Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Možný tip pro prohrávající a bojácné


Doporučené příspěvky

Jestli se nepletu (možná ano), tak pan Horák má na mysli investiční plány, jejichž prostřednictvím lze do certifikátů investovat za vcelku výhodných podmínek od 50 EUR do 1500 EUR/měsíčně (poplatek za nákup 2 EUR + 0,5% z objemu investice). Tímto způsobem lze nakupovat i části certifkátu, což samozřejmě normálně nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 100
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Petr,admin:
promiňte, ale toto napíše administrátor?
Postupně k Vašemu krátce:

-nepoučuji, ukazuji jen další možnosti, nikde jsem nenapsal že jediným řešením pro začátečníky jsou crtf-to jste našel kde? Jde ale o věc jež je prakticky zcela neznámá, v česku určitě. A že je zde diskuze ostřejší? No výborně! Co takhle Krausovo "Uvolněte se prosím" zde?
-kde jsem propagoval nějakého brokera, kterého jmenovitě? tím myslíte odkaz na web euwaxu nebo onvista? Že jsem zmínil výši poplatkuz toho usuzujete na tip na brokera? OK, pak víte o koho jde, já jsem jej ale nejmenoval! Odkazů na další weby máte přece ve foru dost, kde co hledat,grafy, analýzy atd. A vidím zde odkazy a komentáře jiných k Interactivebrok, Harpoon, Refco atd. i jmenovitě pan sedící pracovníky.
-kdo dělá komodity není blázen, opět jsem nikde nenapsal. Sám je dlouho dělám. Umí být velmi vděčné, ale i ošidné. Ten komu se stane že hodně ztratí buď zanevře, skončí, nebo se hledá dál. Klidně ať pokračuje v tomtéž, kde je chyba?
Proč by se ale nemohl najít jinde?
-kde je má vize že fut je cesta do finančního hrobu? V něm ale skončí každý kdo nedodržuje základní pravidla tohoto byznysu. Jsme češi-dodám bohužel. V překračování pravidel, v jejich nedodržování a obcházení jsme experti, máme svou hlavu, viz situace na našich silnicích. Musíme si nabít, než se poučíme.
-Nikde nic nevynáším, ani neříkám že každého čeká "vyčištění účtu". Čím víc bude těch co mají konzistentní plán, tím lépe, chvála vašemu webu že tu vůbec je!
-nikde jsem nenapsal že vše "ostatní mimo crtf je špatné", pane.
-----------------------
Už jsem napsal že je dobré vnímat. Teď nikoho nepoučuji, nedovolím si ani Vás osobně že nevnímáte. Vnímavost psaného i mluveného se ale všeobecně snižuje, význam slov a výrazů mizí, babylon nedorozumění a nepochopení roste a bude čím dál větší. To není z mé hlavy, to je reálný stav světa a česka extra. Přeji porozumění všem!
OK den Vám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to richip:
nic není skvělé a zázrak,a nikde jsem to neřekl, jde pouze o jednu z dalších možností co lze zkusit
Počítejme:
-za 200eu=6000,-kč moc nepořídíte. Jsme ale v sekci začátečníků, kteří zkouší, hledají, nechtějí moc prodělat, učí se na tvrdé komoditní trhy, umí papertrading, jen stále váhají či se bojí investovat přímo na trhu. Nebo naopak už řádně prodělali ale nechtějí to ještě vzdát, něco málo jim zbylo
------------------
-kupme už výše zmíněný call ABN59P na zlato koncem prosince 05, má platnost do 12.12.06
-kurz zlata byl 518, kurz abn59p 3,00eu. Koupil jsem jich 100, vydal 100x3,0+9,95=výdaj 310eu
-kurz zlata dnes je 547, bid abn59p 4,15. při prodeji 100x4,15-10=405eu
-bilance obchodu čistá:405-310=+95eu
-zhodnocení vkladu:31% za cca 30 dní.
------je to moc nebo málo? proč to vůbec dělám?
===málo: být na komotrhu pak ve zlatu inkasuji: 547-518=+29bodů x 100usd = +2900usd=super výdělek
broker mi ale zablokuje margin a já tam tolik nemám, navíc já jsem začátečník který si chce vydělat na internet, zatím tápu nebo se zkouším chytat, hledám ztracenou sebedůvěru po řadě ztrát..........
===stačí mi to: ano, byl jsem úspěšný, sebevědomí mi stouplo, za těch cca 10tis.kč ok obchod
===jaké je mé riziko?
-i při zanedbání základního pravidla že zapomenu na stoploss kolik mohu ztratit? zkuste spočítat na své limity SL
-mohl jsem si zkusit za malé peníze a z mého pohledu za malého rizika užít tech.analýzu na vstup či výstup, jedno jaký indikátor, oscilátor nebo kombinaci užiji. Jsem na trhu,ne na papíru, dělám natvrdo v malém to co chci dělat ve velkém
-----------------
je to málo proti riziku které podstupuji?
Opakuji že jsme v sekci pro začínající. kdo umí jinak a už dávno kope úspěšně jedno kde a do čeho, pak mu patří aplaus. A ten má i ten kdo toto zas neotočí jinam než je to celé myšleno a napsáno, jak se bohužel stalo zvykem.
richipovi přeji dobrou večeři za 100eu!



(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tangovi:
-kdoje emituje a proč: najděte si sám na třeba už zmiň.
www.euwax.com
podívejte se na jejich likviditu, to ale uvidíte jen likviditu burzy, ne přímý obchod přes emitenty
-proč to dělají: z téhož důvodu jak vy obchodujete
-klidně dělejte CFD, spreadbetting a další skvělé věci. Nikdo a já už vůbec vám nebrání.
Lze ale dělat i toto, a nejsem určitě sám kdo tam občas něco zaparkuje či rovnou se otočí s celým valníkem


Pitimu:
-ne, žádné investiční plány od-do nemám na mysli. Minimum ani maximum není omezeno, žádná měsíční úložka, žádný poplatek 2eu +0,5% z investice. Certifikáty si i jinak burzy znalí investoři velmi pletou s jinými intrumenty, pokud vůbec vědí oč jde, k čemu, proč a pro koho jsou určeny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro zacinajici je to urcite jedna z moznosti, jak to zkusit.

Porovnani toho zlata:

zlato: margin 1823$ - poplatky 24$ - zisk 2900-24=2876$
minizlato: margin 608$ - poplatky 24$ - zisk 960-24=936$
CTF zlato: ucet 300EU - poplatky 20EU - zisk 95EU

u CTF delaji poplatky docela dost v pomeru k zisku.

rozhodne je to ale klidnejsi obchodovani - ale s malym ziskem (umernym risku). Pokud ma nekdo ovsem zvladnuty stabilni system, myslim ze futures jsou pro vetsinu lepsi trh (pri dodrzeni zakladnich pravidel). a zacatecnik bez dobreho systemu bude tratit i zde - podle me by se se spatnym systemem do ostreho obchodovani poustet nemel - ale jako zkouska psychiky to zde vyjde levneji ;-).

pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dekuji za prani urcite mi bude chutnat...
jelikoz se tedy asi pocitam k tem co maji problem se zpracovanim psane informace(vim nenapsal jste to...)tak bych vas poprosil abyste se vyjadroval jednoznacneji aby i pro nas bylo zrejme co nam vlastne chcete sdelit...
bohuzel to co pisete na me tak pusobi.jestli je to mysleno jinak tak ok.
ale myslim ze kdyz se neco nezaujate predstavuje tak by se melo mluvit jak o lici tak i o rubu...
myslim ze je uplne jedno jestli o penize prijdete tim ze jde trh proti nebo na komisich.dokonce v trhu mate sanci ze to tak byt nemusi kdezto broker si svoji komisi vezme vzdy...
kdyz uz jsme tedy u konkretniho grafu:
vidim ze uz jste ztrojnasobil puvodni vysi uctu ale budiz.tedy mam 300eur
koupim v 1/3 prosince za 3.5 80ks => -290 i s komisi
trh ale jaksi nejde kam bych potreboval a ja ve 2/3 vystoupim(SL, selhani, atd...) za 2.5*80 => +190
mam tedy na ucte 200eur cili ztrata 30% na 1 obchod za asi 10dni...coz mi nedava moc sanci na dlouhodobe preziti v trhu...a asi me to moc nepovzbudi zvlast kdyz jsem treba jeste rozhozen z predchozio obchodovani jak uvadite...
chtel jsem jen ukazat ze by si kazdy kdo uvazuje o nejake forme mini-uctu v cemkoli mel spocitat jestli ma vubec nejakou sanci prezit a neco si vyzkouset nebo to je jen ze udela 5 obchodu a konec a jedinym vysledkem bude ze zasponzoruje brokera.sice prijde o mene penez ale na psychice to taky neprida.nebo si rekne ok jedna ztrata ale vzdyt to bylo par stovek nesmim to preci vzdat.nasetri se na dalsi minimalni vklad a stejny scenar...jestli neni treba lepsi pockat a otevrit ucet s vetsim kapitalem...
tim bych tuto debatu povazoval za ukoncenou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohl byste prosím pane Horáku napsat o jaký produkt se konkrétně jednáve vašem přípkladu? To asi není klasický certifikát? Připomíná mi to spíše warant (opci).
Byl bych nerad abychom tady zaměnily certifikáty s waranty nebo opcemi. Začali jsme zpočátku pokud se nemýlím diskutovat o certifikátech a Váš příklad asi nebude uveden na obchodu s certifikáty. Začínám se v tom totiž ztrácet, a to bych velmi nerad, protože o certifikáty se asi 0,5 roku velmi intezivně zajímám a budu Vám velmi vděčný za jakékoliv nové poznatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to piti:
ano, v rámci zjednodušení všude užívám termín "certifikáty". To slovo snad někomu ještě něco evokuje, ale "warrant" myslím asi skoro nic. Bývá zaměnováno, pokud byste chtěl více dovíte se na www.zertifikatejournal.cz (nepropaguji!!!či u emitentů, německy, anglicky.
Opakuji nejde o zázrak, ale o věc dost novou až neznámou.
Mají své výhody (mj.třeba daňové) i zápory, tak jak vše.
Nejsou jen pro pasivní uložení peněz (i proto asi povyk některých traderů cože jsem to sem nahodil a jakou formou), ale troufám si říci že i klidně pro aktivního tradera. Mnohé mají výborný pohyb (odvislý od podkladu), likviditu, velmi nízký (některé snad žádný spread???-info bez záruky), navíc opravdu z jednohu účtu lze být či si zkusit všechny trhy:akcie, komodity,forex,indexy,dluhopisy...a to z jednoho účtu, za jednu měnu, za docela nízký poplatek.
Komoditní či forex zajetý profík se možná ušklíbne, pro jiného naopak právě tato oblast může být velice zajímavá a přínosná.
-pokusím se sem dohodit nějaký zajímavý titul třeba z pohledu i možného intraday obchodu-neslibuji, sám to zde nedělám
úspěšné dny Vám
kili60



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď, už v tom mám jasno. Občas totiž narazím na certifikáty s nezvyklým poměrem odběru než je běžně používaný (1:100, 1:1000).
Cena opce kromě ceny podkladového aktiva, doby do expirace, vzdálenosti podkladového aktiva od strike závisí také na impicitní volatilitě.
A právě s touto hodnotou mám jaksi problém, protože je to pro mě nevypočitatelná hodnota. Někde jsem našel, že implicitní volatilita je odhadovaná budoucí volatilita. Dá se tento parametr nějakým jednodušším způsobem vypočítat? Výpočet volatility za jakékoliv historické období zvládnu v Excelu bez jakéhokoliv problému.
Dokážete mi prosím poradit?
Předem Děkuji

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
přečetl jsem si diskusi znovu od začátku a nemyslím, že konfrontační tón má na svědomí jen kili60.
To téma je skvělé a úvod kili60 byl řekněme hodně optimistický. Dostal několik velmi kousavých reakcí a nedivím se, že začal kousat zpátky.
Nemám ale dojem, že by tu propagoval nějaký produkt, nebo že by říkal, že certifikáty jsou to jediné řešení. Už v prvním příspěvku říká, že "...dle jeho názoru jsou certifikáty vhodné...".

Kili60,
díky za upozornění na certifikáty. O warrantech mám povědomí, že existují již delší dobu. Hraju si na papíře s opcemi, ale mám strach skočit do reálných obchodů kvůli tomu, že opce se prodávají v definovaných velikostech a jsou na mě trošku drahé (riskovat 500-1000 USD na 1 opci se mi zatím nechce). Váš příspěvek mě upozornil, že bych měl možná podívat blíže na warranty.
Myk


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Až dnes jsem měl možnost si přečíst tuto celé toto vlákno. Myslím, že vždy má svůj význam se dozvědět více a rozšířit si finanční informovaností své potencionální portfolio k získání dalších finančních prostředků. Rád se dozvím více i o certifikátech i když zatím neuvažuji o jejich obchodování a to právě z důvodu nedostatku informací. To ale nemusí nezbytně znamenat, že tomu nebude v budoucnu jinak. Je nutné si však uvědomit, že i když certifikáty nabízejí menší riziko co se týče finanční okamžité stráty, tak na druhou stranu to samé riziko může být příliš velké a to jen pro nedostatek informací. Co se týče obchodování s komoditami musím říci, že informací jsem o nich za 5 měsíců posbíral tolik, že se chystám začít v březnu s obchodováním v reálu a o tom to je. Bez informací které sem získal zde na finančníku by to nebylo možné. Pokud bych neměl úspěšně odzkoušený obchodní systém tak bych zbytečně své prostředky neriskoval. A právě zde narážím na problém toho co je (zatím), alespoň pro mě větší riziko. Jestliže bez informací a podrobních znalostí vstoupím do méně rizikového trhu certifikátů je to pro mě rozhodně větší riziko než začít s tím co dobře znám a rozumím všem nástrojům nezbytným k obchodování.
Pokud získám dostatek informací i v jiném druhu obchodování a budou pro mě zajímavé - proč je nevyužít.
Já osobně přivítám, když zde ti z vás kteří se v této oblasti pohybují své poznatky vloží a s námi ostatními se podělí o své pracně nabyté vědomosti.
A ještě jedna poznámka na závěr - opakovaně tu zaznívalo v několika příspěvcích vyzvání ke konstruktivním příspěvkům, ale opakovaně ti co k tomu vyzvali sami svou výzvu nerespektovali. Tak vás prosím, aby jsme se opravdu posunuli dál nereagujte na výpady druhých. Ono totiž to co se napíše se může chápat více způsoby protože nemůžeme sledovat tón hlasu, gesta... Na druhou stranu by toto vědomí mělo nás všechny vést k tomu aby jsme zvážili ještě předtím než stiskneme tlačítko odeslat co jsme napsali.

Všem vám děkuji a těším se na další informace které mě posunou dopředu - princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Libici,
nechápu. Jaký dvojí metr?
Chtel jsem povzbudit pana Horáka, aby nepřestal přispívat. Je to špatně?
Nemám ani pocit, že bych někomu jinému měřil jinak, prostě si myslí, že kousavé příspěvky neměl jen pan Horák. Taky špatně?
Myk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Libici,
nechápu. Jaký dvojí metr?
Chtel jsem povzbudit pana Horáka, aby nepřestal přispívat. Je to špatně?
Nemám ani pocit, že bych někomu jinému měřil jinak, prostě si myslím, že kousavé příspěvky neměl jen pan Horák. Taky špatně?
Myk

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...