Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Možný tip pro prohrávající a bojácné


Doporučené příspěvky

Zdravím any,

discount kalkulátor od Martina Svobody nepoužívám, zatím investuji pouze do indexových certifikátů. Poslední 2 knihy od tohoto autora jsem přečetl asi 3x (od zertifikatejournal teamu jsem obdržel informaci, že v září by měla vyjít nová kniha, ale podrobnosti neznám) a díky nim jsem se začal zajímat o certifikáty a nyní se zajímám i o warranty.
Ten discount kalkulátor je sice pěkná věcička, ale témeř vše potřebné zjistím na onvista.de (pokud tedy nechci provádět simulace a možnost dát si 3 certifikáty pro porovnání vedle sebe je také lepší pokud to potřebuji).

Bod outpermance lze spočítat jednoduchým způsobem :
[bold]Kurs podkladu/ kurs certifikátu (přepočteno přes poměr odběru) * Cap[/bold]

Pokud kurs podkladu překročí bod outperfomance, pak je (bylo) výhodnější použít indexový certifikát.

Samozřejmě, že jsem si s discount kalkulátorem chvíli "hrál" a funguje spolehlivě (nic jiného se ani nedá čekat).

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 100
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky



Piti,

ani nevíte jakou mám radost, že jste mi odepsal.

Já jsem totiž předpokládala, že pokud mi někdo odpoví, můžete to být jen vy.
Ta gradace na tomto vláknu byla dost děsivá a dlouho s ním také nikdo nic nechtěl mít společného , že ?? :-)
Ale byla jsem celkem v pohodě- mám Váš e-mail :-) ) )

Piti,ještě jednou díky, v budounu bych Vás ještě chtěla oslovit a kontaktovat.

Co vy na to ?

Zdraví any

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím any,

pokud budete potřebovat, rád vám poradím. Pokud to bude vhodné, pokládejte raději své dotazy zde na finančníku, nikdy nevíme, komu dalšímu se budou odpovědi na různé otázky hodit. Jinak samozřejmě není problém mě kontaktovat e-mailem.

V tomto vláknu moc nepůsobím ,protože o certifikáty a warranty se zajímá pouze úzký okruh zájemců (jestli dobře počítám tak kromě Vás a mě , už pouze jiris a miciko), přitom jejich možnosti jsou obrovské. Více diskutujeme ve vláknu Opce, kde se zabýváme i warranty, což jsou ve své podstatě na pár výjimek opce. Certifikáty jsou vhodné na investování, ale pro vydělávání větších peněz už je nutné použít warranty nebo knock-out certifikáty. To ale neplatí ve všech případech, stačí se podívat co za poslední rok udělaly kovy a drahé kovy(zinek, měd, palladium, nikl, stříbro, zlato), Rusko. I při indexovém investování se dá najít několik podkladových aktiv, se kterými se ročně dá vydělat i více než 50%. A to při velkém účtu by mělo stačit.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ani a Piti,
nie ste jedini co obchodujete s certifikatmi alebo v nich hladate prilezitosti:-) hlasim s k vam... Ten RTX je dobry Piti, vazne. Ja som uz par certifikatov zobchodoval ale viacmenej som strielal a investoval na zaklade jedna babka povedala. Takze som si povedal dost, vsetko som predal a studujem materialy.

pokial certifikat kopiruje cenu podkladoveho aktiva akym je komodita akcia forex a podobne chapem, ze s TA na tychto certifikatoch sa da uspiet...

Piti, chcel by som pocut tvoj nazor na aplikaciu technickej analizy v pripadoch akym su index certifikaty. Respektive chapem, ze vela indikatorov sa da hravo pouzit rovnako ako pri akciach, forexe a podobne. Mne ide skor o oblast, ktora je zastresena nazvom "chartists". Pytam sa teda, ze ak indexchart je v skutocnosti "zlatanina"(prepacte za vyraz) grafov jednotlivych akcii, vyvoj tohto indexchartu je zavisly na ich priebehu, a preto sa neriadi chartovymi zakonitostami ako taky. To "ako taky" je dolezite. Neviem sa presne vyjadrit, a preto dufam, ze ma chapes. Nevidim napriklad logiku u indexcertifikatov v pouzivani teorie okruhlych cisel, rezistencie a supportov, jednoducho vyvoj indexu sa sa vyvija ODVODENE od velkeho mnozstva premennych.

Indexcertifikaty su vyborna vec na pozorovanie sentimentu trhu a maju vela vyhod. Svobodovu knihu som cital a aj vy, takze to tu nemusim opisovat.

Viem ze otazka je velmi teoreticka a chcel by som aby sa vyjadrilo co najviac z vas... Ak je niekto, kto mi dokaze fundovane potvrdit alebo vyvratit moj nazor, budem rad.

Budem totiz pisat diplomku na TA a Certifikaty obzvlast indexova ma zaujmaju velmi moc. Chcem preto pocut vas nazor na "chart metody" u tychto certifikatov, alebo ci mam pouzivat skor ine medody TA(ku ktorym sa ja priklanam).

DAkujem za odpovede, cim viac vas bude tym lepsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím stromer,

vítej v našem malém seskupení zájemců o obchodování certifikátů, warrantů.

Momentálně se příliš TA nezabývám, vstup do obchodu není to nejdůležitější, jak je zde na finančníku několikrát zmiňováno. Nyní se zabývám jak position sizing (což je zásadní věc, protože např. warranty jsou obchodovány většinou v desetinách EUR až jednotkách EUR, certifikáty v jednotkách až desítkách EUR), umístění SL a posouvání SL. Pro tyto účely jsem si vytvořil kalkulátor + obchodní deník, který mi na základě historické volatility pokladu, páky a velikosti účtu doporučuje max. pozici, velikost SL atd.
Nyní si nevzpomínám, jestli jsem odkaz na něj dával v tomto vláknu nebo ve vláknu Opce.

No abych odpověděl na tvojí otázku. TA na indexy aplikovat lze. Na tomto serveru najdeš obchodníky, kteří obchodují indexy, ale na komoditním trhu (mini Dow Jones, mini Russell). Nejsem odborník na TA, sám v budoucnu plánuji využívat FIBO úrovně, Elliottovy vlny, formace na candlestick grafech (S/R úrovně, tenrdové čáry). O používání indikátorů zatím neuvažuji.

Na www.tradesignalonline.com si můžete vyzkoušet, zda lze na indexech aplikovat TA. K dispozici je velká spousta indikátorů. Na tomto odkazu www.financnik.cz/forum/read.php?18,23192 najdete další informace.

P.S. I na základě informací "jedna paní povídala" se dá úspěšně obchodovat, chce to pouze dodržovat moneymanagement a SL.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

To patog:
Platit takové poplatky, to je z mého pohledu hotová finanční sebevražda. Doporučuji změnit brokera, dle poplatků vím, o jakého českého brokera se jedná. Jestli se nepletu, tak ani nemá elektronickou platformu na obchodování, což je pro aktivní trading dost podstatné. O absenci mimoburzovního obchodování ani nemluvím.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...