Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

Ahoj Side,
obchoduji přes CMS také a podobný výpadek jsem ještě nezaznamenal. Platforma je super a spojení dobré vlastní TA s kvalitním informačním serverem je to co potřebujeme. Jak se staví CMS k zadaným stopkám a limitům v případě výpadku ?
Dík za odpověď
Cemmes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sid:
Možná jsem u svého nového brokera krátce a problémy teprve přijdou, ale mám za to, že jsem změnou nic nezkazil. Vše co jsem napsal v předchozí poště je pravda a stojím si za tím. Pokud se nemohu soustředit na obchodování a musím neustále řešit technické problémy, těžko vydělám nějaké peníze. Říkáš, že problémy byly před několika lety u nějaké ruské společnosti. Věřím, že dnes jsme technicky dál a taky mám brokera v americké střežené zóně. Takže problémy neočekávám.

Observator:
Nepotřebuji si otevírat dva účty, mám jeden spolehlivý.
Pokud mám srovnat indikátory ve VT a MT, rozhodně jich je víc pro MT už jenom z důvodu omezenosti programovacích schopností VT. Připojit se dají k AOS daleko lépe než ve VT protože se nemusejí do AOS přepisovat, stačí na ně odkázat. V tom je právě rozdíl v té "eleganci" ovládání obou platforem.
Co se týče páky, ano, 1:400 je výhodnější než mých 1:200, ale, ruku na srdce, pokud používám money management tak, že mohu riskovat max. 5% z účtu, zabere mi margin maximálně 10% z účtu, takže jsem klidně schopen obchodovat i s pákou 1:50. A to tvé povídání, jak to fungovalo za krále Klacka, neberu, protože dnes už i nejobyčejnější správce sítě ví, jak si má zálohovat počítač. Interbank FX je plně elektronicky obchodovaný trh, kde odezva na plnění příkazu není delší než sekunda.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Merlin
Správně, Jakub Janda je současně první a já si jdu zaházet s koulemi (ty s těmi dírami)... kdyby byl horší věci než nějaké poruchy serveru...

To Volf
To je samozřejmě tvoje věc, kde a za jakých podmínek jsi..."Pokud se nemohu soustředit na obchodování a musím neustále řešit technické problémy, těžko vydělám nějaké peníze"..to je klasika, takto jsem si taky sám sobě argumentoval před léty :-)...ruku na srdce - o kolik jsi přišel na FX vlastní chybou a o kolik problémy s VT ? Pravděpodobně nejsi plusový, jinak by jsi asi byl hodně nad věcí.. :)

To Cemnes
Pokud došlo k poruše a máš ztráty zaviněné výpadkem serveru, jsou ti po zaslání čísla pozic, tyto ztráty uhrazeny.

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
Ano, určitě nejsem nad věcí, protože nejsem plusový. A právě nejvíc peněz jsem ztratil poslední dobou díky problémům s VT. Rozhodně mé psychice nepomáhají a má rozhodnutí následně nejsou relevantní. Ale jak říkáš, je každého věc, co si zvolí a já jsem rád, že se mne tyto problémy již netýkají. Kromě toho, díky MT jsem si vytvořil mechanický systém, který dělá veškerá rozhodnutí za mne.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno, já úplně souhlasím s Volfem, co se týká programování, páky atd. Kdysi jsem na VT též nedal dopustit, jenže doba jde dopředu a cms se mi zdá lehce zaspalo. Pokud bych obchodoval podle vlastní hlavy, tak by mě občasné výpadky taky asi nerozhodily, ale preferuji systém (ten se nervuje za mě :-)), a tam je to problém. Navíc si zde spousta lidí neuvědomuje, že se na VT postavit systém sice dá, ale programování je daleko uživatelsky méně komfortní než třeba právě v MT, ale hlavně chybí backtesting. 2000 barů je opravdu zoufale málo na jakémkoli grafu. A že má VT hodně indikátorů ? To není tak velká výhoda. Jednak se dají naprogramovat indikátory vlastní, a jednak se dá vytvořit systém (funkční !) i z těch "nejobyčejnějších" jako např. macd nebo MA.

To Sid,
větu na Volfa "kolik jsi přišel na FX vlastní chybou a o kolik problémy s VT ?" snad ani nemůžeš myslet vážně. Pokud udělám chybu a přijdu v trhu o peníze, tak je to sice nepříjemné, ale vyčítat to můžu jen sám sobě. Nějak ovšem nechápu, proč bych měl tolerovat když mě o peníze připraví někdo jiný ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Demo jede s dirou v datech : 01.06.2006 05:30 1,2092 1,2092 1,2088 1,2089 20,0000 01.06.2006 05:35 1,2088 1,2089 1,2087 1,2088 13,0000 01.06.2006 14:40 1,2155 1,2155 1,2154 1,2154 4,0000 01.06.2006 14:45 1,2153 1,2156 1,2153 1,2156 32,0000 live ucet zatim ne. Asi si pockame do nedele. bob

722

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně se mi podařilo spojit se s technickou podporou CMS. Na můj dotaz, proč se celý den nemohu připojit na svůj live účet, jsem dostal odpověď: please renew your attempts to login as our dealers are currently processing orders and you should be able to login within 10 minutes
Žádné vysvětlení, žádná omluva. Server je samozřejmě stále nedostupný.(Kromě dema, kde se už dokonce objevuje svíce s časem 16.00 EST, ovšem mezi ní a 8.00 EST není nic.)
Takhle si tedy skutečně slušného brokera nepředstavuji. Nějaké zdůvodnění a omluva by měly být minimálně na webových stránkách...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som sa včera spojil aj s agentom pre CMS, kotrý síce nie je priamo zamestnancom spoločnosti, ale má viac možností zistiť situáciu okolo výpadku VT. Tu je jeho odpoveď:

Dobrý večer,
podle informací z N.Y. došlo k většímu výpadku centrálního serveru
na který jsou napojeny vnitřní sítě společnosti. Protože se stal výpadek
brzy ráno místního času, nebylo v silách jen dozorující služby
závadu rychle odstranit, navíc když se zjistila závážnější porucha,
kterou servisně zajišťuje jiná N.Y. firma.
I když jsou pravděpodobně tyto servery (nejsme technik)
dublovány, pravděpodobně byla tato porucha vážnější a prezentoval výměnu
celého technického bloku.
Nedokáži posoudit rozsah technické poruhy, ale je to asi podle vyjádření CMS
stejné, jako když
dochází nyní v zimě k výpadkům el. proudu a musí se čekat na pracovníky
elektráren...
Každopádně se jedná dle informací techniků VT o jiný
problém, než byly problémy dřívější v nové verzi VT.
Podle mých informací budou odeslány klientům s live účty
vysvětlující a omluvné maily. Klientům, kteří měli v té době otevřené
pozice mají být případné ztráty (do doby výpadku serveru) plně kompenzovány,
tak aby žádný klient neutrpěl případné ztráty bez vlastního zavinění....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci se v žádném případě zastávat brokera, je to pro ně velký průšvih a nevěřím, že by k němu zůstali lhostejní. Ale každý , kdo někdy měl či má vlastní společnost a zaměstnával lidi ví, jak nemožné je zdvojit veškerý systém ve firmě tak, aby se firma nedostala do potíží, ve skutečnosti to znamená téměř zdvojení nákladů - což je pochopitelně ekonomicky neúnosné a dostáváme se k podnikatelskému riziku. Je pouze na nich, jak se omluví klientům a pouze na nás, zda to akceptujeme.
Za sebe říkám, mám-li funkční systém, nemůže mě rozhodit každá maličkost a VTtrader za tu trochu problémů stojí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Má niekto skúsenosti s brokerom EASY FOREX Ltd? Nie je to určite nič svetoborné (sídlo na Cypre , Ltd, bez možnosti demo účtu, dopĺňanie účtu platobnou kartou), ale začal som trochu viac zbierať informácie o brokeroch, vzhľadom k častejšiemu výskytu problémov s VT a CMS. A ešte: aký broker by bol vhodný na účet s veľkosťou do 400 USD, s možnosťou obchodovať 0,1 lotu, s platformou a grafmi s indikátormi a jednoduchým ovládaním?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To galant: Ja mam live na CMS. Zaujala mne ale Oanda, cmfx. Taky jsem ale pred casem uvazoval o Refco a dnes jsem rad, ze jsem na to zapomel (td). Rozhodne bych ale nevolil off shore brokera. To se mi zda prilis riskantni.
Jestli s nimi mate nekdo zkusenosti, podelte se.

bob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bob:
Ja som sa tiež zaregistroval u CMS a ostáva už len poslať peniaze. Ale po včerajšku to vidím tak, že niektorí z nás prejdu niekam inam (napr. Volf tak už urobil a namodro k tomu tiež nemá ďaleko :)) zatiaľčo iní stále veria CMS a VT (napr. SID). A ja zakladám svoj prvý live účet a neviem na čom som :(. Aké máš Ty skúsenosti s live u CMS? Ako sa pozeráš na výpadky VT v poslednom období? Snažím sa poskadať si mozaiku, aká nálada je u traderov ohľadne výpadkov serverov (nie len u CMS, ale všeobecne).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...