Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

Zdravím obchodníci,

potřeboval bych další rady pro začátek. Bohužel si nemohu zatím otevřít účet ale nerad bych usnul na vavřínech a rád bych alespoň zkoušel vytvořit můj obchodní systém. Rád bych tedy věděl, jestli má pro mě smysl koupit si Sierru a backtestovat v ní - teda jestli to nějak smysluplně jde :) .
Počítám, tedy s tím že by se našla nějaká dobrá duše ;) od které bych získal starší data jako třeba ve vlákně "Intradenní data do Sierra Charts – download"
Tak co vy na to? ;)

Předem dík
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Láďo,

no když si pořídíte tu Sierru, tak není žádný problém tam natáhnout ty data, co jsou tady k dispozici a testovat. No a když Vám to bude málo, tak si můžete pořídít nějaký delší vzorek dat, třeba od SCMagic ( i 3 roky zpět) a to už je pro začátek myslím dobré. Pomocí Bracket Traderu navíc můžete ve Sieřře data přehrávat, téměř jako kdyby jste byl reálně v trhu... (pokud máte 2 vteřinová data, tak už se to už skoro rovná reálu).
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Honzo,

už takhle nevím, kde mi hlava stojí :) a tak zatím data tři roky zpátky nechám uležet ;) Každopádně jsem rád, že o té možnosti vím. Jestli tomu dobře rozumím, tak Bracket Trader je prográmek, který poběží současně se Sierrou a bude tam lifrovat stažená data podle ryhlosti, kterou si v BT zvolím?
A abych těch otázek neměl málo přidám ještě další ;) I když jsem koukal na jejich stránky nevím jestli je Bracket Trader zdarma nebo ne? (Myslím, že nějaká verze je ale vědět tak jaká :S :D ) A jestli je placenej, tak jak ho objednat? A ten samý problém mám s daty od SC Magic. Tam se data objednávají, emailem?
Možná to jsou pro vás hloupé otázky ale jako začátečník s jazykovou barierou velmi ocením vaší pomoc.

Předem díky
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pohodě, taky jsem v začátcích, akorát už jsem vyřešil softwarové vybavení :)
Ohledně Bracket Traderu je to přesně tak, jak píšete, beží současně se Sierrou a lifruje do ní postupně (dle Vámi zvolené rychlosti) data ze souborů, které jsou tady ke stažení. Tenhle softík je zdarma, respektive můžete zaplatit jednorázově 100 $ a můžete využívat ještě nějaká pokorčilá nastavení, která já osobně zatím nepoužívám. Jediná věc, co mě štve na té free verzi je zvuk, který ten BT vydá, když se dosáhne hodnota maxima/minima daného dne... hlavně když to člověk nečeká :) Důležité ale je, že BT je i ve free verzi opravdu hodně dobrý prográmek, který se dá myslím úplně v pohodě používat bez obav i pro live obchodování. Tuším, že Jakub ho používá na live a je s ním spokojen a myslím, že i já mu zůstanu věrný :-)

Data od SC Magic jsem zrovna nedávno objednával, platil jsem je přes Paypal. Nejdříve musíte napsat maila, o jaká data máte zájem a na maila příjdou instrukce, jak platit, jak stáhnout, atd. Kupoval jsem 1min YM asi od roku 2002 a stála mě asi 18 dolarů. Na backtest jsou ale lepší 2 sekundová data, ta stojí trochu více, no já se chtěl spíš podívat, jak ten trh vypadal před 4 roky (a rozdíl tam teda je...)
Tak snad jsem trochu pomohl.
Honza


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...