Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex a daně


Dann

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


To Airmike,
sorry ani som si nevšimol tvôj príspevok. Zrejme hovoríš o tých segregovaných :) Sú dobré vzhľadom nato, že sú lepšie chránené ako tie nesegregované.(Tesne som ich segregoval pred pádom Lehman Brothers atď. mal som tušáka :)
Ináč fakt sa divím ľudom, ktorý si mysleli, že banky ktoré si to rozdali s Fannie Mee a Fredim Mac budú OK.Ono sa to dalo čakať. Dealeri bánk nie sú čestní ľudia, skrývajú straty pokiaľ im nato neprídu. Viď napríklad publikáciu J.Jílek "Deriváty, Hedžové fondy, offshorové spoločnosti"
Najlepšie bolo, že som si peniaze poslal priamo už z existujúceho účtu v SAXE. A ono to prišlo do Singapúrskej HSBC banky bez zrážky jediného centu!!!!!!! Trošku otravné je zháňať doklady potrebné na založenie toho účtu ale oplatí sa.
Dosť si všímam pri jurisdikciách aj úroveň korupcie a tá je v Singapúre najnižšia na svete!! Podobne je v tom Dánsku.
Je dobré sledovať aj údaje z Transparency International. Takže im verím na 100%.

Predstav si oslovil som Expertízny a edukačný ústav ako znalcov aby mi vypracovali posudok vzhľadom na posúdenie, či intraday FX je derivát alebo nie. A oni ma odkázali na MF SR. Tak som oslovil MF SR a oni posunuli moju žiadosť na DÚ Banská Bystrica. Koledujem si o daňovú kontrolu :) Ale neva bude to čierne na bielom. A budem sa konečne môcť sústrediť na 100% len a len na trading. Totálne ma to pohltilo. Každá moja bunka traduje. He he je to úžasné.


nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to MCH-FX

pokiaľ tvôj zisk z obchodovania alebo z čokoľvek iného nepresiahne 19,8 násobok životného minima nemuší platiť daň avšak musíš podať daňové priznanie.

pokiaľ zarobíš cca do 45 000 SKK tak nemusíš podať ani daňové priznanie.

Ináč platíš 19% zo všetkého čo je nad cca nejakých 95 000 SKK - neviem presne koľko to už je.

To Airmike
konečne som dostal odpoveď z ministerstva financií SR. Intraday Fx operácie sú podľa zákona o cenných papieroch....
derivátmy takže môžme byť v kľude zdaňuje sa čistý zisk.

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ZdenekB
Záleží, co jsi zadal při převodu peněz za své banky na banku CMS (příkaz) pokud zadáš OUR, tyto poplatky nesnižují výši částky, která ti je připsána na účet. Pokud jsi zadal něco jiného, tak se to ponižuje (vklad) o ony poplatky..Bylo by stupid, aby hradil jakýkoliv broker ještě bankovní poplatky za klienty..
Poplatek za převod peněz zpět s tím nemá vůbec co dělat, ten je u CMS jednotný 20 USD za převod a je jedno, zda převedeš z5 meloun nebo 100 dolarů...to je sazba, kterou si účtuje jejich banka a CMS to jen převádí na klienta.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...


Mohly by jste mi někdo poradit , chtěl bych se zeptat jak se daní přijmy z forexových trhů , nechtěl bych mít nějaký problémi z orgánem.př. kdybych každý měsíc převáděl z cms účtu na tuzemský učet přes paypal peníze ,zda by se to hned někde zaregistrovalo že sem někde obchodoval a tudíž že musím zaplatit do daň????,diky moc..
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Na Slovensku je to tak,a to urcite tak plati,ze na konci roka vam poslu(broker,ktory ma zastupenie na Slovensku) rocnu bilanciu vasho uctu tj (ziskove ochody - stratove obchody).Ak je strata,samozrejme sa dan neplati.Ak sa dosiahne zisk musite podat danove priznanie pre fyzicke osoby typ B.Tu plati,ze od tohto zisku si mozno odpocitat nezdanitelnu cast vo vyske 5-nasobku zivotneho minima a tento rozdiel sa zdani 19% a tuto dan zaplatite.
Jednoduche

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...