Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Lopo,

Trochu mi to přece jen ještě nedá.

Pokud jsi dobře četl, Petr Obešlo v některém předešlém příspěvku píše "Správná analýza je samozřejmě jen jedna". Prosím zkus to vzít na vědomí, že vývoj nemá varianty!!!!!!!

VŽDY je jen jedno SPRÁVNË a vždy 100 proc. řešení.

Vím, že tento názor v těchto diskusích budou zastávat pouze a jenom dva lidé.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rarit,

Mam chvilku cas tak som sa tu zastavil na fore a napisal svoj nazor, drzim ti palce v pocitani a v tradingu vobec, nakoniec nieje dolezite co kto pouziva, dolezite, ze mu to funguje, ak mu funguje. Napisal som tu do fora dost prispevkov, tu na ew si schopny aspon ty diskutovat, no podla mna si presiaknuty pocitaniu a veris v spravny sposob nazerania na trh, ja zase si dovolim povedat, ze na 99% trh nevypocitas, vsetko si mozes zelat je mat uspesnost pravdepodobnostnu strukturu. Ani to nieje zaruka uspechu. Nehladaj zmysluplny priklad lebo nevies odvodnit ani svoj priklad co si tu dal, min. v tom ze to je len jedna moznost. Vo svete je vela ludi co su odbornici, ja verim svojmu rozumu a tomu co viem pochopit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rarit:
pridavam se k prani kolegy 911. Z Vasich prispevku vyplyva, ze jste odbornik na svem miste, coz Vam velice preji. Takze, jen ze zvedavosti bych rad videl par papirovych obchodu v realnem case. Myslim to zcela vazne, bez jakehokoliv umyslu Vas napadat. Urcite nejsem sam a verim, ze by to bylo velice zajimave a prinosne videt Vasi analyzu step by step na nekolika pripadech a v realu. Pro Vas je to otazka par minut, neni treba zadnych romanu, jen par slov o vstupu atd.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici, 911,

Diskutujeme zde, nezpovídáme se!!!!

Jsem připraven na "souboj" bez ostuzování mezi vyznavači nahodilosti trhů a uspořádaností trhů. I přes značnou přesilu jsem si jist svým úspěchem. (Snad Petr Obešlo pomůže.)

Osobně jsem EW teorii zasvětil mnoho a byly i okamžiky kdy jsem tomu věnoval 10 hodin denně. A ujišťuji tě, že byly i okamžiky kdy jsem upadal do beznaděje nad výsledkem. Jsem tip který moc papírově netrénoval. Výsledek si asi domyslíš.

Najděme klidný všemi přijatelný trh a "vypusťme" na něj svoje "zbraně" a porovnávejme výsledky v "přímém přenosu".

Tato cesta by mohla být přínosná pro mnohé.!!!!!!!!!

Máte právo první volby trhu.

911 ropa, SP500 jsou vskutku těžké trhy.


rarit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

ja nechci tvou zpoved :-) ja venoval studium taky vice nez dost casu. no zrovna ropa, plyn, russell2000, DAX jsou trhy co obchoduju. a asi ne jen ja. v cem jsou tezke podle tebe? na nich musi prece EW fungovat taky, ne? ale treba dnes Petr O. dal nejake grafy a predikci. tak se co na to rikas ty? ocisloval to spravne? je predikce spravna? kdy bys nakoupil/prodal ty? a kam az bys pozici drzel?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

na hlavní stránku se už nedívám, "zanedbal" jsem tak prostor k diskusi. Petr se tomuto trhu věnuje dlouhodobě. Než to "důsledně prověřím" , bude trochu časová prodleva. (Uvítám zdroj grafů)

K ropě a spol. EW platí všude bezezbytku. Problém je následující. Pokud chceš značení udělat správně, musíš jít minimálně k poslední ukončené vlně (na konec korekce). A věř, není to tak jednoduché. S tím se pereš alespoň týden. Je třeba jít až na minutové grafy. Asi tomu nebudeš věřit, ale i jednotlivé kontraktní měsíce mají jiný vývoj (počítání). Máš jen výhodu, že vidíš jak to dopadá.

Navzdory tomu jsem ochoten podstoupit "bitvu " na jakémkoli trhu.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abychom dosáhli transparentního výsledku musíme sladit nástroje a používat stejné moty. Trochu poodhalím roušku tajemství jak trhy fungují. Základní dosud nikde zveřejněný (MÜJ a světově unikátní???) postulát k EW teorii zní: [bold] Trh poroste tak dlouho, dokud poslední růstová vlna nebude překonána následnou rovnocennou poklesovou vlnou (vlnou stejné úrovně). Trh bude tak dlouho klesat, dokud poslední poklesová vlna nebude překonána následnou rovnocennou růstovou vlnou (vlnou stejné úrovně). [/bold] S tímto je možné si vystačit u každého trhu, v každém okamžiku, za každých okolností a bez rozdílu. S touto výzbrojí se vydám na zkoumání Petrova počítání vln. Zastavím se u korekce [1] [2] . Je to korekce cik-cak a její stěžejní body jsou (A) (B) [2] nahrazující konec (C).(dle obrázku). Nejvíc nás v tento okamžik zajímá vlna (B)[2], což je poslední poklesová vlna (impuls) s parametry 1234[2] a z ni nejvíce úsek vlny 4 [2]. Má li trh růst musí být dle mého postulátu tato vlna 4 [2] překonána.následnou vlnou s počátkem v [2] a koncem v bodě 1. Stejně tak u vlny (B)[2]. Tato vlna musí být překonána vlnou s počátkem v [2] a konce (1). Obojí se stalo a tak je bod (1) nezpochybnitelně určen. Vyznavači Rosse zde mají RH. (alespoň jsem to tak pochopil) Trochu naberu sil a budu pokračovat. rarit

3409

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rarit:
opet musim potvrdit slova 911. Nejde mi o zpoved, nechci zadny boj. Skutecne bych jen rad videl Vasi praci pri analyze, vstup do pozice, vystup z pozice. Je mi jedno, jake trhy vyberete. Mimochodem, prosel jsem pri svem studiu jiz nekolikrat stavy, ktere popisujete :) Vim o cem mluvite. Chapu, ze analyza trhu neni lehka, ale pokud realne obchodujete, nebo se trhum venujete alespon papirove, pak musite mit nejakou analyzu udelanu. Urcite to bude pro mnohe velkym prinosem.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

musím říct, že jsem taky zvědavý. Jsem rád, že jste našel odvahu tady svojí teorii prezentovat. Toho si cením!

Já totiž čím déle obchoduji tím více si myslím, že na analýze trhu záleží z celého obchodování ze všeho nejméně. Je totiž úplně něco jiného umět odhadnout směr trhu a pak to taky správně zobchodovat. Svoje obchodování stavím z největší části na MM. Dlouhodobou úspěšnost mám dost pod 50%. Dříve jsem sice obchodoval s úspěšností přes 60%, ale to jsem započítával i výstupy na B/E :) . Osobně jsem ještě neviděl člověka, který by v reálu dokázal mít větší úspěšnost jak 70- 80%. Tím nechci tvrdit, že to nejde, protože to já opravdu nevím.

Těším se na Vaše analýzy
Jakub

P.S. Když už jsme u té úspěšnosti. Lukáši (911) zajímalo by mě jakou dlouhodobou úspěšnost máte vy. Jestli je to pro Vás citlivý údaj tak otázku, prosím, považujte za bezpředmětnou. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyrok:

"Trh poroste tak dlouho, dokud poslední růstová vlna nebude překonána následnou rovnocennou poklesovou vlnou (vlnou stejné úrovně).

Trh bude tak dlouho klesat, dokud poslední poklesová vlna nebude překonána následnou rovnocennou růstovou vlnou (vlnou stejné úrovně)."

Zaujimavy vyrok, znova ked clovek rozmysla, tak je ten postulat nespravny, pretoze hovori o odrazeni od S/R urovne, ale je este jeden postulat, ze S/R uroven prerazi, pokial je toto rarit tvoja jedina zbran musis vytahnut tazsi kaliber. BEr to z humorom. Znova si zabudol na alternativy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi přichází čas i na zpovědi.

Opravený obrázek jsem měl již připravený i s komentářem, chvíli jsem váhal na které políčko kliknout a nakonec zbaběle vyhrálo horní červené s křížkem.

Prostě se mi již lidsky nechtělo čelit vysvětlování, a trávit čas psaním desítek odpovědí.

Vždy jsem byl příznivec EW teorie a nadále budu. Ale také jsem vždy zdůrazňoval, že je to metoda převelice zrádná, pro neznalého dokonce škodlivá.

EW teorie skutečně funguje na 100proc. Pouze není na tomto světě mechanizmus jak dopředu stanovit průběh impulsu a tvar korekce. Strávil jsem snad tisícovku hodin zkoumáním konce impulsů v domnění, že je možné nalézt nějaký univerzální mechanizmus. Mám jediné zjištění, je to pokaždé jinak. Taktéž korekce. Jednou se zdá, že je trh napnut k prasknutí a že impuls musí jít do nebe aby následný vrchol jen tak mizerně přeplivl. Jindy je tomu přesně opačně A stejně i korekce. Zbývá jen jediné, vypěstovat si cit pro trh a ohýbat náhodu ve svůj prospěch jakýmkoli způsobem.

Uvedl jsem zde obrázek s ropou v domnění, že se najde kvalifikovaná diskuse. Je tam několik logických chyb v počítání. Ač jsem zkoumáním strávil mnoho času na lepší řešení jsem nepřišel. Krom odsudků byl klid.

Tak snad!!! někdy příště.

V každém případě všem přeji raketový růst účtů ať je metoda jakákoli.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

na vysvetlenou. ja o EW nemam vubec paru. ani tu nejmensi :-) jen sem chtel konfrontovat muj system predikce s tim 100% tvym. nic vic. predstavoval jsem si to jako ze ja dam treba chart s tim ze vidim nastup na XY a potencial nekam YZ. no a ty bys hodil svoje 1234ABCD cik cak a jak to vidis ty :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...