Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MEATS - LEAN HOGS (vepřové půlky)


vlastas

Doporučené příspěvky

koukám, že nás ponocuje víc.

Greenhorne to je docela zajímavý postřeh. Skoro LH nesleduji, ale mohlo by na tom něco být. Zběžně jsem skouknul COT a určitě bych si toho sám nevšimnul. Nicméně po tvé pobídce bych se klidně k tvému názoru připojil. Jen mám strach jestli nebudou fundamenty silnější. Každopádně to chce zvýšit ostražitost a počkat na správnou chvíli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Alecu,
pomalu docházím k názoru, že dělat analýzy podle COTu - znamená naučit se myslet protitrendově. Zpočátku jsem běhal za COTem, potom jsem se s ním srovnal a teď trénuji práně to protitrendové myšlení. Podle základních ukazatelů, které Ty taky sleduješ se pokouším analyzovat, jak asi bude vypadat ten příští COT.
Znamená to nést svou kůži na trh ( do téhle diskuze) a občas být za hlupáka, ale jinak to nejde. Je škoda, že to nedělá více lidí, jedná se totiž o velmi dobrou psychologickou průpravu pro obchodování. Je velmi dobré si na tohle zvyknout, protože jednoho dne sbalíš své dolary do ruličky a půjdeš s nimi na burzu. To už je o něčem úúúplně jiném.
Greenhorn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bushmane,

zda se mi ze se snazis hledat patterny tam, kde jeste nejsou. Tady to na dvojite dno nevypada - je to spis prorazeni predchoziho minima (ktere navic nebylo extra pevne). Muj nazor na soucasnou situaci je ten ze by se melo pockat, az se to lepe prokresli - do takto nejasneho signalu bych nesel.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pete Zdravím, na tohle nejde nereagovat ;) Souhlasím s tím že předešlé grafické stvárnění nebylo zrovna dvakrát šťastné,ale každé proražení minima, "i když se vám toto minimum nezdá silné",je pro mě proražení určité psychologické bariéry,což je pro mne jeden ze signálu pro vstup do trhu. Nicméně jsem přesto červenou čáru překreslil o trochu výš do zelené kde je snad patrný ne zrovna slabý support, který byl samozřejmě proražen. Tenhle průraz byl doprovázen průlomovým gapem, což jen utvrzuje můj názor.(vyznačen kolečkem) Dále když to rozeberu tak se po výrazném dow-trendu utvořila retracement úroveň,ovšem trh se rozhodl opět jít směrem dolů,takže když naskočím,tak jdu s trendem. "Trend is your friend" Ja fakt že RSI není zrovna dvakrát příznivé,ale i přesto že se téměř dotýká 30% to nemusí vždy znamenat že dojde k obratu trendu,často se stává že dochází ke korekcím a k následnému plnění trendu, v tomto případě směrem dolů "snad to tak bude". No a poslední věc,Tak jako zrniny či kovy drží spolu tak je to občas i u mas, když se kouknete jak se vyvíjí Live Cattle April06,tak si myslím že to hovoří samo za sebe - a když se podíváte do historie na LH april-june 05 a na LH april 06 - tak mi tyto grafy připadají stejné v bleděmodrém,pokud trhy opravdu sezóně cyklují tak se někteří znás mohou těšit na pěkný výdělek. Věřím tomu že tenhle obchod určitě patří aspoň na papír. s pozdravem Ladislav Bražina

1010

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
Myslím že kdyby došlo pouze k proražení supportu,tak by to mohl být falešný signál,tím že došlo k proražení
i "dvojtého dna" te druhé bariéry,tak si myslím že je to jistější....
Ale jsem rád že jsme se svým způsobem shodli ;)

Přeju vám hafo dobrých obchodů a všem ostatním taky
Ladis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Navrhuji diskutovat nadále o kontraktu LHM06 - Jun.
Tabulka s VOL a OI jednotlivých kontraktů je tady:

www.cme.com/trading/dta/del/delayed_quote.html?ProductSymbol=LN&ProductFoiType=FUT&ProductVenue=R&ProductType=com

LHM06 má v současné době největší OI a VOl už u něj neklesá tak výrazně jako u dubnového kontraktu.
Vidím tam větší perspektivu z hlediska, ža by trader byl v pozici 1 - 2 týdny...

Greenhorn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

zdravim vsetkych, chcel by som ozivit toto vlakno.. tak skusim tymto prispevkom... testoval som svoj prvy obchodny system pozicne na zaklade MACD a roznych signalov vstupu v rokoch 2000-2006 na lean hogs, napr: divergencia, prekrizenie ZLR, prekrizenie triggeru... pouzil som uplne zakladny MM, kde som vyuzil len SL na urovni 2 body nad/pod vstupom, a TSL ktore som vzdy posuval tiez o 2 body nad high,low a nepouzival som PT... robil som to lebo som si robil statistiku kvoli MFE a MAE a zistil som tieto veci.: 1. ked mi cena isla neocakavanym smerom viac ako 1,15 bodu, na 95% klesla az na uroven SL(2 body), z toho som usudil ze mne najviac vyhovujuci bude ak dam SL na uroven vzdy 1,2 bodu od vstupu(500$).prilozim graf 2. Ked mi isla cena ocakavanym smerom, priblizne 40% obchodov sa otocilo medzi urovnami 0-2 bodu, 20% medzi urovnami 2-4, a 40% nad 4 bodmi a viac.. myslel som tym MFE.. z toho som si usudil ze skusim si dat PT dat niekde na uroven 4 bodov a ked mi cena skonci niekde pod urovnou 4 bodov, budem ju brat na TSL...prilozim k tomu aj grafy Cize moj MM bude vyzerat asi takto: SL- 1,2bodu; PT-4boda a TSL posuvat vzdy o 1,2, ale prvykrat az ked bude rozdiel vstupu a aktualnej ceny niekde na 1,3.. kvoli psychike, lebo ked vstupim na nom, budem aspon neico malo v pluse... tak pre zaujimavost som mal uspesnost niekde na urovni 59%, a pri tom testovacom MM, kde som pouzil len SL a TSL som skoncil v pluse niekde na urovni 74 boda.. priemerny zisk na kazdy obchod som mal 2,11 boda, a RRR niekde na urovni 1:2,8... ked som sa nahodou netrafil do vlakna sa ospravedlnujem zdravim vsetkych

2598

2599

2600

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

zdravím, když jsem si projížděl grafy, tak jsem narazil i na DEZ LEAN HOG 2007 a vidím tam již docela hodně silný support drží se už pátý den a tak jsem se rozhodl koupit jeden kontrakt dne 9.10.2007 na hodnotě 59.725. SL jsem nastavil na hodnotu 59.100 což je pro mě fixní částka 250 USD ale je to také hodnota mírně pod supportem. Co na to říkáte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

dneska je 29.11.2009. Jak to vidite na nasledujici zacatek prosince. V sezonnich obchodech je na 1.12. doporuceny short na LeanHogs. Backtest vychazel na urcite aplikace vstupu a vystupu dost priznive.skoro nejlepe ze vsech seazonals planovanych na prosinec (myslim takove, na ktere si sahnu marginem a SL). Profit target kolem 1000USD se da dosahnout i pri predchozich uptrendech,coz je situace soucasna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standamora:
je to obchod proti trendu!
Vepřové teď vyhnaly nahoru dvě zásadní fundamentální zprávy - čína zrušila dovozní embargo na americké vepřové a vládní statistika ukázala pokles zmražených zásob při současném růstu exportu.
Jestli tyhle zprávy už trh vstřebal a hodlá začít klesat si netroufnu odhadnout. Ani korelace s minulými lety tam není.
Budu ho ale přesto prodávat (únor) ve spreadu s druhou nohou červnovou - nákup.
Zdenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Zdenku.

Taky koukam,ze je to dost protitrendove.ale trh muze kdykoliv cokoliv. V tech predchozich letech na backtestu zafungoval ten short i v uptrendu na korekci, pri ktere se dalo dosahnout PT 1000 USD. Kazdopadne dik za ty fundamenty, kteres napsal. Urcite se budu mit na pozoru. SL nebudu poustet. V backtestu jsem drzel 300 USD, budto prijde momentum, nebo neprijde. Ta vyrazna S/R ktera je ted dole je na hranici cca 1400 USD od soucasne pozice.Nevim jak trh dneska zavre. Zatim cekam dva dny na signal me vstupni strategie. PS> nejak nerozumim formulaci te posledni vety. Budes prodavat LeanHogs unorove .. to chapu ve spreadu.. to taky chapu.. a nevim jak "s tou druhou nohou cervenou - nakup. Dik za vysvetleni, pokud budes mit chvilku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...