Břonda

Sierra Chart a její možnosti

Doporučené příspěvky

Včera jsem si udělal večerní domácí úkol a trochu jsem se seznámil s možnostmi nástroje „Worksheet“ v Sierře. Zjistil jsem, že je to poměrně využitelný nástroj pro různé doprogramování jednoduchých studií do Sierry. Jde o okleštěnou Excellovskou tabulku, která je ale již předpřipravena pro použití a to tak, že se do prvních sloupců automaticky načítají data z grafu se kterým je worksheet svázán. Do počátečních sloupců se načte datum a čas, O,H,L,C, Vol aj. a od sloupce AA dále pak hodnoty všech indikátorů a studií, které byly již dříve na graf aplikovány (např. MACD, RSI, CCI, EMA aj.). Čtyři ze sloupců (K,L,M,N) jsou již předpřipraveny pro vynesení do grafu se zcela stejnými možnostmi jako u ostatních indikátorů. Počet řádků se nastavuje v „settings“. Data se napojením na reál neustále doplňují od 3 řádku níže. Nejde tedy o jednorázový výpočet, ale o funkční studii pro reálný graf. Pro uživatele pak již zbývá jen správně zadat vzorce do jednotlivých sloupců (na řádek 3) a automaticky, nebo ručně je rozšířit na ostatní řádky. Využít pro výpočty tak lze všech dat, která jsou k dispozici, včetně hodnot indikátorů. Funkce jsou excellovské, ale mohou se lišit, proto je třeba v případě nefunkčnosti porovnat s rozsáhlou dokumentací v helpu. Vestavěno je více jak 150 funkcí. Worksheet umí i spolupracovat s dalšími grafy a brát si z nich potřebná data. Při změně timeframe v grafu se vše samozřejmně ve Worksheetu automaticky přepočte. Není to sice dokonalý programovací jazyk, jako u jiných softwarů, ale svou hodnotu určitě má, což zvláště ocení uživatelé - neprogramátoři jako jsem já. Další možností je i připojit vnější Excellovskou takulku, to jsem ale nevyzkoušel.

Zkusil jsem si cvičně vytvořit Elderovu „Save Zone“, kterou jsem dnes popsal již v jiném vláknu. Výsledek (dosud neodladěný – nastavuje se zde sledovací perioda a koeficient) je uveden na přiloženém grafu (v dalším příspěvku).

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Stáhnul jsem si do Sierry „KIWI“ studie a z nich mne zaujal „Elders impulse“, který se vztahuje k Elderovu „Impulsnímu systému“, popsanému Libicem v jiném vláknu. Zajímalo by mne, jestli milovníci Eldera a TSS toto zkoušeli a jak studii rozumí. „Elders impulse“ má ukazovat, kdy je EMA ve shodě s MACD (vstupní podmínky pro Impulsní systém). Já tam vidím barevně odlišeno, kdy jde EMA nahoru, kdy dolů a kdy do strany, ale to porovnání s MACD mi poněkud uniká. Jediné co mne napadá je, že by modří puňťové značili shodu s MACD v up-trendu, červení totéž v down-trendu a šedí pohyb do strany a neshodu s MACD. Nikde jsem nenarazil na popis Kiwi-studií.

609

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravim vespolek,
Muzete mi prosim nekdo poradit? Pouzivam nastroj Tools->Chart Values/Crosschair a nevim jak nastavit aby se tento kriz soucasne pohyboval ve vsech otevrenych oknech soucasne (testuji TSS). Preinstaloval jsem si PC a nainstaloval posledni Sierru 71.9. Na starsi instalaci jsem to mel nejak nastaveny, ale ted se mi ten kriz pohybuje jen v aktivnim okne a ne a ne najit, kde to nastavit.
Dekji za pomoc.
Mirek

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravim Mirku,
Sierru mám funkční asi tak 1 hod, moc se neorientuji. Rád bych se dostal do stavu :) aby moje grafy a indikátory (ty hlavně) vypadaly aspoň podobně těm, co jsou publikovány zde ve foru.
Tedy jestli dobře chápu tvůj dotaz, tak kurzor "bude jezdit ve všech oknech" když zadáš: Tools>Global Cursor On
S chutí do toho a půl je hotovo.
db

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Jde nějak nastavit v Sierre S/R, když zadám 0 % a 100 % hranici, aby mi to automaticky dopočítalo 32,8 % a 61,2 % hranice? Nějak to tam nemůžu najít.

th :S

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte, jestli je možné spustit Sierru bez připojení k internetu? A jestli ano, tak jak? Mám zatím zkušební verzi na týden.

Předem díky

Láďa

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Jde spustit i bez pripojeni na internet, ale prvotni spusteni vyzaduje pripojeni na internet k overeni platneho uctu. Pak kdyz je zaplacena sierra tak jen pravidelne kontroluje stav predplaceni a to je potreba mit opet pripojeni k netu.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím Láďo!
Po spuštění Sierry tato chce načítat data z internetu a opakovaně naskakuje tabulka. Proto je třeba se přepnout do režimu "NOT CONNECTED" zadáním CTRL F11. Zpět do "CONNECTED" pak zadáním F11.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Návštěvník
This topic is now closed to further replies.