Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Možný tip pro prohrávající a bojácné


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 100
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trosku me to prekvapilo, ale certifikaty se daji obchodovat i pres IB:

Warrants are “option” like products that trade on securities exchanges outside of the United States. US legal residents are excluded from trading these products by the SEC. We offer the trading of warrants on the following exchanges:

Europe
Country Exchange Details Products Hours

Germany Frankfurt Stock Exchange (FWB) Stocks and Warrants (Index and Stock). 09:00 - 20:00 (CET)
Stuttgart Stock Exchange (SWB) Stocks and Warrants (Index and Stock). 09:00 - 20:00 (CET)
XETRA (IBIS) Stocks and Warrants (Index and Stock). 09:00 - 17:30 (CET)


Neni tam Euwax, ale pouze FWB, SWB a XETRA.
Asi to bude mit nevyhody v poplatcich, kurzovem riziku, ale zase neni nutne penize delit a lze pouzit penize, ktere uz ma clovek slozene u IB a nemusi si zvykat na jinou platformu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To Myk:
Co myslíš tím kurzovým rizikem? Investovat i v Eur nevidím jako riziko, ale příležitost k diverzifikaci. I když na druhou stranu chápu, že při investicích na páku, je riziko zhodnocení (znehodnocení měny) pro někoho zanedbatelné. Taky teď neřeším, když nyní investuji do ruského indexu RDX v EUR , že česká koruna bude z dlouhodobého pohledu až do přechodu na EUR vůči EUR posilovat.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý večer xJohn,

certifikáty můžete samozřejmě obchodovat přímo přes Euwax prostřednictvím svého brokera. Já nakupuji certfikáty prostřednictvím českého brokera (toho budete také potřebovat pokud budete nakupovat certifikáty přímo od zahraniční banky, která daný certifikát emitovala).

S pozdravem

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím xJohn,

českým brokerem myslím dceřinou společnost české banky (no ono vlastně to není dceřiná společnost české banky, protože už moc ryze českých bank není). Doufám , že neporuším pravidla, když uvedu, že mám účet u společnosti brokerjet (dceřiná společnost České spořitelny neboli Erste bank). Zatím nakupuji indexové certifikáty bez pákového efektu v rámci jejich investičního plánu, protože zatím nemám dostatečný kapitál pro obchody v desítkách tisíc Kč, aby se mi to zhlediska poplatků vyplatilo a zároveň jsem nesázel vše na jednu kartu. Nyní také testuji opční spready, protože do budoucna v rámci své investiční strategie plánuji obchodovat i waranty také přes tohoto brokera. O opcích diskutujeme ve vláknu Opce-Volatilita ( viz. www.financnik.cz/forum/read.php?17,13323 ).

Mojí základní myšlenkou je investovat pozičně do vzájemně nekorelovaných trhů (trhů s minimální vzájemnou závislostí).
V současnosti investuji do certifikátů na akciové indexy (ruský index RTX), mám i akciové fondy se zaměřením na střední Evropu a Čínu. Postupem času vyměním fondy za certifikáty, abych mohl flexibilně reagovat na aktuální situaci na kapitálových trzích.

Do budoucna neplánuji obchodovat konkrétní trhy, ale příležitosti; tzn. kde bude příležitost vydělat peníze v pozičním obchodování tam chci investovat. Nemám nic proti ID, ale v současné situaci při velkém pracovním vytížení v zaměstnání nejsem schopen ID obchodovat.

S pozdravem

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem ,



Takže po delší odmlce jsem se opět podíval na své nejoblíbenější stránky ,a koukám jak se tady pan Horák omlouvá za nějaký rychlý vpád mezi komoditní příznivce . Nedalo mi to a přečetl jsem si to ,,ohavné " vlákno , akorát netuším co všechny tak pobouřilo . Jsem rád za nové nápady a směry , nové podněty které mi mohou pomoci k dalšímu zlepšení . Mne tyto články nijak nepobouřili a pouze bych dodal že Vám pane Horáku fandím ,přeji hezký večer .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím XJohn,

certfikát můžete prodat zpět bance,která daný certifikát nebo jiný cenný papír emitovala v mimoburzovním obchodování. Výhodou je, že cenu se dozvíte předem (žádáte o aktuální cenu banku prostřednictvím elektronické aplikace svého brokera). Nabídku banky ale musíte akceptovat během několika vteřin, jinak musíte opět žádat o aktuální kurs (To můžete dělat kolikrát chcete, protože Vás to nic nestojí :)).

Obchodovat se dá i intradenně, obchodní hodiny jsou dokonce u některých bank od 8,00 do 22,00 hod.,ale nedoporučuji Vám obchodovat, když už je burza zavřená nebo ještě není otevřená, protože banky stanovují kursy sami. O ID obchodování jsem zatím neuvažoval, je totiž nutné počítat se spreadem, který snižuje Vaše zisky (nakupujete dráže a prodáváte levněji než je aktuální kurs na burze). U některých certifikátů spread v rámci konkurečního boje není (např. certifikát na index DAX), ale Vy určitě budete mít spíše zájem o pákové produkty (waranty, knock-out certifikáty) a tam je nutné se spreadem počítat.

Př. Spread je ve výši 0,01 (0,02) EUR pro cenné papíry s poměrem odběru 1:100 (1 opce = 100 warantů) znamená, pokud nakupujete warant a aktuální cena je 0,6 EUR, banka vám warant prodá za 0,61(0,62) EUR a odkoupí ho od Vás za 0,59(0,58) EUR. Spread je bankou stanoven v absolutních hodnotách, tzn. při nízkých cenách warantů je pro Vás poplatek vzhledem ke kursu warantu vysoký a naopak.

Pokud to shrnu. V mimoburzovním obchodvání máte zajištěnou likviditu, nevýhodou je spread.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím xJohn,

o férovost kursů nemějte obavy, pokud by totiž banka kotovala špatné kursy , poškodila by vlastně sama sebe, protože bylo by možné provádět arbitráž (nakupoval by jste od banky a prodával na burze a obráceně). Rozdíly cen jsou na stejné úrovni, jako když porovnáte rozdíly kursů jednoho cenného papíru kotovaného na více burzách.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...