Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

PŘESKOČENÍ mého STOP LOSS


zakdavd

Doporučené příspěvky

Dobry den

S tim skluzem plneni teoreticky pocitam. Zatim vsak jen buduji svuj system a testuji ho. Pouzivam k testovani TNT a Accounting plugin. V tomto program ke skluzum nedochazi. Testuji pozicne Cukr a Kukurici. Zajimalo by me jestli lze nejak procentualne vyjadrit prumernou velikost skluzu pri plneni v techto trzich. Vim ze hodne zalezi na konkretnim obchodu a na kvalitach brokera, ale kdyby mel nekdo nejaku pribliznou statistiku z realnych obchodu na techto dvou trzich, tak by me to celkem zajimalo.

Dekuji

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

peter, tomas?
teraz som si precital definiciu stop prikazu ako ju uvadzate tu na financnikovi ja si myslim ze nie je uplne presna.,
"Stop příkaz zadaný do trhu není exekuován do doby, dokud se jej trh nedotkne - pak se mění v příkaz typu market."
chcem dat pripomienku, ze stop prikaz nie je exekuovany pokial trh neprekroci zadanu cenu a nie ked sa jej dotkne(ako uvadzate). viem su to len hradky so slovami, ale pre novacika to moze byt metuce.
Priklad:
ak mam zadany prikaz sell 100 stop a v tom dni je low 100, tak moj stop prikaz nebude vykonany(kontrakt nepredam).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

Definece uz tu byla napsana: STOP prikaz se meni na MARKET pokud se trh dotkne zadane hodnoty nebo pokud je zadana hodnota trhem preskocena (napr. GAPEM).

Tato definice uz je myslim jasna vsem co vedi co znamena MARKET.

V mem poslednim prispevku ju odkaz na clanek financnika o Gapech, kde je toto vysvetleno.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den všem.
Měl bych dotaz na zkušenější tradery, ohledně gapů a aplikace v TNT.
Abych byl konkrétní.
DNe 20.7. mám signál v kukuřici ke vstupu do long dám BUY @ 324-0/4 a čekám. Následující den dojde k exekuci, ovšem na otevírací hodnotě 331-3/4, způsobenou gapem.V TNT, jelikož pracuje s denními daty mi na konci 21.7. ukazuje -612$ v open order.Jakým zůsobem mám teď zadat stop loss, když v MM používám fixně 200$???
Nevím ,jestli uvažuji správně, ale v reálu, by se to nestalo, protože po exekuci, by mi broker zavolal a já mu dal příkaz na umístění stop losu a vyhodilo by mě to během dne na mých -200$?????
Jak to ale udělat v TNT? Jinak my můj account ukazuje dále již špatný zůstatek. Můžete mi prosím poradit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

vašemu dotazu moc nerozumím. Pokud trh otevře s mezerou na 331-3/4 a vy jste exekuován někde blízko této ceny, broker vám dá do trhu SL ve vzdálenosti 200 USD od open. T.j. není možné být ve ztrátě -612 USD, pokud se nejednalo o náhlý gap proti pozici, který by tento SL přeskočil.
Jinak pokud jde o to, že by byl váš SL protnutý během dne vstupu v rámci intradenního pohybu daného dne, pak toto TNT řešit neumí. Ke sledování takové situace jsou třeba právě intradenní data, které TNT nepoužívá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravim

muzete mi prosim nekdo poradit co mam za problem ? Dnes a vcera se mi stalo ze muj SL byl vyplnen, ale jen castecne tzn. ze prikaz uzavrel jen cast pozice a zbytek zustal v trhu. Vcera se mi to stalo poprve, myslel jsem ze to bylo zpusobene vysokym poctem kontraktu a rychlim a velkym pohybem pres SL, ale dneska se to stalo znovu a to dokonce i kdyz jsem zkusil obchodovat s malim poctem kontraktu, bylo jich 5 a kdyz cena prosla SL tak prikaz uzavrel pouze 1 kontrakt a zbytek zustal v trhu. Stalo se to vzdy kdyz jsem byl long a bylo to v trhu EUR. Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Co sa tyka preskocenia SL, tiez pridam jednu moju skusenost. Obchodoval som e-mini Russel 2000 a v pozicii ked som bol v profite som pritahoval SL, cez ktory mi trh presiel a nevyplnil sa prikaz a pritom tam nebol gap. Obchod som nevedel uzavriet ani po prikaze Close position, ktory ponuka BT. Vie niekto popisat pricinu nevyplnenia prikazu? Dakujem. (pokusim sa prilozit aj obrazok DOMu)

7155

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím, teprve se začínám se světem obchodu seznamovat a zaujal mne příkaz stop loss, i když je o tomto příkazu všude spousta informací, doposud jsem nikde nenašel odpověď na následující úvahu... pravděpodobně proto, že je to považováno za samozřejmost, vědět něco takového... ale stejně, zajímalo by mne, jak funguje stop loss příkaz přes noc a víkend... při sledování grafů jsem si všiml, že se ceny hýbou i po zavření daného trhu, resp. v noci od jeho zavření do otevření dochází k cenovým výkyvům... stejně tak se cena začíná hýbat už z neděle na pondělí ještě před otevřením trhu... Dojde v takovém případě k aktivaci mého stop loss příkazu? Např. když během dne nakoupím kontrakt za hodnotu 100 a stop loss umístím na 98... v noci před otevřením trhu cena kolísá mezi hodnotami 100 a 97, ale při otevření trhu má již hodnotu např 99. Aktivuje se můj stopp loss příkaz i díky těmto nočním pohybům? Nebo k tomu doje pouze v případě že trh se dotkne či přeskočí můj stop loss během denního obchodování?? :) předem díky za odpověď.

S pozdravem Zbyněk :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...