Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Hm, tak to asi nebude ojedinely pripad, ten forexakuv, co? :P Je to de fakto to same.
Nieil: podle meho nazoru je to jejich firemni politika. Oni funguji tak, ze likviditu poskytuji klientum primo oni - vic jak 95% retail klientu ztraci, tim padem je to i dobry privydelek. To delaji obecne vsichni retail brokeri. Pokud je pozice chvili v zisku, naparuji proti tobe nejakeho jineho cloveka, ktery je zrovna ve ztrate. delaji to proto, aby mohli sachovat pojmy No slippage, lno commisions a podobny marketingovy shit.
Kdyz nekdo prijde a zacne skalpovat nebo obchodovat newsy a je v zisku, pak ma broker problem - protoze zisk obchodnika neni ze ztraty jineho obchodnika minus komise jako na kazde jine burze, ale je to z kapsy brokera, protoze broker je protistrana obchodu a nez najde ubozaka, na ktereho obchod naparuje, obchod je nahle uzavren a vyporadan :).
Kazdy retail broker se proti tomuhle nejak chrani - nekdo na moment zmrazi platformu, jiny te slipne, jiny zase zvetsi spread treba na 15 pips. Saxo vynalezlo dalsi supr metodu - zpetne ti zmeni kvoty, aby te dostali do ztraty. Je to porad same old shit - zadny z tech brokeru neni skutecny obchodni partner, jsou to jenom dalsi souperi, se kterymi se na forexu potykame. Ale zpetna zmena kvot a znovuvyporadani obchodu je podle me nejen za hranici slusneho chovani, ale i prava. Pokud nakoupim za cenu X a prodam za cenu Y a moje banka mi nahle zacne sachovat s mymi penezi na ucte a menit podminky kontraktu, je to problem te banky, a dost velky. Podle me je tohle spis pro regulacni organy zabyvajici se bankovnictvim, protoze ta financni instituce saha klientovi na penize z uzavreneho obchodu. Slip, guma, pady platformy - to je pravne nepostizitelne, clovek si muze jit stezovat na lamparnu. Ale pote, co je obchod uzavren, menit parametry obchodu typu cena - i kdyby to meli ve smlouve, pochybuju, ze by to obstalo zkoumani BANKOVNICH regulacnich organu. Saxo je totiz pokud se nepletu banka. To uz by ti mohli libovolne zvetsovat a zmensovat pocet lotu, se kterym jsi obchodoval - to vyjde nastejno :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nieil:
rozhodne sa na regulacne organy v pripade problemov s brokerom obratit treba. Od toho tuna su. To by teda bolo ze broker si robi co chce a vsetci su ticho. Take myslenie sme tu mali pred 1989. Ci to pomoze ci nie, nechaj radsej na nich. Ak nic ine, aspon mnozstvo staznosti na tu istu vec prijme regulacny organ aby u nich zacal na cas kempovat. Nejeden UK broker uz bol pod dlhodobejsim dohladom FSA. Ale v jednom s tebou suhlasim, brokera treba zmenit...

Tiez nie je uplne koser ak jeden klient ma zmrazene koty v urcitych casoch a iny nema. Hovori sa tomu "rovnake sance".
Take infantilne praktiky ako tuna ondra a forexak o saxe popisali robil svojho casu aj nebohy Bartolomei Finance

Jedine co mozem doporucit su currency futures, tam sa vam podobne situacie nestanu, maximalne chytite dajaky slippage a s tym sa zit da.

Ondra: najlepsie bude ak zverejnis svoj log. A mozes pripadne aj na elitetrader, tiez sa tam tomu v jednom vlakne venovali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ondra: a doporucuji zverejnit info na forexbastards.com v patricne sekci, mozna se k tobe nekdo dalsi se stejnou (a dokumentovatelnou) zkusenosti prida... a jak spravne pise joachim, vykrik do tmy nic neresi, ale hromadici se stiznosti na konkretni instituci (tady ale pozor - je VELMI podstatne s kym mate vlastne uzavrenou smlouvu - spousta instituci verohodneho jmena (*) zaklada sve dcery - ruzne s.r.o., ltd atd. a tim minimalizuji svuj risk - trosku spinave jmeno nehodne dcerky preziji a pravne z toho vybrusli - v nejhorsim zavrou kram (dcera ukonci cinnost a nijak se to nedotyka core bussinessu matku) a zacnou jinak...) mohou zpusobit lavinovou reakci.

(*) jako treba Amcico AIG Life se dlouhou dobu ohanela u nas ratingem AAA, ale uz nikdo klientum radsi nerekl, ze tento rating ma americka matka a ze ta ceska sranda pobocka (se kterou ale pravne uzavirate pojistku - ne s americkou matkou) - v te dobe nemela rating zadny a to ani z verejne dostupnych zdroju...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Dzink a Joachim, podme na to od zaciatku.

Je mozne, ze take pripady ako pise Ondra nastavaju, objektivne to vsak posudit neviem. Mne a ani ziadnemu z mojich desiatok klientov sa nic taketo nestalo. Vlastne iba jednemu, ktory sam priznal, ze nasiel sposob ako obchodovat na starych cenach. Preto, nech sa tu pise cokolvek, tak pokial neuvidim konkretny trading log s konkretnou casovou odozvou, ktory ma presvedci o opaku, budem az dovtedy zastavat nazor, ze Saxo banka nerobi ziadne nekale praktiky. Tak "obchodnici" na trhove dáta - sem s tymi logmi..... nieil@yahoo.com .... a ak naozaj najdem pripad, ktory bude v rozpore s obchodonou etikou, sam budem ziadat Head of Trading v SaxoBanke o vysvetlenie.

To, co hovoris o tom, akym sposobom poskytuje Saxobanka likviditu je absolutne mylny nazor. Nikto s nikym ziadne pozicie neparuje. Saxobanka nema vlastnu likvitu a ani nastroje, ktorymi by ju riadila a parovala. Mam vazny pocit ze cele obchodovanie je viac o konspiracnych teoriach ako o realite... a je to na skodu vsetkych, ktorych zaujima skutocne obchodovanie. Saxo banka dostava likviditu od 10 najvacsich bank na svete, tu likviditu dava dokopy a posuva presne klientom. Je to tak trivialne, ze sa to zda nerealisticke? Saxobanka ma vlastne paky ako sa zbavit klientov, ktori zarabaju peniaze, a rovnako na nich dokaze zarabat - vsetkych ludi, co zarabaju posiela priamo na trh a ziskava na rozdiele spredu medzi ich spredmi a medzibankovymi spredmi. Ver mi preto, ze Saxobanka ma dokonale objektivne ceny, tak ako skutocne malo kto..... ale to vsetko nechavam na posudie traderom. Ja pouzivam SaxoTrader, pretoze mam pozit, ze maju najlepsie ceny, ak si niekto mysli opak, vobec mu to neberiem, len zatial som sa s nicim lepsim nestretol....

Co sa tyka regulacnych organov, este raz to zopakujem, nikto nema sancu. Ani ked banka zmeni cenu... a akykolvek spor vyhra banka. Po prve to mas v zmluve, ze cenu moze zmenit a po druhe na strane saxobanky su fakty. Ty povies, ze v case x si zobchodoval na kurze y a saxobanka povie, ze je to mozne, ale trhova cena (EBS) bola v case x ina. Oni su v prave, lebo obchody uzavrete na netrhovych cenach ma pravo protistrana zrusit. Preto opakujem este raz: nestrpim, aby ma akykolvek broker podvadzal a klamal, ak su vsak za jeho konanim objektivne priciny, budem sa s nim najst dohodu ako pripadne problemy riesit. Zatial mi vzdy Saxobanka vysla v ustrety v akomkolvek spore a neverim, ze by sa to do buducnosti zmeni. Clovek vsak musi vediet o com rozprava a na koho strane je trhovy standard....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no jestli chces logy, tak tech davaji nespokojeni klienti na webovych strankach dost. z tehle duvodu nejedu fx, protoze broker si muze delat co chce. jinak to ze mas neco ve smlouve, neznamena ze to tak je. pokud je to v rozporu,muzes se branit. to ze si prcek s par tisici dolary je smula, velci hraci tu moc maji. tohle se ti treba na futures, stock atd nestane. no treba nejaka regulace prijde i na fx.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil:
ked uz budes s tym Head of Trading v Saxe hovorit, tak sa ho nezabudni spytat aj na to co som nacal:

Tiez nie je uplne koser ak jeden klient ma zmrazene koty v urcitych casoch a iny nema. Hovori sa tomu "rovnake
sance".

Netyka sa ma to, ale myslim, ze sa tu na to viaceri uz stazovali.
Na futures vam nik koty zmrazovat nebude, iba ak vypadne datafeed zo CME ci CBOT alebo u brokera.

Inak aby sme boli objektivni aj na futures je mozne zrusit trejd, ale stava sa to zriedkakedy. Ak napr. dakto zada namiesto 50 kontraktov napr 5000 alebo 50000 a trh sa velmi prudko pohne niekde dole a vy tam na tych cenach nieco zatrejdite. Samozrejme prepokladom je, ze ten co sposobil taky spike ho ihned aj reklamuje, ze sa pomylil a ci to burza aj uzna. Uz sme take situacie mali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

samozrejme, obchdovanie currency futures je skvela alternativa a rozhodne ju aj ja doporucim vsetkym, ktori maju problemy s spotovymi kotaciami pri datach. ale obavam sa, ze budu velmi prekvapeni, ze obchodovanie dat na futures nie je zdaleka tak easy ako su myslia. (btw. nie je mozne aby tam existovala arbitraz)

viem, ze logov je na stranke dost, avsak chcem ziveho cloveka, ktory je presvedceny, ze obchodoval korektne a banka mu zmenila objednavku. to co je na internete ma nezaujima. ako som hovoril, vytvorila sa komunita, co dokaze na data reagovat skor ako trh a tak zarabat na ukor brokera. takyto ludia ma absolutne netrapia a vobec sa necudujem, ze ich nikto "nema rad", sam by som spravil to iste. rozhodne chcem byt v tejto veci objektivny a spravodlivy a kazdy broker, ktory chce na trhu uspiet musi spravit to iste.

ak si myslis, ze velki hraci nehraju na spote, tak nemas pravdu. currency futures predstavuju rozhodne mensiu cast financnych tokov....

a propo.. dufam, ze na FX nepride ziadna regulacia. socializmu tu bolo dost. kazdy ma svoju vlastnu hlavu a ma ju pouzivat, business je o dovere....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

futurom sa venovat nebudem, len zopakujem, arbitraz tam nie je mozna.... na saxoteraderi si kazdy moze vyskusat obchodovanie futures a zaroven spotu.... nech to posudia traderi, co im vyhovuje viac

co sa tyka mrznutia platformy, tak tam je mensi problem. nie vsak v tom, ze by jeden cenu dostaval a druhy nie. ako moze byt niekto tak naivny a rozsirovat taketo hluposti?? mne bezia 3 saxotradere na 3 roznych pocitacoch naraz 24 hodin denne a neviem o tom, ze by mi kedykolvek ceny na jednej z nich zmrzli. problem saxotradera spociva v tom, ze je to narocna platforma vyzadujuca, aby si mal pocitac v top stave - posledne aktualizacia, java, explorer.... ak ho nemas, mozes mat problem. ak ho mas, a stale ti platforma mrzne.... skus prosim ta poslat tvoj log na it@saxobank.com a verim, ze chlapci ti ho skoro vyriesia....

... pani, snazme sa nezavadzat a pridrziavajme sa faktov....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil: jsem lama a opravdu nechapu, prosim vysvetli mi, jak a proc nejprve Saxo obchod potvrdi (ano, mas to urcite v LOGu i s cislem ticketu a timestampem, tudiz i na sevreru Saxa je mozno presne dohledat cenu, kdyby chteli (ale nikdo je k tomu verejnemu priznani nedonuti) mohou dokazat i svoji cenu a vstupni cenu z EBS (minimalne pro vnitrni audit to urcite eviduji)) a nasledne si zacne vymyslet konspiracni teorie - proc, ale o crackovani, zpomalovani atd. nemluvi traderi (jakozto dle tebe tvurci konspiracnich teorii), ale Saxo Bank?

A nezlob se na mne, ale pokud tvuj zakladni argument je, ja jsem to nevidel a mym klientum se to nestava, tak to opravdu nemohu vzit jako relevantni - jiz klasicka hlaska (vis koho) "Vasi pi*u jsem taky nevidel a presto na ni verim." mluvi za vse.

911: treba americani se na to vazne chystaji (ten nemyslim chystanou novou platformu)... jsem zvedavy na vysledek.

joachim: na rovne podminky se nehraje, to ze muzes byt hozen na manual dealing je myslim rovnez ve smlouvach (na internetu se tomu rika zustat pod radarem) a jelikoz je to stale normalni obchodni zpusob (drive se tak jelo vyhradne, vyjma pitu) neverim, ze by s touto diskriminaci nekdo z historickych duvodu hybal.

Mimochodem posledni vyrazny vypadek software burzy - mam na mysli sileny propad indexu z letosniho unora se nijak neanuloval? V grafech to zustava (budiz) a trh dle toho dale obchodoval (v nasledujici dny)... a srovnal krok az minuly tyden - apson co se tyka treba Dow Jones.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

niel,
nepochopil si to. regulace ve smyslu, ze ja se muzu branit. to jinde jde. sam si rekl ze u fx ne. jako sorry, ale obchodovat nekde, kde nemam dovolani, na to mam velkej ucet abych si takhle hral.
jeste jednou, to ze je tu skupina co umi reagovat driv nez trh, je spatne? sam si to ted rekl, na ukor brokera. to je co mi vadi, ze kdyz se mu to nelibi, tak ti zmeni cenu. takze tim ze je nekdo chytrej tak je potrestanej. jelikoz fx nejedu, je mozne na fx prodat a koupit neco behem treba 2s. nebo 10s? co tak slychavam tak se to brokerum nelibi. co vam na tom vadi? no to je uz ot vlastne, tak nic.

joachim,

jj, tyhle pripady se staly nekolikrat. viz 10 nejvetsich prehmatu v historii. kde se prodavalo a nakupovalo za miliardy dolaru. chudak trader co se uklep. nebo si popletou ceny akcii s mnozstvim atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil: ukonceni spoluprace - vypoved smlouvy je korektni zpusob zbaveni se klienta (pokud je ta komunita, jak rikas, tak na obtiz bucket/kinder shopum) - udelat mu z jakehokoli obchodu ztratu a tu vyinkasovat a tim mu sahnout na jeho vlastni penize, ktere brokerovi nepatri (sic!) je kradez a verim, ze v civilizovanych zemich pravne postizitelna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911, skus sa na to pozriet zo strany brokera... chcel by si byt broker, ktory v case velkych cisiel preraba miliony????? c'mon .... bud racionalny. trh nie je o tom, ze sa hybe a ty na tom zarabas. trh je o tom, ze ty spravis obchod voci svoje protistrane, ktora ma opacny zamer ako ty. jeden z vas dvoch nutne preraba. broker je v celom procese iba sprostredkovatel. pocas trhovych dat vsak broker nemusi najst protistranu a vtedy mozes klikat na nieco co neexistuje.

OBCHODOVANIE NIE JE O TOM NIEKOHO OKRADNUT, ALE O TOM PRIST NA TRH S NEJAKOU MYSLIENKOU CI STRATEGIOU, KTORA BUDE NAKONIEC USPESNEJSIA AKO STRATEGIE TYCH OSTATNYCH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neil: samy FUD, kamo. Nevim o tom, ze by nekdo priznal, ze obchodoval na zmrazenych cenach. Jestli myslis Forexaka, tak ten pokud vim nepriznal nic takoveho ani to podle me dostupne info nedelal (pokud se mylim, postni prosim link na prispevek, kde Forexak rika, ze obchodoval na zmrazenych kotach. Sencoruv tunel se dela na CMS platforme).
Ad prima likvidita - tohle vykrikuje kazdy vcetne bucketshopu z Baham. Faktem je, ze Saxo prijala a vyplnila order, tudiz cena byla trzni. Pokud nebyla trzni, pak Saxo vyplnila order, jehoz byla protistranou, a pak se snazila order napasovat nekomu dalsimu, neboli chovala se jako bucketshop :D
Chapu, ze koho chleba jis, toho pisen zpivas, dokonce verim tomu, ze to myslis i dobre, protoze jsi dostal spoustu skoleni a urcite ti i ukazali dealing a buhvi co jeste a ty sji presvedceny, ze to je tak jak rikas. Ale - jestlize je order vyplnen a nasledne je zmenena cena, pak se obchodovalo nikoli skrz Saxo s nejakym jinym obchodnikem, ale tou protistranou muselo byt logicky Saxo. Jinak by cenu nemenili. Zcela elementarni, mily Watsone.
Kdyz pojedes prez rekneme MBTrading, tak te budto nevyplni, protoze nenalezli protistranu, nebo ti daji slippage (podle typu orderu). Duvd - MBTrading zprostredkovava obchody, bere si za to komisi. Saxo - je protistranou obchodu, pak navzajem uz vyplnene orders pasuje. Jinak by prece nemeli duvod menit zpetne ceny, ani by to neslo :D Copak oni pri te zmenene cene pripsali ty penize protistrane? Zrejme ano - protoze tou protistranou bylo Saxo :D
Je nezbytne, aby si traderi uvedomovali, jak principielne funguje tenhle byznys. Pak se vyhnou prehnanym ocekavanim a pripadnym zklamanim. A pokud nekdo do trhu vstupuje zlomek vteriny po uverejneni zpravy - na tom neni nic spatneho. To mas jako s zenskyma - nekdo musi byt prvni :D To aby se pomalu u Saxa clovek bal ve 14:30 rychle zmacknout tlacitko buy, aby ho neupalili za carodejnictvi :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...