Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex a daně


Dann

Doporučené příspěvky

Chlapi, co se tyce Offshore:
1) zalozi na ni ucet kazdy broker, nebo musi byt nejaci specialni, jakoze ne osobni ucet ale firemni?
2) Jake doklady se pak posilaji brokerovi?
3) Muze Offshore v USA obchodovat na USA brokera?
4) Pokud mam napr. dva brokerske ucty na stejnou firmu, muzu mezi nima naprimo posilat penize, nebo musim pres firmu?

Nejake dulezite veci, co vedet pred zakladanim?
Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

chcem sa spytat..pochopil som ze treba zdanovat len cisty zisk po odcitani strat..ale ked ho neposlem od brokera sebe na ucet tak ho nemusim zdanovat??..alebo ten zisk musim k 31.12. zdanit??.......napriklad zarobim do konca roka 2008 1000 EUR..... si poslem dade na prelome januara a februara 2009 peniaze sebe na ucet..tak musim zdanit na konci roka 2009..resp. na zaciatku nasled. roka.....alebo to budem musiet zdanit este pred tym teda za predchadzajuci rok - 2008..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sorry za blbe otazky.......takze..setko co mi bolo treba zostrucnene:

na konci roka 2009 budem mat zarobenych 10 000 EUR napriklad...do danoveho priznania na rok 2009 napisem 10 000 (uz ked budemem mat na svk euro ako menu) a ked si budem posielat peniaze hoci aj 10 krat za mesiac sem a naspat tak DÚ to nebude zaujimat..a setko uz bude poriadne zdanene..a uz nebudu problemy....tak??

spravne som to pochopil?....dufam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě by zajímalo, kdo přišel nato, že brokerská společnost sama informuje český FÚ o vašem příjmu??? Dělají to snad české firmy!? Mám sice 7 let starou zkušenost, ale vím, že jakákoliv zahraniční firma se na FÚ z 95% vykašle, ikdyž jí o informace FÚ požádá cíleně. Něco jiného je americký daňový úřad, ten když po vás půjde, tak je tu problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a ked napriklad zarobim 20 000 a pred koncom vyberem od brokera 15 000 a plus este pred silvestrom zarobim dalsich 5000 tak potom do danoveho priznania napisem 20 000 plus 5000 teda 25 000 a ako DÚ zisti ze som zarobil 25 000 a nie 10 000....alebo ma informacie od brokera??...a ked si nepamatam kolko som coho vybral...povie mi DÚ kolko mam dokopy zaplatit???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:D..toto je v p... ja praeze nechcem odrbat stat...chcem len vediet aky system funguje pri zdanovani takychto zarobkov..sak musim na to mysliet predtym...a to az nieco zarobim tak ma DÚ za.ebe ze som to nezdanil..zatim fungujem na demo u CMS a ako tak to ide...tato tema je o daniach takze sa pytam a ak sa ti nechce odpovedat tak radsej ani nepis:P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wollodya:
To já ten stát klidně odrbu. Je to prosté....pokud máš malé příjmy, spočítáš je sám a vykrvácíš na daních. Pokud máš velké příjmy, najmeš si daňovou kancelář a ta ti pomůže odrbat stát takovým způsobem, že nestačíš valit oči. A na Finančáku ti ještě poděkují, jak máš to daňové přiznání krásně spočítané.
Já jsem v roce 1998 měl docela pěkné příjmy z opcí a byl jsem na nervy, že víc jak 35% odevzdám státu. Pak mi známá dohodila kontakt na daňového poradce. Dodal jsem mu papíry a když jsem si přišel pro přiznání, tak koukám, že mám příjem z podnikání -42tis. Dodnes nevim jak to udělal.
Když to srovnám stím, jak mého otce FÚ šikanoval, protože jim bylo podezřelý, že má každý rok jiné příjmy z podnikání. Jezdil s dodávkou. První rok si vydělal 300tisíc, druhý jako vedlejšák 80tis. a už je měl nakýblovaný v baráku. Když ukončil podnikání, tak ho ještě další dva roky šikanovali kontrolama.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wollodya:

ty si tusim prisiel z marsu alebo co ? :) Ty nevies aka je dan na SVK ? Na vsetko mas 19 % okrem DPH na lieky a knihy. Inak zdanujes cisty zisk z obchodov . Cize na poziadanie by ti mal broker zaslat vypis pre danovy urad za obdobie ktore poziadaz lebo nie vsade je uctovny rok kalendarny rok. Tam budes mat vsetky obchody stratove aj ziskove potom uz je to lahke spocitat. Dalsia vec je ze ako FO si nebudes moct uplatnovat ziadne naklady spojene s obchodovanim . Na to by si si musel zalozit nejaku pravnicku osobu tam sa to uz potom da. Inak ak si nezarobil viac ako 15.000 EUR tak sa na to vybodni lebo ta nikto nebonzne. Bonz povinnost je az po tomto limite. Inak na slovenskom webe PORADA sa o tom diskutovalo kedysi tak si to vyhladaj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...