Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Oprava č.1. Abych nezkresloval výsledek svými malůvkami, budu se odkazovat na úvodní lekce k EW. Pravidla pro cikcak (platí vždy)  Skládá se ze tří vln.  Vlny A, C jsou impulsy, vlna B je korektivní.  Vlna B dělá retracement nejvýše 62 %. (spíš směrnice než pravidlo!!!!!!záleží na předchozích poměrech)  Vlna C musí jít za konec vlny A. Směrnice pro cikcak (platí většinou)  Vlna C je obvykle nejméně stejně dlouhá jako vlna A. V ukázce je korekce cik-cak, jejíž hlavním rysem je, že její počátek je nejvyšší bod a konec nejnižší Již několikrát jsem zde zmínil svoji zkušenost, že 99 proc. všech korekcí je typu cik-cak. Pokud je na uvedeném grafu konec korekce v jiném místě než nejnižším, pak se může jednat o následující možnosti. 1. Nezvyklé chování trhu, spadající do jednoho procenta odchylky. 2. Nepochopení chování trhu a tím i EW teorie. Doplnění a,b s větší tečkou jsou vnitřní body korekce, i ii s menší tečkou je následná vlna nižší úrovně.(vše černá barva.) A konečné doplnění, Flat je jen modifikace korekce cik-cak. Expanzní flat považuji z principu hry za nemožný. rarit

3408

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim rarit,

Skusim troska zareagovat, neber to osobne ani v zlom. V provom rade k zmienenemu obrazku. urcite poznas trojuholnikove formacie, V oblasti korekcii je ich hojne. Pokial si otvoris aj intradenne grafy najdes kopu grafou kde ich najdes a su hojne v korektivnych pasmach nosnych vln. Pokial budem vychadzat s tvojho obrazka, (skusil som si domysliet, ktory usek si vytiahol) tak mam pre teba otazku a to takuto:
povedzme, ze na konci tvojho grafu bude bod iii a nasledny bod sa zastavi na urovni ii. Zmeni sa tvoje cislovanie? a po dalsie stale budes mat pocit ze si uz v dalsej nosnej vlne smerom hore?

Inak mam pre teba napad. Pokial ty tvrdis, ze korekcie vo forme cik- cak su 99% tak ich obchoduj a mas stroj na peniaze. Cik cak je jednoduchy, ma skoro rovnake 1 a 3 vlnu., Takze ked vstupis blizko bodu b smerom dole budes na 99% uspesny. Co ty na to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO,

s tím vstupem do obchodu, vstupuji nejraděj v bodě c. nejnižším místě korekce. Ujišťuji tě, je to nejvýhodnější vstup.

Pro pochybovače, ANO někdy se netrefím, nebo jsem i úplně mimo. SL ve většině případů kolem 50max 100 DOL to jistí. A začínám ve stejném směru na nižší korekci.

K ostatnímu.
Dvojité dno je úplně jiný úkaz. Pokud se někde nachází, uveď graf naznačím co se v trhu stalo a jaké to má příčiny a důsledky.

Trojúhelníkové formace, Neznám nikde nevidím. Jsou to jen pomůcky indikátoristů. Áááno, vím co je Diagonal Triangles.


>povedzme, ze na konci tvojho grafu bude bod iii a nasledny bod sa zastavi na urovni ii. Zmeni sa tvoje cislovanie? a >po dalsie stale budes mat pocit ze si uz v dalsej nosnej vlne smerom hore?

Impuls se nezastaví, nic se nezmění. Nejsou varianty. LOPO je to bohužel trošku složitější než jsem schopen v krátkosti naznačit.


S těmi obrázky je trochu potíž. Pokud to trošku zvětším aby to bylo alespoň trochu zřetelné, škaredě se to projeví v zobrazení. Zlepším se.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit Napsal:
-------------------------------------------------------
> Doporučuješ jako "Vedoucí" firma v oboru, EWI. Tak jsem nahlédl a uvádím, co jsem našel (upravil
> výřez pro zmenšení objemu dat.) Originál zdroj: www.elliottwave.com/specialtyservices/more_
> info/daily_sample.htm Pokud se značením na obrázku souhlasíš, potvrď nebo vyvrať(oprav).
> Napovím, osobně vidím hrubé nepřesnosti, až nepochopení.

Zdravím Rarite!

Když jsem doporučoval EWI, měl jsem tím na mysli, že ze všeho dostupného na webu je to přese všechno přeci jen nejkvalitnější. Nikdy jsem netvrdil, že jsou bezchybní! Zcela s Vámi souhlasím, že ve Forexu jsou hodně mimo. Mé analýzy jsou zcela odlišné. Dokonce bych řekl, že jsou poněkud kacířské, protože v některých trzích vůbec nepočítám s pětivlnovými strukturami, ale jen s třívlnovými. Říkám tomu gigantická korekce a kupodivu to není nijak v rozporu s teorií. Podrobnosti ale nechám na jindy, možná na nějaký článek.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Rarit, mozem ti dat naozaj kopu obrazkov z trhu kde najdes trojuholnikove formacie, alebo dvoj, troj struktury korektivnych vln na styl cik- cak, flat, iregular a kadeco ine. Chcel som ta len upozornit, ze zbytocne hadzes hodnotu 99%. Keby to tak fungovalo ako, ze nefunguje tak ti urobim z toho tvrdenia svaty gral. Trh v kazdom ohlade nemozes predvidat inak ako statisticky, a to budes rad ked urobis dlhodobo z toho profitabilny system. Cele EW je len statisticka vec, nema ani sancu zistit kam sa trh pohne s 99% uspesnostou. To co je skoro iste ze sa niekde trh zastavi a otoci ale to nieje zase take jednoduche ako to na pohlad vyzera. Keby nebolo fib. urovni, a inych pomocok pre vrcholy samotne pocitanie vln to nevyriesi. trh ma v kazdom ohlade na vyber, pokial to nevidis snazis sa stale hladat svaty gral.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě pár řádků pro Rarita.

Vše co uvádím v kurzech a článcích o teorii pochází výhradně ze dvou zdrojů. Z knih samotného Elliotta a z kurzu EWI Roberta Prechtera, ktreý je skutečně hlavním pokračovatelem Elliottovy teoretické práce. Ten ji ještě s několika dalšími spolupracovníky citlivě a mírně rozšířil. Jak Elliott tak Prechter věnovali této práci několik desetiletí výzkumů. Já se teorií a praxí zabývám asi tři a půl roku. Už jen z tohoto důvodu bych si nedovolil říci, že něco z jejich práce je špatné. Na to bych potřeboval opravdu hodně pýchy a neopodstatněného sebevědomí :-)

Jak dlouho to děláte vy?

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A k zmienenemu flatu co si sa pytal, na tvojom obrazku naozaj zbytocne velkemu, tak ho tam mas, flat je utvar a ked spojis (iv),.i,.ii, a nasledny vrchol tak ho dostanes. Chcel som len naznacit ze podla tvojho pocitania to pojde hore, hladas nasledny vrchol .iii vyssie ako bod .ii, takze naznacujes ze posledna vlna je tretia vlna v zmysle ew, lenze ako som povedal priroda, trh ma ine moznosti ako to moze cele dopadnut.preto som sa ta pytal. nieje to take zlozite ako sa zda, je to proste trh pozna aj ine formacie a medzi nimi si vybera.

lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A este jedna vec ked spojis tvoj (iii), (iv), .i,.ii, mas utvar iregular aby si to videl v tom smere ktorom vidis. Tym ze si si to precisloval a myslis si ze korekcia skoncila v tvojom bode (iv). Tak to je len jedna varianta v moznostiach nic viac, ked sa dostane tvoj bod .iv v buducnosti na uroven bodu .ii musis narusit impulz lebo ti vlna 4 zasiahla do vlny 1. takze tolko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,

Na článek se těším, buď přesný, budu přísný.

elliottwave.com necháme svému nezvládnutému osudu. (celý obrázek je jedna převeliká chyba )

Nechci být stále jen negativní, ale mé poznatky i z prací pana Prechtera jsou rozporuplné.
Zaslali mi nějaký měsíční zpravodaj s vyobrazením jednoho trhu, který shodou okolností sleduji a nevěřil jsem jaké prohřešky je možné napáchat. Rázně jsem jej smazal, takže důkaz nemám. Zkusím o nějaký požádat znovu.

rarit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

muzu poprosit o ukazku toho kde se vsichni pletou, kde vy mate pravdu. atd. protoze to co tady jako nezaujaty divak ctu, tak musite byt velmi ale velmi bohaty clovek. coz je v poradku. jen bych se rad neco priucil, kdyz vlastne nikde neni EW spravne interpretovana. neslo by treba v tomto vlakne rozebirat nejaky trh do budoucna? ze byste treba predikoval kam pujde ropa, SP500? na zaklade vasi analyzy? myslim ze bychom se vsichni hodne naucili.
P.S. no flame

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...