Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex a daně


Dann

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

djboom
Presne tak. Problem ti ale vznikne, ak budes mat napr. 2 ucty ( pripadne viac ), na jednom budes mat zik a na druhom stratu. Ten ziskovy musis zdanit a ten stratovy si nemozes od ziskoveho odpocitat ( aspon taky je moj nazor). V pripade ze sa na stratovom ucte dostanes dalsi rok do zisku, tak si nemozes uplatnit stratu z predchadzajuceho roka, ale zdanis cely zisk, ktory v dalsom roku dosiahnes. V tom je hlavny nedostatok, ked to robis ako fyzicka osoba. Keby si mal na to zivnost , tak by sa dala uplatnit aj predchadzajuca strata. Vydavky spojene s technikou ( PC, internet, ... ) sa daju dostat do nakladov inak, s tym az taky problem nie je ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miki01 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vydavky spojene s technikou ( PC,
> internet, ... ) sa daju dostat do nakladov inak, s
> tym az taky problem nie je ...
>


Nazdar Miki,

Ak sa Ta mozem spytat ako je to teda mozne-zahrnut naklady spojene s obchodovanim (internet,laptop,energie..)do nakladov?

Pytam sa preto lebo zijem mimo SK a rozmyslam ci by bolo vyhodne zalozit si firmu na SK a obchodovat cez nu.Ako to vlastne riesia ludia zo SK ktori robia forex.Maju zalozenu firmu alebo obchoduju iba ako fyzicke osoby ?Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

djboom ,Kennard:
V prvom rade musim povedat, ze sa nepovazujem za odbornika na dane, len sa o tuto oblast zaujimam, kedze podnikam aj v inych oblastiach ako obchodovanie na burze a preto je dobre mat o tomto nutnom zle prehlad.
Podla moho najzoru a mojich informacii (uz som to pisal) sa zatial v SR neda registrovat zivnost a teda ani firma, ktorej predmetom cinnosti by bolo obchodovanie na FX - zatial na to nemame ziadnu legislativu. Ako je to u inych oblasti tykajucich sa burzovych obchodov, som zatial nezistoval.
Cize jedine riesenie je, obchodovat ako fyzicka osoba a zdanovat to ako ostatny prijem. Podkladom pre zaklad dane nie je vypis z tvojej banky v SR ( podla mna si to takto vysvetluje dost traderov ), ale vypis z tvoho "obchodneho" live uctu u brookera ( na konci roka by ti ho mal zaslat, ak nie, mozes ho o to poziadat ).
Co sa tyka nakladov, myslim ze nie je vhodne na tomto mieste detailne popisovat "ako na to" ( nikdy nevies kto to cita ), ale poradit ti moze kazdy priemerny podnikatel ... To by nemal byt problem, kedze v SR ( a asi aj v CR) je podnikatel kazdy druhy clovek ...
No a ked presiahnes urcitu vysku zisku ( aby sa tym oplatilo zaoberat), tak je najjednoduchsie poohliadnut sa po nejakom danovom raji. Osobne poznam par ludi co to takto riesia a su spokojni ... Okrem toho, ze takto usetris na dani, to ma aj inu ( podla mna este vyznamnejsiu ) vyhodu a to, ze nebudes na seba zbytocne putat pozornost ...
Nielen za "komancov" platilo, ze kto vycnieva z radu, lahko dostane po nose ... Mimochodom, cudujem sa ze ho mam zatial cely, pretoze takmer vzdy som robil nieco ine ako vacsina davu ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nooo, taky nechapu, proč tady řešíte daně na FO, když brokeři v Evropě mají bonzovací povinost od 15tis EUR a již od výdělku 100tis Kč ročně se podle mě vyplatí obchodovat na společnost v danovým ráji, když stojí ročně kolem 500-1000dolarů.... alespon zatím tedy dle informací co jsem se doslechl.... a pokud vydělám do 100tis ročně, tak to klidně zdaním, to není ještě taková pálka a nebo ne.... to už je každého riziko...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Švýcarsko se zařadilo po bok Rakouska, Belgie a Lucemburska, které díky výjimce nemusejí informace o svých přeshraničních bankovních klientech poskytovat. Úrokové výnosy jsou sice zdaněny příslušnou sazbou, ale do domovského státu jsou převedeny ze sběrného účtu - a tedy anonymně. Pouze pokud si klient přeje a písemně prohlásí, že chce svou identitu odtajnit, není daň do ČR odváděna, ale pouze hlášena. Smlouva je účinná od 1. 7. 2005 a již v roce 2005 přivedla do státního rozpočtu 906 398,39 CHF. Pouze 15 českých rezidentů prozradilo svou identitu. Pokračování v příloze ;)

3565

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,

můžu se zeptat vás zkušenějších, kdo - pokud vůbec někdo, vydává karty( vyber "na kredit"/realizace oproti sbernemu účtu = anonymita ) zmíněné v článku, co sem přihodil Shot výše ?

Hledal jsem u CSuisse, ale nenašel jsem tam o nich ani zmínku. Počítám,že to bude služba jen pro "zajímavé" zákazníky ?? :-) Nebo se mýlím ? Prosím poraďte.

Předem děkuji, a děkuji za přínosný thread o daních a fx

Ať se daří obchody :-D
l.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Shot:

Diky moc ! Jen me to zajimalo, ze jsem o tom slysel poprve :)

Nicmene, jak jsem zjistil, tak je v podstate na vyber ze 2 moznosti:

a. předplacená master/visa karta - nemusite mit ucet, moznost znovu naplnit cash na karte, vyber z ATM WW, nicmene je samozrejme na jmeno/adr/id

b. nebo anonymni karta ( ciselny kod misto jmena ) - nicmene nenasel jsem ani jednu seriozni banku v EU/USA, ktera by takovou kartu (+bez nutnosti zalozit ucet) vydavala, jen sami offshore - a to neni rozhodne misto kam bych kdy hodlal posilat byt desetak :-)

kazdopadne dik moc za tip a pomoc.

at se dari!l.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

l00ser Napsal:
-------------------------------------------------------
> Shot:
>
> Diky moc ! Jen me to zajimalo, ze jsem o tom
> slysel poprve :)
>
> Nicmene, jak jsem zjistil, tak je v podstate na
> vyber ze 2 moznosti:
>
> a. předplacená master/visa karta - nemusite mit
> ucet, moznost znovu naplnit cash na karte, vyber z
> ATM WW, nicmene je samozrejme na jmeno/adr/id
>
> b. nebo anonymni karta ( ciselny kod misto jmena )
> - nicmene nenasel jsem ani jednu seriozni banku v
> EU/USA, ktera by takovou kartu (+bez nutnosti
> zalozit ucet) vydavala, jen sami offshore - a to
> neni rozhodne misto kam bych kdy hodlal posilat
> byt desetak :-)
>
> kazdopadne dik moc za tip a pomoc.
>
> at se dari!l.
>


100 % tyto karty poskytují švýcarské banky, dokonce při určité velikosti účtu dostaneš osobnho bankéře který ti přiveze cash až domů. Ale bavíme se o velikosti účtu v desítkách milionů.

:) :)

cituji

Mít účet ve švýcarské bance je jedna věc, ale jak se k penězům dostat a jak je využívat je věc druhá. Pokud si necháte "výplatu" posílat na účet u české banky, pravděpodobně se vám nepodaří zachovat si anonymitu. Stejně tomu je i u placení kartou či výběru z bankomatu - s jedinou výjimkou.

Švýcarské banky nabízejí jistou formu předplacené bankomatové karty, s níž můžete vybírat z bankomatu a která neobsahuje vaše jméno (proto s ní nezaplatíte v obchodě). Výběry hotovosti se ale zúčtovávají proti sběrnému účtu, a tak ani majitel bankomatu, ani karetní asociace neví, komu karta patří.

Další možností je samozřejmě výběr na přepážce banky ve Švýcarsku - nebo dovoz hotovosti osobním bankéřem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...