Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

PŘESKOČENÍ mého STOP LOSS


zakdavd

Doporučené příspěvky

toTaraka:
Samozřejmě, že se SL aktivuje. Každý instrument má své otevírací hodiny (např. 22:30-22:15 SEČ). Pozor, neplést si s hlavními obchodními hodinami, tj. doba, kdy se obchoduje nejvíce, kdy je největší likvidita a většinou i volatilita. Pak jsou ještě dva typy příkazů, denní a tzv. GTC. Denní příkaz je umístěň v trhu pouze daný obchodní den, tzn. když burza zavře, tak se příkaz zruší. Příkaz GTC je v trhu umístěn do té doby, než jej obcodník sám zruší, tzn. i přes noc. Doporučuji přečíst komoditní manuál, zde na stránkách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Kanosi: díky za odpověď,

1.komoditní manuál jsem na těchto stránkách přečetl už 2* (a plánuju to potřetí) tozn. o dvou typech příkazů stop losss jsem se tam dočetl, má otázka se vztahovala k typu GTC :D časy které jsou v komoditním manuálu uvedeny (v části specifikace kontraktů) jsou tedy hlavní obchodní hodiny?

2. např. pro kukuřici je tam uvedeno 9:30-13:15 Chigagského času... znamená to tedy, že se např. s kukuřicí obchoduje déle než v ty výše uvedené hodiny? kde najdu nějaký seznam otevíracích a zavíracích časů pro instrumenty? logicky bych z toho vyvodil, že obchodní den je tedy doba mezi otevíracím a zavíracím časem, která se však neshoduje s časy v komoditním manuálu uvedeném na stránkách, neboť zde ve specifikacích kontraktů jsou uvedeny pouze obchodní hodiny, které jste mi výše pěkně definoval :) používám grafy z CommodityCharts.com a trochu mne překvapilo, že třeba ceny kukuřice se začaly znovu generovat už včera (v neděli) 18:00 tamního času... podle těchto grafů to vypadá, že otevíraci hodiny kukuřice jsou 00:00 až 23:30 pondělí až čtvrtek, v pátek pak 00:00 až 13:00 a v neděli 18:00 až 23:30, nebo se pletu? pokud je tomu tak, pak nepředpokládám, že je brooker schopen plnit mé příkazy po celou dobu těchto hodin... platí tedy, že brooker provádí mé příkazy pouze a jen v dané obchodní hodiny (v případě kukuřice všední hodiny 9:30-13:15), přičemž při plnění příkazů bere v potaz veškeré pohyby cen, které se udály i v době mimo hlavní obchodní hodiny?

předem díky za odpověď :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka:
Otevírací hodiny a veškeré infomace ohledně daných komodit jsou uvedeny na stránkách příslušné burzy, např. www.cme.com, www.theice.com nebo třeba můj broker má tyto informace na svých stránkách www.strikeronline.com/onlinetrading.php?clickPID=21&clickMain=6
Přes víkend je každá burza zavřená, tzn. v sobotu a neděli se neobchoduje. Příkazy jsou exekuovány pouze v otevírací hodiny. Pokud např. zadáš příkaz buy za cenu X, tak k jeho plnění může dojít kdykoliv v otevírací hodiny, v kterýkoliv všední den (v případě příkazu GTC). Pozor. Jiné obchodní hodiny jsou ve státní svátky (samozřejmě americké státní svátky, když je burza v USA). Jinak pokud máš ještě nějaké nesrovnalosti, tak svoje otázky směřuj raději do jiného vlákna, ať neporušujeme pravidla diskuze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím všechny obchodníky,

finančník studuji teprve měsíc, přečetl asi 200 článků a ebook o výběru trhu.

Chtěl bych se zeptat na jednu věc, o které píše zimmermannr v tomto vlákně: www.financnik.cz/forum/read.php?2,633,page=1

[ital]Stop loss nefungovali.. ano rikam to spravne nefungovali… tedy Stop loss fungovali pro velke investory, ale na male nebyl cas. Nebyl, kdo by akcie koupil a brokeri se predem zbavovali svych. [/ital]

Je taková věc dnes v praxi ještě reálná? Může se při nějakém extrémním burzovním propadu stát, že nebude vůbec fungovat můj stoploss a já přijdu o celý účet, i když jsem původně riskoval třeba jen 2 % z něj?

Z mého nezkušeného teoretického pohledu je to možné, neboť by se mohlo opravdu stát, že nebude existovat nikdo, kdo by při mé LONG pozici koupil mé kontrakty při aktivaci mého stoplossu. Nevím, jaký vliv by na to mělo uzavření obchodování při limitním cenovém pohybu (pokud by se před otevřením trhu nenahromadily nové buy příkazy, tak asi žádný). Mohl by mi to někdo prosím vysvětlit?

A dále, mohlo by se stát, že pokud by tímto způsobem nefungoval SL, vymažu celý svůj účet a třeba půjdu i do mínusu, protože se ta ztrátová pozice opravdu nezavře, i kdybych dávno neměl na účtu ani maintenance margin?

Je mi jasné, že se jedná o extrémní situaci, ale chtěl bych vědět, jestli je to dnes v obchodování reálné (hlavně v intradenním) a je třeba s tímto rizikem počítat.

Předem děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau,
pokud jde o limitni pohyby na futures (ne vsechny futures maji limitni pohyby) tak riziko zde opravdu je !!
Je dobry vedet kolik je limit aktualne.
treba tady:www.cmegroup.com/trading/Price-Limit-Update.html

Dam priklad. Pokud jdes long treba psenici a tvuj SL by mel byt blizko deniho limitu tak vubec neobchoduj. Pokud by tvuj profit target by mel byt treba za limitem tak v tom pripade ho dej maximalne na ten limit. Pokud se chystas na ES, nebo ropu tak tam si nedelej starosti. SPX ma limit mylslim jenom smerem dolu a je to asi docela dost uz ropy vubec nevim. Zlato treba limit vubec nema. Tam to muze padat/rust nekonecne za den.

Obecne... pozicne opchodovat futures kde je limit je opravdu risk. Intradene by se melo vzdy vedet kde je ona hranice a davat na to pozor.
Ludek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

a podobně není možné se spoléhat na zdánlivě bezriskantní (resp. s předem daným rizikem - tj. "zabudovaným" SL) některé opční strategie - IC, kalendáře, DD, ...

Pokud se opce dostanou do stavu "silně ITM", cena za likvidaci ztrátové pozice (díky narostlému spreadu) může několikanásobně přesáhnout očekávanou "backtestovou" hodnotu.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za přínosné reakce.

Nevěděl by někdo ještě něco k té první části mého dotazu? Tj. jestli např. u trhů, kde nejsou limity, může nastat situace, že nebude fungovat SL, protože nebude nikdo v protipozici. Jestli mi to může vymazat účet a jestli můžu jít i do mínusu? A jak to pak broker řeší...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

u všech dotazů platí ano ...
Tj. může nastat situace, že nebude fungovat SL, může Vám to vymazat účet a můžete jít s účtem do minusu.

Broker to má ošetřeno ve smlouvě - pokud jste fyzická osoba, ručíte majetkem. Jak je to ale řešeno v reálu, to Vám asi nikdo neřekne - asi to nebude příliž častá situace (ani brokera moc neláká nějaký nejistý soudní spor, takže snaha z jeho strany zabránit likvidaci účtu bude dost silná). Ale stát se to může.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm: Díky, to jsem chtěl vědět.

Pokud by k tomu někdo chtěl dodat něco z reálných zkušeností, budu jen rád.

Předpokládám, že se tu jinak bavíme spíše hypoteticky a že je v intradenním obchodování velice nízká pravděpodobnost, že by taková situace nastala.

Dalo by se proti tomu nějak teoreticky preventivně aspoň částečně chránit? Jasně, už tu nějaké možnosti padly, ale asi težko budu otevírat u každého obchodu preventivní protipozici nebo nakupovat opci. Riziko by se asi dalo snížit spreadovým obchodováním, což je ale pro intradenního obchodníka nevhodné. Napadá mě akorát nějaká dodatečná smlouva s brokerem nebo pojištění.

Žít s myšlenkou, že se jednoho dne může něco „podělat“ a já přijdu o všechen majetek (tím, že půjdu do mínusu a broker po mě bude ztrátu vymáhat), mi nepřijde zrovna ideální... (berte s nadhledem, polemizuji), takže i když mám možná pro někoho dotazy trochu mimo mísu, chtěl bych si v tom udělat jasno.

Přemýšlel o tom někdo ze zkušenějších traderů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

flavicius:

Situace, které popisujete, mohou sice nastat, ale jejich pravděpodobnost je velice nízká. U likvidních trhů bez limitu najdete vždy protistranu, i když za nepříznivé situace dostanete horší cenu, než je Váš SL. A ani případný limitní pohyb neznamená likvidaci veškerého majetku, ale jen neplánovanou ztrátu pár tisíc dolarů. Proti pádu meteoritu nebo zemětřesení taky obvykle nečiníte žádná preventivní opatření, ale reagujete, až ta situace nastane. Tak to bylo myšleno i s tou opcí nebo protipozicí - ne jako preventivní opatření u každého obchodu, ale jako cesta, jak můžete omezit ztrátu, když dojde k limitnímu pohybu.

Neumím si představit, že by broker s běžným malým klientem uzavíral speciální smlouvu nebo dodatek ke smlouvě. To by ho spíš poslal do háje. Stejně tak pojištění - proti takovéto ztrátě vás nikdo nepojistí, a když, bylo by pojistné vyšší než reálně očekávatelná ztráta. Takže to nemá smysl. Dělá to na mě dojem, že se snažíte hledat problémy tam, kde nejsou.

A nakonec jednu reálnou zkušenost - už jsem to tady někde psal. V roce 2007 jsem se dostal do ztráty a broker nestihl pozici zavřít včas, takže se můj účet dostal do mínusu. Doplnil jsem peníze, zavřené pozice zas otevřel a jelo se dál. Žádné drama. Ale kdybych tehdy s tím brokerem skončil, nejspíš by mu nestálo za to těch pár set dolarů vymáhat.
Jak psal kbtm, broker je motivován, aby se klientský účet nedostal do mínusu, a až na výjimky se mu daří tohoto žádoucího stavu dosáhnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rýpnutí nebylo myšleno ve zlém, člověk se jen potřebuje občas trochu odreagovat.

Jestli děláte nebo budete dělat ID trading, riziko, že Vás zruinuje některý z popsaných katastrofických scénářů, je velice nízké. Mnohem pravděpodobněji se zruinujete sám běžným obchodováním. :)
Tedy ne že bych Vám to přál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...