Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Možný tip pro prohrávající a bojácné


Doporučené příspěvky

Dobry den Kili60,
nerozumim memu omylu?? Pisete, ze se jedna o tip pro prohravajici a ja se ptam, jak je zajisteno, ze nebudu prohravajici?? Na muj dotaz jste mi odpovedel, ze jsem blazen, pokud ocekavam, ze nebudu ztratcet. Tak to si sam odporujete. Pisete, ze ve Vasem oboru si nastavujete rizika sam a pokud s nimi umite pracovat, pak nemuzete prodelat. V zapeti napisete, ze jsem blazen pokud si myslim, ze nemohu prodelat. Tak mi prijde, ze vubec nevite co pisete, hlavne ze delate reklamu. Tak alespon premyslejte o cem v te sve reklame pisete.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 100
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pete: S likviditou je to u certifikátů jednodušší, tu totiž zajištují emitenti certifikátů. To znamená, pokud obchodujete v mimoburzovním systému, certifikát Vám prodá nebo od Vás odkoupí banka, která certifikát emitovala vždy za férovou cenu (tj. cena podkladového aktiva +-spread).U některých certifikátů běžně díky konkurenčnímu boji spread není (např. DAX) Pokud se Vám nelíbí z nějakých důvodů aktuální cena , kterou emitent nabízí nebo spread,který si účtuje můžete samozřejmě certifikát zobchodovat přes burzu (např. Stuttgart, Frankfurt). U certifikátů na hlavní indexy (DAX, EuroStoxx 50) by neměl být s likviditou na burze asi problém-nemám osobní zkušenost. Nevím, jak emitenti zajišťují likviditu přímo na burze nebo jestli ji vůbec zajištují, to by snad nám mohl říci pan Horák.

Co se týká backtestingu, certifikáty jsou emitovány na podkladové aktivum, takže u indexových certifikátů provádím backtesting na hodnotách jednotlivých indexů. Údaje čerpám z www.onvista.de. Pokud bude mít někdo zájem uvedu názorný příklad, je v tom trochu fígl, bohužel se dají tím způsobem získat data pouze za 60 předchozích měsíců, samozřejmě pokud jsou na serveru k dispozici. Sám nyní shromažduji denní data o 131 indexech (oborových i regionálních). U indexů Dow Jones jsem samozřejmě získal data s delší historií z jejich webových stránek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vase prispevky:

1] Možný tip pro prohrávající.

2] Výhoda toho všeho: na tomto trhu se může najít doslova každý, každý má neomezené pole působnosti a neomezenou výši zisku. Kdo umí omezit a kontrolovat své ztráty, jedno jak, ten se svého zaslouženého myslím dočká a mezi bázlivé či prohrávající nemusí vůbec patřit.

3] prominte ale těžký váš omyl: nikde, tedy ale v crtf nemáte zajištěno že nebudete prohrávat. TO NEJDE!!!!! Nikde jsem to zde neřekl a ani nikdy neřeknu, je to nesmysl tak jak perpetuum mobile.

Perpetum mobile je Vase tvrzeni / netvrzeni o rizikovosti. Jednou ano a jednou ne. Mozna podle pocasi...

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to libic: NAPOSLED, dnes jsem u PC i večer:
nedělám reklamu ničemu a nikomu, ani sobě.
Za chybějící slovo či písmeno se omlouvám ale podstata je stejná a jasná:
crtf si mi osobně jeví jako možný produkt pro "prohrávající", protože pokud budete znát aspom základ, držet se svých limitů, můžete zkusit vše. Pokud budete používat SL, nemůžete přijít o vše. NELZE. Komu se to zde povede ten at se do pdobného obchodu vůbec nepouští, není pro něj. Ani formulí 1 nejezdí každý. Tečka.
-----------
ASI JSTE STALE NEPOCHOPIL CO JE A NENI ZTRATA. DNES MOHU NA JEDNE VECI ZTRACET, I ZITRA, MUSIM MIT SVE LIMITY POVOLENE ZTRATY. OPAKUJI P-O-V-O-L-E-N-E. TO JE ZTRATA KTERA VAM NEVEZME SANCI ZKUSIT DAL VYDELAVAT A NAD KTEROU NEBUDETE BRECET.JEN SI UTRETE NOS.
JA CHCI VYDELAT SICE I DNES, HLAVNE ALE CHCI VYHRAt LIGU. KDO JE VASE OBLIBENE MUZSTVO V CEMKOLIV? JEN VSE VYHRALO? JA TAKOVE NEZNAM. NEKDO ALE LIGU VYHRAJE-I PRESTO ZE X-KRAT PROHRAL BEHEM ROKU. A O TOM TO JE VAZENY PANE. TEN KONEC. S VENCEM NA KRKU, NE NA RAKVI. AZ BUDETA PSAT JAK ZDE TAK VAM TO NEPREJI ALE ASI VAS CEKA TA OBCHODNI RAKEV!
------------------------------
tak jak si občas nabijete pusu na kole, lyžích či v hospodě, nabijete si ji i zde. MUSITE OBCAS. nesmí se z toho ale stát pravidlo. Život je houpačka a peníze k životu patří, i jich se týká houpačka. Až máte z houpání závratě nebo rovnou zvracíte, v tomto oboru nemáte šanci. Běžte do banky. Je to o tom naučit se vydělávat dlouhodobě a konzistentně, trvale. Můžete mít dokonce víc proher než vítězství - ty výhry vám ale musí pokrýt ztrátu a přinést zisk. Kdo se toto naučí a prohra ho nerujnuje finančně a co je horší psychicky, ten se o to může pokusit. Většina lidí na to nemá. Ne finančně-nezvládnou sami sebe, svou psychiku. Být sám sebou je umění z nejtěžších. Musí vám být jedno co kdo říká, i vaši nejbližší. jen sy sám se chválíte a sám sobě si nadáváte, vy sám si za vše můžete. Nikdo jiný. Vy to zatím asi neumíte, navíc jsem nikde nenapsal že Vy jste blázen. Je dobré vnímat.
---------------------------
crtf mám za možnou šanci pro hledající sama sebe, pro ty kteří to chtějí zkusit a ne moc ztratit, pro ty co hledají ztracenou sebedůvěru po řadě proher kdekoliv v tradu. Toto si přečtěte ještě jednou, třeba... pro prohrávající proto, že pokud jste rozumný tak případná ztráta by vás nemusela nikdy moc bolet nebo dokonce být pro vás likvidační jak se vám klidně může stát u plné pozice v komoditě či akcii a ještě s úvěrem. Zde ne. Až tuhle šelmu zkrotíte, budete moci si troufnout na plnokrevný trh s čímkoliv, zvládnete medvěda i divokého býka. i když i toto je plnokrevný trh se vším všudy.
A proto ten pro některé provokující titul.
Mimo jiné víte že toto je zajímavá psychologická sonda kdo je co zač? Obchoduji natvrdo 7mý rok, nic jiného mě neživí.
Jsem spokojený člověk, případné narážky mě určitě nemohou rozhodit. Takže čekejte že mohu a budu provokovat občas, zvadlé kytky a letargické lidi, co jinak všemu rozumí neberu.
----------------------
Věnec na krku a ne na finanční rakvi vám přeji ze srdce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Horaku,
musim uznat, ze jste naprosto chladny, zkuseny obchodnik, se kterym emoce ani trosku necloumaji. Tech sedm dlouhych let skutecne nezaprete. Narozdil od Vas nemusim sahat k ubohosti a resit, zda-li skoncite ve financni rakvi. Dokonce Vam popreji i mnoho uspechu a pevne verim, ze uz budete priste premyslet nad PROMO textem, kterym mistni forum zasobujete.

S pozdravem

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kili60,
musím s vámi souhlasit, že toto je zajímavá psychologická sonda, kdo co je zač.
Jinak vaše příspěvky považuji za změť výkřiků bez hlavy a paty. Ale možná překvapíte a vyklube se z vás ten "zkušený pán", po kterém zde kolegové volají. Pak by ovšem stálo za úvahu založit svůj vlastní server věnovaný certifikátům a funerálním symbolům.
Mně osobně je fuk, jestli máte v plánu zde někoho provokovat, ale proto tento server založen nebyl a považuji to za
neúctu vůči těm, kteří se zde snaží pomáhat právě těm, kteří nechtějí být prohrávající a nejsou bojácní: Tomáš, Petr,
Libic, Sid, bolija, Jakub, Vlasta, Greenhorn, namodro, trjar, břonda, Pietro a další, kteří toto fórum svými příspěvky udržují na vysoké úrovni a nebýt jich, tak dnes nemáte kam psát svoje plky, protože by žádné fórum nebylo. Nepatřím k nevděčníkům, naopak, ale nestačí mi jenom si o někom myslet, že je zkušený a ušlechtilý, musí mne o tom i přesvědčit.
Pokud vaše příspěvky naberou jiné obrátky, ráda budu vděčná i vám. Kvalitních informací není nikdy dost.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den kili60,

pokud chcete někomu svojí znalostí dané věci pomoci (a já věřím, že chcete jinak byste sem přeci nepsal) nepoužívejte věty typu " Víc o tom vědět zatím nemusíte, škoda času a námahy na této úrovni znalostí" apod. To nikomu nepomůže a nikoho dál neposouvá. Dále Vás prosím abyste nehodnotil diskutující slovy "ASI VAS CEKA TA OBCHODNI RAKEV" apod. Není to zde zvykem. Navíc, jak sám píšete jste na fóru nový a o většině nevíte vůbec nic. Pokud možno zvolte, prosím, laskavější formu.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakubovi:
ano, Vaši připomínku beru, máte pravdu, akorát než jsem sem dal své, přečetl jsem toho z fora dost, myslím dost vím kdo je zatím znalostně asi zcela mimo hru. I proto jsem sem vstoupil, do začátečníků, jinde na foru se vyjadřovat nebudu. Ty dotazy či názory začátečníků si jsou v mnohém podobné.
Ivetě:
Vaši připomínku naopak neberu. Tradem si vydělávám, jsem 7 let existenčně mimo český bahnitý žabinec. Zakládat své forum nemám zájem a ani nebudu, na to opravdu čas nemám. Pokud to mé považujete za plky je to Vaše výsostné právo. A pokud to mé za plky považujete, pak je to spíš k pousmání pro mě. Slovo "provokovat" pokud něco sem dám berte ve smyslu "nabudit, popíchnout, snažit se o akci, zkusit vědět víc". Právě proto že Vás třeba i název nebo nějaké spojení v dobrém "nabudí". Ne ve smyslu vydrážit k reakci jakou je Vaše.
-----------------------
PROČ?
Tento byznys je skvělý, ale velice tvrdý. Má zcela jasná pravidla, ale s nikým se nemazlí a chyby neodpouští. Můžete si jen hrát, přivydělávat si, nebo se tím regulérně a legálně živit. Žádná černota.
Všichni chtějí mít zisky, nechtějí přitom ale slyšet o ztrátách které dříve nebo později přijdou. Pozná je každý. Po 7 letech natvrdo ve všech trzích-akcie,komodity,forex vč.opcí a u různých brokerů si dovolím říci že těch co bych chtěli je moc. Ta statistika o jen asi 10% úspěšných je ale neúprosná. V potaz ji brát nemusíte, i já a vy až to zkusíte se ale někam zařadíte. Být v těch 10% je velice příjemné. Hrát si zde na haura je šílenství, které může skončit zle, protože prohra se nemusí dotknout jenom peněz, ale i nabouráním zdraví, psychiky, vztahů k okolí atd.
Jednotky do Afgánistánu či Iráku mají zcela jiný výcvik a jsou připravovány na jiné podmínky než na české luhy a háje. Nechci dramatizovat: kdo si chce hrát s pár tisíci tomu to může být jedno. Kdo má zbytečné peníze na rozhazování tomu taky.
Kdo chce tento obor brát vážně, ten možná zjistí že "plky" nejen mé a to co skončilo bez povšimnutí v koši může právě zde být důležitější než věčně sháněné zaručené tipy a finty na rychlý a zaručený výdělek. Je výborné mít tip, umět tech.analýzu a přečíst si fundament, jenže tento obchod je opravdu více o psychice, o disciplíně, o železné výdrži, o schopnosti snášet prohry, o rozložení peněz a schopnosti přežít. Nejen dnešek, ale dlouhodobě. Těch co nepřežili, a bohužel i fyzicky a psychicky, je také dost.
Nic nepropaguji, nikoho nikam nelákám, nikomu nedám žádný tip se zárukou zisku. Těch možností jak to ale zkusit bez hrozby výše uvedeného je ale podstatně víc než hned vlézt natvrdo do komodit. Klidně to udělejte, můžete být kdokoliv rychle úspěšný. Když se ale nevede, a je v tom balík, co dál?
Víc "plkat" nebudu, pokud by někdo měl zájem k čemukoliv, zde speciálně k derivátům/certifikátům, budu už velmi stručný. předložím příklady, grafy, výpočty, kde co najdete, případně jak se v tom vyznat. Komu to pomůže OK.
úspěšný den přeji všem





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Kili60,

předně děkuji, že přispíváte do diskuze. Nebudu hodnotit jakým způsobem.
Obecně si myslím, že např. téma certifikátů tady chybí a jistě by bylo zajímavým přínosem pro ostatní začínající, či porkočilé tradery a další zpestření tohoto webu. Možná by stálo za to jít cestou méně konfrontační a prezentovat vaše letité zkušennosti formou podobných příspěvků jakomá SID o Forexu. O certifikátech jsem si již něco přečetl z dostupných zdrojů na webu, ale popravdě řečeno byl bych rád kdyby bylo tady o nich rovněž podrobně, přehledně a především srozumitelně napsáno (tak jako o komoditách, či forexu na tomto webu). Z vašeho výkladu jsem zdaleka vše nepochopil a rozhodně informace o finančí rakvi a tvrdé realitě v oboru spekulací o tom vše tady na Finančníku bylo napsáno mnohé. Možná by stálo do podrobna popsat pro ostatní co jsou to vlastně certifikáty, jaké jsou druhy,možnosti, doporučená velikost účtu, co se nejčastěji obchoduje atd. Prostě něco ve stylu Finančníka a jejich prezentace komoditního byznysu, či o Forexu v podobě Sida.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem diskutujícím, chtěl bych navrhnout, abychom opustili konfrontační tón této diskuze a vrátili se zpět k technické stránce věci. Myslím, že tady došlo k určitému nepochopení. V žádném případě NEPOCHYBUJU o tom, že Libic a Iveta jsou si vědomi, že k tradingu patří ztráty, takže mám dojem, že diskuse sklouzla k debatě o něčem, co je nám všem jasné. Libic i Iveta tady odvádějí obrovský kus práce a bylo by zbytečné, aby plýtvali energií v osobních půtkách.
Killi60 chtěl poukázat na jinou formu tradingu, která nevyžaduje velký počáteční vklad a mohla by být určitou alternativou a přípravou k obchodování futures.
To Killi60: myslím, že Váš název je skutečně zbytečně tvrdý, protože evokuje myšlenku, že kdo se bude zajímat o certifikáty, tak je prohrávající a bojácný. Myslím, že není nutné stavět to do takovéto roviny. Na druhou stranu se tady strhla bouřlivá diskuse, která zajistila, že certifikáty neprojdou bez povšimnutí.
Myslím si že certifikáty, tak jak jste je zatím představil mohou být skutečně zajímavé a určitě si najdou skupinu zájemců, kteří budou rádi za jakékoliv informace. Navrhuji, pokud se chcete podělit o zkušenosti a pomoci ostatním, tak jak to dělají např. Sid, Libic, Bolija, Jakub, Hidalgo a mnoho dalších, abyste založil nové vlákno s názvem např. Certifikáty a tam je představil v ucelenější formě, včetně odkazů na literaturu a linky a domnívám se, že se najde určitě dostatek zájemců, kteří budou o této formě obchodování s Vámi diskutovat. Třeba se najdou i jiní, kteří mají s certifikáty zkušenosti a připojí se.
Díky všem za příspěvky, neboť i konfrontace, která nepřekročí meze slušnosti nás vede kupředu.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Agent:
česky na www.zertifikatejournal.cz (nejsem zde zaměstnancem ani je nepropaguji)

Funguji také anglicky, co potřebujete německy je pár slov, pak můžete využít velmi kvalitní služby např.opravdu výborně udělané sledování vlastních pozic vč.PAPERTRADU nijak omezeného, vč.zadání poplatků!!(bývá opomíjeno, ale je velmi důležité) lze vložit i akcie, komodity, měny, indexy, cokoliv, je po registraci na
www.euwax.com------zde je i 23 emitentů crtf, klikem na ně najdete jistě i angl.stránky. Až byste nevěděl jak se k nim dobrat pomohu.

nebo

www.onvista.de----tento web považuji za výborný, je zde přehled všeho: akcie, komodity,forex,certifikáty,hodnocení,výnosy,predikce, cokoliv.
Lze si navolit vlastní oblasti jež vás zajímají, ty se vám pak zobrazují po nalogování na vaší vstupní stránce. Sledování portfolia považují za výborné, něco běhá i v reálném čase dokonce, lze zadat i poplatky, vidítě vývoj relativní v % i absolutní v eu jak papír tak celé portfolio - až několik.
Je to zdarma, ničím omezeno. Opravdu výborné na PAPERTRADING nebo sledování věcí jež mě zajímají obchodně. Opakuji je zde možno sledovat vše, není to omezeno jen na certifikáty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kili60
Je škoda, že jste nakousl zajímavé téma, ale diskuzi vedete zbytečně konfrontačním způsobem a je to škoda.
Co čekáte za odpovědi, když se doslova „vřítíte“ do fóra, kde se lidé živí obchodováním futures a začnete zde poučovat, že lidé co se pouštějí do komodit jsou blázni a jediným řešením pro začátečníky jsou certifikáty. Zcela upřímně jsem i já od začátku sledoval, kdy se Vaše příspěvky stočí k propagování nějakého brokera tak, jak se to v podobných případech bohužel zatím vždy u podobného typu příspěvků děje. Nedivte se proto, že diskuze v tomto vláknu je ostřejší – od začátku jste bohužel tento tón nasadil především Vy.

Obchodníci mohou vydělávat i ztrácet v čemkoliv – v akciích, opcích, komoditách, forexu atd. atd. Ztrácení není o produktech ale o obchodnících. Některé produkty jsou kapitálově dostupnější, ale o to více zde většinou zaplatíte na transakčních nákladech (v poměru k zisku), jinde je velká páka a člověk musí být opatrný.

Vaše vize, že futures jsou cestou do finančního hrobu, jsou samozřejmě nesmyslné. Nicméně jak píšeme skoro na každé druhé stránce tohoto serveru, komodity dokáží být dravé a obchodník by se na ně měl dlouhodobě připravovat a hledat si cestu, která odpovídá jeho znalostem a možnostem. Osobně třeba doporučuji začít futures obchodovat cestou interdelivery spreadů v levných trzích a neznám nikoho, kdo by na tomto stylu ztratil svůj účet. Podobně při intradenním obchodování – pokud byste měl přístup do této sekce fóra tak uvidíte, že zde je řada lidí, kteří aktivně obchodují s konzistentním plánem a nikdo najednou „nevyčistil účet“.

Samozřejmě že lidé, kteří se s 5K účtem pustí do obchodování drahých energií své peníze většinou ztratí – nicméně smyslem Finančníka je právě ukazovat cesty tak, aby lidé (kteří získají tip na takovou investici i od nejrůznějších českých brokerů) toto nedělali, resp. alespoň si obrovské riziko uvědomovali.

Takže prosím, bavme se o certifikátech, ale nikoliv konfrontační formou, že vše ostatní je špatné, protože pak tato diskuze nemůže nikam vést. Každému funguje něco jiného a já jsem třeba s futures naprosto spokojený, byť samozřejmě obchoduji i jiné druhy finančních produktů.

Petr
Finančník.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim kili60,
mohl byste mi ukazat tu skvelou vyhodu certifikatu s minimalnim uctem?asi mi to nejak unika...ale jednoduchym vypoctem mi vychazi ze pokud si otevru ucet se 100 eur a mam komise 20-30eur RT(myslim ze mame na mysli stejneho brokera...)coz dela v lepsim pripade "puhych" 20% a to nepocitam se spreadem(tu horsi variantu asi nema cenu ani zminovat) z meho uctu.cili mam na poplatky jen na 5 obchodu pokud je vsechny uzavru na 0.z toho mi vyvchazi ze za svych 100eur se radsi pujdu naveceret a budu z toho mit alespon nejaky uzitek nez je dobrovolne odevzad nekomu kdo mi dela tu "nezistnou" sluzbu ze mi umozni vstup na vsechny trhy s malym kapitalem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...