouvam.. Akorat tady prave docela casto ctu prispevky od lidi, kteri sotva zacali a uz hodnoti stare harcovniky.. I kdyz prave tady na zlate jsem se s tim jeste nesetkal.. Ja prave patrim mezi ty zacinajici. Live obchoduji pul roku mini-uctem a do nedavna pouze cable a eu, tedy FX.. ted nedavno jsem zacal posilhavat po zlatu, ktere zatim obchoduji pres FX brokera za sileny spread. Ale ucet jsem nepolozil a jsem v zelenych cislech(nebo cernych.. jak se to vezme). V radu tydnu chci fundovat futkovy ucet a zacit YG. Grafy mam zaple na dvou monitorech celou pracovni dobu(rano FX, odpoledne YG), sleduji vyhlasovani, korelace.. driv jsem po vecerech resil strategie atd, ale ted uz proste jen obchoduji. Mam svoji jednoduchou strategii, ktera mi staci.. Tak jestli jsem se vas dotknul, jeste jednou se omlouvam ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...