Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

SID : Ti , kteří píší ,jak ty říkáš , výčteninky, znají možná problematiku forexu mnohem více než ty ale na rozdíl mají odvahu uvádět skutečnou podstatu fungování Market Makers brokeru - snad sám víš že tvoří protistranu traderům a na rozdil od nich znaji přesně parametry jejich pozic, tvoří cenu , ovládají platformu a mají své klienty pěkne v hrsti. A jejich zisk není tvořen jen spreadem klientů ale i jejich ztrátami ,které vědomě a záměrně tvoří různými způsoby.
Je to jen balamuntování normálních lidí ,kteří tam sypou po stovkách a možná pár tisícovkách usd své peníze s představou ,že je to fér prostředí . Je to jako hrát poker s oboustrannýma kartama a naivně očekávat ,že dlouhodobě budu vyhrávat. A dopředu k nezdaru to odkázáno je,chtěl bych potkat jediného tradera ,který dokáže dlouhodobě úspěšně obchodovat v tomto prostředí Dealing Desk "brokerů". A ECN není až tak nákladné na finance pokud si vybereš vhodného brokera, ale chce to určitě mnohem více znalostí než jako při zadávání order v MT4 ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

oldie: Zdravim, obchodujem uz skoro rok cez FXCM a musim povedat ze je to moja prva live skusenost s brokerom ale aj vysoko pozitivna. Najskor som si zalozil Microucet ktory je Dealing desk trading a nemal som ziadne podozrenie o odpalovani stopiek alebo nieco podobne. Po pol roku zhodnocovania uctu som sa rozhodol si ucet zmenit z Micro na Standard, zmena prebehla za par dni bez ziadnych problemov a teraz mi to funguje ako Non Dealing Desk trading a tiez musim povedat ze ziaden problem. Jediny miniaturny rozdiel je ze spready su zanedbatelne vacsie oproti Micro uctu. Rozdiel medzi Demo a Real som nepostrehol. Platforma funguje velmi stabilne a ziadne problemi neboli. Pracovici firmy su velmi zdvorili a s komunikaciou nebol nikdy problem ci cez telefon,chat alebo email.

S pozdravom,
Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo, díky za Tvoji referenci. Já jsem bohužel teprve na začátku, ale chtěl bych to udělat stejně jako Ty. Demo od FXCM používám a v zásadě jsem spokojený. Jenom s tou jejich platformou jsem se ještě úplně nezkamarádil :-(. Pokud by jsi byl v případě potřeby ochoten poradit, byl bych rád :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oldie: Ano myslim ze zacat s micro uctom a skusit ci ti vsetko sadne je najlepsie a ked zarobis tak si to len prehodis na ten standard ucet alebo prejdes k inemu brokerovi. Mne sa zda ta ich platforma jedna z takych najlprehladnejsich a najlednoduhsich pre zaciatocnikov podobne ako VTtrader od CMSFX. Samozrejme mozem ti pomoct neni problem, mozes mi napisat na mail, qsbite(zavinac)gmail.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DanyFX Napsal:
-------------------------------------------------------
> SID : Ti , kteří píší ,jak ty říkáš , výčteninky,
> znají možná problematiku forexu mnohem více než ty
> ale na rozdíl mají odvahu uvádět skutečnou
> podstatu fungování Market Makers brokeru - snad
> sám víš že tvoří protistranu traderům a na rozdil
> od nich znaji přesně parametry jejich pozic, tvoří
> cenu , ovládají platformu a mají své klienty pěkne
> v hrsti. A jejich zisk není tvořen jen spreadem
> klientů ale i jejich ztrátami ,které vědomě a
> záměrně tvoří různými způsoby.
> Je to jen balamuntování normálních lidí ,kteří tam
> sypou po stovkách a možná pár tisícovkách usd své
> peníze s představou ,že je to fér prostředí . Je
> to jako hrát poker s oboustrannýma kartama a
> naivně očekávat ,že dlouhodobě budu vyhrávat. A
> dopředu k nezdaru to odkázáno je,chtěl bych potkat
> jediného tradera ,který dokáže dlouhodobě úspěšně
> obchodovat v tomto prostředí Dealing Desk
> "brokerů". A ECN není až tak nákladné na finance
> pokud si vybereš vhodného brokera, ale chce to
> určitě mnohem více znalostí než jako při zadávání
> order v MT4

Mám asi tu "velkou smůlu" že mi můj market maker broker nepůsobí ty vědomé ztráty co tu o nich píšeš. Ono to asi trochu souvisí se stylem obchodování, nastavit S/L na 10 b. a pak svést na brokera že vymetl S/L při vysoké volatilitě trhu je dětinskost, nebo si myslet, že kvůli mé pozici na který chce můj broker vydělat pár babek, otočí trend a změní kurzy měn? :S. Do jisté míry to jistě trochu jde, ale... Můj obchodní systém mi dá signál ke vstupu, počkám jak se trh vyvine a pokud jde opačně uteču, pokud jde s očekáváním inkasuju zisky, kde jsou na tomhle principu, možnosti brokera mě podělat? Jsem rád, že mi tu lidi vysvětlili rozdíl mezi ecn br. a market makerem, konkrétně to byl Sid. (tu)

Komkrétně z tvého článku vyplývá ten pesimismus, kvůli kterému jsem obchodovat skoro nikdy nezačal a netvrď mi že ECN není zas až tak nákladný, to je relativní pojem, co je pro tebe zřejmě brnkačka na to já musim šetřit i třeba roky. A přirovnávat obchodování k pokeru - to seš asi trochu mimo mísu. Někde tu zazněla skvělá myšlenka, kterou bych si dovolil citovat, protože jsem se s ní ztotožnil: není nic snazšího než svádět svůj neúspěch na trhu na brokera, každý by měl začít u sebe, analyzovat vlastní chyby při vstupech i výstupech. Jinak samozřejmě podělávky od brokerů jistě jsou a až se něco podobné stane mě, okamžitě to tu bude a řádně zdokumentované, ať to není jako některé příspěvky zde, typu jedna paní povídala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DannyFX:

Uz rok obchodujem live cez CMS, co je dealing desk broker, data a charting mam Tradestation(data od ECN) a este som nevidel taky stophunt o akom tu hovoris.

Ked mas na FX stoploss 5-10pips to ze ta vyhadzuje casto naozaj nemozes hadzat na brokera :D

Excesy ako mrznutie platformy ma nastastie este nestretly, exekucia velmi dobra ak vstupujes za stop alebo limit, market nepouzivam..

Niekto sa tu pytal na proces zalozenia uctu u CMS, bezproblemovy, do 2 dni po mailnuti oscanovanych papierov som bol otvoreny, wire transfer klasicky okolo 5 pracovnych dni.


PS: Tzv "Stophunty" sa na trhu deju ale v inej podobe, cenu zvyknu "usmernit" banky ak maju exekuovat nejaky velky order(napr. pre klienta nadnarodnu spolocnost) a chcu ziskat co najlepsiu cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...