Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> to mu teda říkám důvěra ve vlastní odhad trhu
>
> to je miniGold nebo ještě něco menšího?
>


mám plný kontrakt zlata a ropu mini, škoda dneška
na long zlata je doufám ještě brzy. I když na ropu, že půjde i přes ten dnešek stále nahoru (70-90) bych si vsadil ale u zlata nevím, kde je její možné maximum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> no udržet full kontrakt při poklesu o 1200 ticků
> tomu říkám nervy z oceli, to klobouk dolů...
>
> --------------------------------------------------
> ----
> Je třeba vidět souvislosti tam, kde je jiní
> nevidí.

No vlastně jsem počítal, že půjdu nad 1000 USD long, ale pád přišel o něco dříve než jsem čekal. A pak už jsem nechtěl udělat zbytečně ztrátový obchod, protože jsem věřil, že se stejně někdy vrátí. A v době kdy zlato bylo na nižších hodnotách jsem pohyby nesledoval tak často jako teď, kdy čekám co se bude dít. Velmi silná rezistence na 1000 USD. Dále zpráva, že technicky to vypadá na vzestup na 1250 USD. Dále kvůli budoucí inflaci půjde zlato nahoru. Euro z dlouhodobého hlediska má posilovat, takže i zlato.
Kolikrát vlastně už narazilo zlato na 990-1030 USD a pak spadlo, takže momentálně nevím, nevím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove:

ze vas ty predpovedi porad bavi. Nikdo nevi co bude zitra, tak se ridim statistikou a na zbytek kaslu.
a trochu opozice k rustu EUR - Nemecko vsechno nezachrani, Recko a Italie ho klidne muzou pohrbit. Staci aby se krize trochu prohloubila a pochybuji ze EU vlady maji dost penez na to aby podrzely evropske banky, protoze zrovna jejich dluhopisy nikdo chtit nebude. Ale to jsou vsechno jenom a jenom ciste spekulace, ktere maji naprosto nulovou hodnotu.

Takze se omlouvam, ze tady zabiram misto tlachanim.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax

ja som to nemyslel ako predpoved, ja len citujem co som sa docital. mne je to sumafuk kam to pojde, hlavne ze sa to hybe. kazdopadne na FX ta ziadna statistika nezachrani. to niesu komodity , FX sa obchoduje uplne inak. ale to je zbitocne rozvadzat.

btw: Grecko ani italie, ma vplyv na vyvoj EURUSD asi taky ako Slovensko na predaj aut vyrobenych volswagenom :). v hre su uplne ine cisla . hlavne spoza oceanu. ale o tom skutocne asi lepsie povie niekto kompetentny, kto to sleduje viac ako len informacne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

statistika na "umelem" FX a goldu? ale no tak.. Kazdopadne ja taky nic nepredpovidam.. beru to jak to je.. kdyz bylo minule(koncem unora) zlato asi na hodinku nad 1000, tak jsem nepremyslel a sel do SELLu na silenem spreadu 50 pres FX brokera a vyslo to.. Jestli pujde znovu gold pres 1000, zase budu cekat otocku a hura do SELLu.. jsou to hlavne lidi a jejich hlava, ktera se lekne kazdeho kulateho cisla.. natoz takoveho.. a ja videt cislo 1000, tak usporadam assault na babicciny zlate zuby :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, japapatramtara:

omlouvam se, nechtel jsem tady rozpoutavat nejaky flame.
Psal jsem to spis ve veselem duchu, protoze ty predpovedi me vzdycky pobavi.

A jeste dotaz, a to jak se obchoduje na forexu? Nejakou statistiku musite mit ne, minimalne svych obchodu? Predpokladam, ze primarne se ridite tim, co vidite na grafu a ne fundamenty, tak nejake patterny mit musite. A v tom pripade je to stejne jako vsude jinde, mam pattern a vim jak fungoval v minulosti a verim mu, ze bude priblizne stejne fungovat v budoucnosti.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

tak v tom neporadim.. kdybych vedel jak FX funguje, tak by moje equity vypadala jinak :) Asi mesic jsem pokukoval po indexech, ale nejak mi prisly moc "neosobni".. Na FX me bavi to, ze se zaroven vzdelavam.. kdybych jel jenom technicky, tak co bych mohl rict za 30-40 let? Ze jsem byl fakt dobry v pocitani do 1-2-3 :) ? Takhle kdyz jedu, jak jedu.. me sice stoji jizda docela dost penez, ale zase, jak aspon doufam, muzu za 30-40let rict: [ital] jo to tenkrat, kdyz se vyhlasovaly sazby,...[/ital] :) ale to uz jsme OT.. at se dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax

pokusim sa to napisat co najjednoduchsie, aby som vyjadril zhruba podstatu, ktoru tu prezentuju profi borci. lebo mam pocit ze to vo vlaknach nieje , iba na chate sa o tom ludia bavia.

vy mate ESko Bid Ask jedna druha strana. a preto viete ze ste jednoznacne sell alebo buy.

na FX je to zhruba takto:

Mame 8 zakladnych mien, ktore tvoria furu crossov, (zakladnych je myslim 28). tieto meny su v jedom obrovskom baskete a kapital sa neustale prelieva s jednej do druhej. ked sa stane ze niekto nakupi velky objem eura, tak stupaju EURUSD EURJPY EURGBP. V tomto baskete je jasne ze musi byt nejaka mena najsilnejsia a nejaka najslabsia, kazda mena ma urcit silu ktora sa meni casom. ale meni sa kontinualne, a preto nikdy nieje mozne presne urcit aka silna bude za x minut. jedine co sa da sledovat je aka je silna v tomto momente. pre priklad pouzijem cisla.

ak sa pozriem na FX graf vidim EURUSD. avidim nejaky trend, ale viem ze signaly ktore mam maju istu pravdepodobnost ked je EUR 100 a USD 10, ale maju inu ked je EUR 90 a USD 20 a uplne inu ked je EUR 80 a USD 60.
a preto sa viac ludia na FX snazia obchodovat meny ktore maju silu v uplne opacnych extremoch. a nie konkretny menovy par. ako napriklad EURUSD. je predsa vyhodnejsie obchodovat extrem EUR 100 JPY 10, ako extrem EUR100 USD50. a tak vlastne sledujeme silu mien , s dlhodobeho aj kratkodobeho hladiska a poviem uprimne myslim ze to kazdy robi inak.
niekto sleduje vlajocky, iny linky, a treti sa pozrie do grafu a vidi to.

to co som ale chcel povedat je, ze statisticky je skoro nemozne urcit s historickeho hladiska kedy sa vykreslil taky a taky pattern ked bola sila eura 100 a usd 10, a odlisit ho od dalsieho useku ked bola sila eura 50 a usd 20.

k tomuto vsetkemu sa musi pridat komplexny nahlad na trh, kolko je hodin, ci nieje nejaka vyznamna otvaracka, nejaka vyznamna sprava a ci niesu ine nepredvidatelne spravy. sila mien sa sleduje kratkodoba ale aj ta dlhodoba, sleduju sa trendy a geopoliticka situacia. cena ropy , zlata indexov a vsetky ostatne vstahy ovplyvnujuce FX. k tomu sa prida nejaka zakladna TA. a mas to +/- vsetko.

no a teraz i s toho vyber, pretoze vsetci co tu realne obchoduju FX o tychto vstahoch vedia, a kazdy jeden ma uplne iny styl a sleduje ine priority. ja napriklad sledujem len trojicku EUR USD GBP a obchodujem len EURUSD GBPUSD. to je taka zakladna skola, ale moze to stacit, pouzivam cenove paterny (pretoze si myslim ze zakladom na FX je cena (draha za cas), tym padom vidim dynamiku) a otvaracie hodiny z momentalnou silou. ale niekto iny ti povie ze cas nehra ziadnu rolu a dolezita je len momentalna sila. no a takto sa stane ze jeden trejduje dlhe trendy a druhy len kratke , a v konecnom dosledku mame kazdy uplne iny styl . ale vychadzame vsetci s tych istych zakladov, ktore su tu dennodenne prezentovane. a tak sa obcas hadame , dotahujeme , vtipkujeme a cudujeme :)

ked na nete pohladas najdes miliony inych pristupov , ktore su ale postavene na podobnych zakladoch.

dufam ze som to napisal aspom trosku zrozumitelne, a neurobil niekde chybu, kedze ja niesom vobec zastancom takehoto komplexneho gulasa. ale nikto iny sa nejak nechyta to tuodprezentovat, tak dufam ze to ma aspon nejaku informacnu hodnotu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

tak to je slozite jak radio. Nedavno jsem cetl knizku od Rosse, kde je par kapitol i o forexu a ja vedel proc je preskakuji. Ale urcite plati obecne graf je graf, takze lze na forexu obchodovat cistou PA bez ohledu na fundamenty (samozrejme s neobchodovanim v dobe vyhlasovani), protoze to vychazi ze zavislosti chovani lidi a ty se budou chovat stejne, at se jedna o forex, ES nebo neco jineho vseobecne receno, kdyz clovek pomine nejaka specifika.

A diky za rozbor, bylo to poucne.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...