Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Andus,

1. Nekoukatelny i nadále. Doporučuji ve WIN - malování - obrázek - invertovat barvy. TO zdali JE TO KOKATELNY NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO Z FORMÍTEM OBRÍZKU. Navíc poslat sem obrázek ve formátu .bmp je surovost. Pro zmenšení přenášených dat, nepotřebné ořezat.

3. ???? je to tak. Usuzuji, že pokud jde graf dolu, jde zcela určitě o korekci, patrně cik-cak (no určitě). Podívej se na začátek kurzu a zkus to poměřit tímto pohledem.
rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orezani,

Opět WIN malováni. Vlevo nahoře je nabídka a v ni VYBER -kliknout pravým tlačítkem myši. Najet na obrázek opět pravým a tahem vyber oblast. Klikni pravým a kopíruj. Dej soubor nový a vlož, následně ulož a nakonec to pošli.

To pro příště. Šetři datové toky.

Nenapsal jsi jak si se srovnal s korekcí. Dej menší časovou osu a zobraz výsledek do budoucna. Snad ti to pomůže.

TA korekce má jistě jiný průběh než jsi naznačil

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Pre všetkých zájemcov o EW (predovšetkým pre nováčikov). Teória EW je len teória, pokiaľ sa budete nasilu snažiť trh očíslovať podľa pravidiel EW dôjdete k stavu, že nie všetky pohyby je možné pomocou EW šablony popísať. Podľa mňa ,ten kto uvažuje obchodovať reálne v trhoch a chce porozumieť grafom (technickej analýze) by sa s teóriou mal oboznámiť a pochopiť ju. No stále treba vychádzať z toho, že EW je určitá šablóna a realita trhu je často iná ako šablóna. Preto sa nenechajte zmiasť, keď niekto bude tvrdiť, že neviete počítať, že zle číslujete. Samozrejme EW je potrebné ovládať, aby bolo možné správne použiť šablónu. Číslovanie nezaručuje úspech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO,

Píšeš slova, pro které nemáš zkušenosti a tím ani právo podsouvat svoje závěry jiným. Osobně jsem s přibývajícím časem a zkušenostmi naopak udiven, jak je možné, a hlavně P R O Č to funguje s tak železnou pravidelností. Při aktuálním vývoji trhu se bezesporu mnohokrát mýlím, zkušenosti je třeba mít mnoho let, ale pokud jej následně probírám zpětně v minulosti, ty události (vlny) jež jsou podstatné, tam vždy nacházím a to bez výjimky. Zkus víc přemýšlet a dokládat závěry graficky, než rychle psát Uveď kde to nefunguje.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarit,

Už sme mali tu česť si vymeniť par názorov. Mam právo podsuvat svoje závery, tak ako ich máš aj ty. Nik sa neprie, že človek potrebuje skúsenosti, len si myslím, že niekto sa nevie poučiť ani so svojích vlastných skúseností. Možno na rozdiel od teba sa pozerám na trh viac matematicky a geometricky, nie len s čarovným počítaním. Neber to ako útok na teba, skôr ako konštatovanie. To čo tvrdím mám poriadne podložené v zmysle matematických a geometrických dôkazov. Svoje tvrdenia nezakladám iba na svojej skúsenosti s obchodovaním pomocou EW.

Uviedol som ti zopár otázok na ktoré si neodpovedal. Podstatné je to čo si napísal, že ti to funguje do minulosti a do budúcnosti menej. sila EW a iných metód sa často prezentuje v minulosti. Lenže obchodovanie stojí na predikcii do budúcnosti. Mne stačí, že napíšeš, že si zle rátal a preto si sa urobil chybu. Prepáč, to je demagogický nezmysel. Pretože improvizuješ pri počítaní a tým zavádzaš, že existuje správne počítanie. Existuje v úseku do minulosti. Lenže ani tam ti to nebude sedieť 100%. Už som ti písal, že trh sa nezaklial do čísla 3 a 5. Ty naopak ignoruješ v minulosti určité vlny, aby si k tomu číslu v počítaní dospel. Tomu hovorím zavádzanie (ja). EW je sebapodobná fraktálna štruktúra a odtial sa odvíja jej funkčnosť a správnosť. Ten kto to nevie, čo to znamená pre EW , aké má EW fraktálne elementy, nemôže chápať jej funkčnosť/nefunkčnosť (môj názor). Kochov fraktál je príklad fraktálu v článku o EW. Ten s trhom nesúvisí.
Trh je reálna konštrukcia, ktorá nespĺňa sebapodobnosť s fráktálom EW. Funguje to dobre pri symetrických pohyboch trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andus
Ta lomená čára je jen moje představa vývoje na základě zkušeností jak BY to mělo probíhat, nebo jak TO probíhalo v jiných případech. Navíc dosti zkreslená. NIKDY není možné stanovit kolik hráčů do trhu vstoupí a jak se stávající zachovají. Není možné stanovit délku vlny dopředu. Existuji jistá Fibonacciho čísla jež všeobecně provází náš život, ale jsou to zase jen předpoklady které dosti často nastávají.

Uběhly pomalu dva další měsíce od uvedené malůvky a tak by bylo zajímavé porovnat jak se predikce shoduje se skutečností. Osobně jsem vcelku spokojen Titulky jsou Pražská burza s novými rekordy atd. No probíhala nejzajímavější část střední vlny.
Pokud zde někdo uvede podobné grafy zkusím doplnit podrobnosti.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarit,

Zaujalo ma zopár viet, ktoré si publikoval tu na fóre EW pred cca 1 ½ mesiacom:

„Nejvíc času jsem strávil tím, jak najít mechanizmus určení jaká úroveň a v kterých okamžicích vlna vzniká. Kupodivu jsem ten mechanizmus po předlouhém bádání na základě logických vztahů jednoznačně určil.Je navíc primitivně jednoduchý.(Ne v žádném případě je nesděluji a o nich nevedu polemiku.) Sám obtížně věřím tomu, proč by ony logické zákonitosti v nahodilosti měly za každých!!!! okolností fungovat., natož vysvětlovat jiným, že to opravdu tak je.“

Na konci príspevku vyjadruješ nádej že:

„Třeba časem změním názor a budu sdílnější.“

Mohol by si byť už teraz „sdílnější“ ?

Samozrejme, že ma onen mechanizmus určenia vzniku a úrovne tej-ktorej vlny zaujíma /a asi i ďaľších Ellioťákov/. Keď neprezradíš budem pátrať po tom sám, len stratím čas, ktorý by som rád ušetril. Na to sa predsa odovzdávajú skúsenosti, nie ? Inak mi neostáva ako opäť vynaliezať koleso...

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andus

Mám obavy, že onen okamžik ještě nenastal. Nebaví mne posměšky a zesměšňování. Je klidně možné, že moje úsilí opravdu nikam nevede a závěry jsou jen nahodilosti jež vydávím za pravdu.
Taky se nikdo nenašel kdo by byl ochoten nad uvedeným věcně a srozumitelně diskutovat. Přikládám to tomu, že jde o okrajovou obtížně srozumitelnou teorii se kterou nemá nikdo trpělivost se zabývat.

Ještě k tvému příspěvku, píšeš: "Keď neprezradíš budem pátrať po tom sám, len stratím čas, ktorý by som rád ušetril. Na to sa predsa odovzdávajú skúsenosti, nie ? Inak mi neostáva ako opäť vynaliezať koleso... "

Jednak zkušenosti jsou nepřenositelné a určitě se nepředávají. V každém případě, pokud dojdeš k nějakému zvěru uveď ho zde a budeme diskutovat a tříbit pohledy.

Zatím jsem tě vybídl k zamyšlení nad korekcí CIK CAK a nic.

Tak tedy někdy opravdu příště.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarit,


„Nebaví mne posměšky a zesměšňování.“

-Myslím, že tu na fóre nenájdeš jediný príspevok, kde by som niekoho zosmiešňoval. Mal som len otázky a bol zvedavý na odpoveď. Ak považuješ moju zvedavosť študenta, alebo snahu sa niečo naučiť, posmeškom tak prepáč. Zaujímali ma Tvoje skúsenosti v tradingu, nič viac.

„Taky se nikdo nenašel kdo by byl ochoten nad uvedeným věcně a srozumitelně diskutovat. Přikládám to tomu, že jde o okrajovou obtížně srozumitelnou teorii se kterou nemá nikdo trpělivost se zabývat.“

-V posledných príspevkoch diskutujem predsa práve s Tebou ! V EW som v podstate na začiatku, level študent. Zatiaľ nemôžem byť v diskusii rovnocenným partnerom niekomu kto sa roky venuje EW ! Vyhradil som si niekoľko mesiacov na štúdium tejto oblasti.

-„Jednak zkušenosti jsou nepřenositelné a určitě se nepředávají.“ – O.K., tak tie skúsenosti, nahradzujem synonymom znalosť, informácia, tak to bolo myslené...

-„Zatím jsem tě vybídl k zamyšlení nad korekcí CIK CAK a nic.“

-Ak máš na mysli tie grafy GBP-USD čo som uviedol o pár príspevkov vyššie tak jasné, že som sa nad tým zamýšľal. Možno sa Ti zdalo, že „to“ zaspalo naveky. Pravda je však taká, že som zháňal viac historické dáta ako mám momentálne k dispozícii !

Zatiaľ najstaršie a free čo som našiel, boli na www.netdania.com/ChartApplet.asp. Majú grafy od r. 1971. ...Je pravdepodobné, že v grafe môže byť korekcia ako uvádzaš. Ak je to tak je pekne gigantická. Chcelo by to mať graf tak od r.1900, potom by bolo jasnejšie o čo ide...
Pre záujemcov o platené grafy niekde už od r.1930 info o cenách tu: www.crbtrader.com/marketdata/currencies.asp
Rarit, až zajtra môžem dať na sklo svoju predstavu o vývoji GBP-USD. Dnes to už nestihnem...


„Mám obavy, že onen okamžik ještě nenastal.“
- Škoda. Kedy by mohol nastať ?

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ellioťáci, V prílohe prikladám prerobený mesačný graf GBP-USD. Oba invertované, rozdiel medzi nimi je len ten, že jeden graf je bez gridu - pre lepšiu prehľadnosť. Zaujíma ma, kde som urobil chyby, lebo nemám z toho celkom dobrý pocit...Nič lepšie však ma zatiaľ nenapadlo. Podľa mojej predikcie by sa tento pár mal z dlhodobého hľadiska nachádzať práve v 3 rastúcej vlne. Tomuto vývoju dávam pravdepodobnosť tak 2:3, viac si netrúfam.

3607

3608

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, přikládám měsíční/týdenní a denní graf GBPUSD. Předpokládám, že jsme těsně před dokončením vlny (1) po níž bude následovat významnější korekce (2). Tento měnový pár analyzoval rovněž pan Obešlo na workshopu. Moje analýza se sjeho rozchází proto ji zde uvádím. Mějte se hezky. Jarda

3610

3611

3612

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

To: jaroslav_manderla

Velmi pekný a precízny popis pomocou Ew. páči sa mi, že obsahuje aj detaily a má logiku.

Kto má záujem o iné pohľady (odvážnejšie) dávam do pozornosti elektronickú knihu dynamické fraktály na www.poling.sk/vyskum.php (nadväzuje na EW). V knihe sú sumarizované poznatky o náhodnej funkcií, fraktálne štruktúry a ďalšie zaujímavé témy z oblasti fyziky geometrie, astrofyziky.

lopo1&lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...