Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Zdravim,
To: swen

Tie ciary nie su indikatory, su to spojnice fraktalnej struktury, ja nerobim pocitanie ale kreslim si geometriu fraktalov do grafov, ja sa v tom orientujem, sam som si to zaviedol, kazda ciarka ma svoj ucel. teoriu EW som si ciastocne modifikoval. Takze to nieje ciste EW.

To: rarit
tiez sa nechcem priet co je alebo neni viac menej pocetne, ale na ukazku tych troch trojvlnovych fraktalov ti ukazem na hociakom grafe, sam potom pochopis ako sa da na veci nazerat. obrazok pripojim neskor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Takze z isteho uhla pohladu ja sa pozeram na trh ako mozne projekcie, spolocnu fraktalnu cestu kde je zvysena pravdepodobnost ze kusok trh potiahne tmy smerom. Kluc je TF. Na aku mierku sa pozeram. EW podla mojho nazoru viac menej prikloneny k jednej fraktalnej ceste, pricom upravuje pocitanie a tym to stavia tuto teoriu do chaosu, trh a buducnost sa rodi, ma svoje vzory(kluce) ale sposob ako si ich kladie po sebe je iba vysledkom nahody, chaosu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO,

již v minulosti jsem dával najevo, že svícové grafy a EW nejdou dohromady.
Osobně to u sebe vyžaduji a pokud vidím jinde odlišné provedení, jsem v koncích.

Ořezal jsi to, což fajn. Pokud ale uvedeš i trh a zobrazované údobí, jsem schopen to převést do "svého" jazyka a vést s tebou věcnou při.

Takto jsem úplně v koncích.

Dotaz: to žlutě naznačené v grafu je korekce?

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

viem co ti posobi problem, zabudni na to co si videl, tento odkaz je pre tych co vidia geometriu v trhu, ak to niekomu pomoze budem rad, nemam zaujem vysvetlovat ludom trivialnosti. Este pre upresnenie, to ze ty mas zadefinovane ze korekcia musi ist dole tak to je ok, ja hovorim o fraktaloch nie korekcii. Ak zapnes troska hlavu a predtavis si ze ta "korekcia" je zlozena z trojkoveho fraktalu potom ti to zapne. tieto veci co pisem su overene, nie su vyplodom schyzofrennej mysle. Takze zatial tolko. drzim palce.

lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny EW odborníky. Při brouzdání internetem jsem našel tento graf. Měl by být zrevidován "odborníky". O EW se zajímám opravdu hodně krátce, ale i tak se mi zdá že ten graf není úplně košér. Podle mě nesedí pravidla na "hlavní" vlny - (3) je kratší než (1), (4) zasahuje do cenového rozpětí (1) atd... Pak nevím, zda se můžou vnitřní vlny počítat ukázaným stylem ((2) vlna je většinou zig-zag. Možná je, třeba jsem jen slepej:)) Jak to vidíte vy? Honza

3267

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo,

Kouknul jsem na to 20 vteřin a můj závěr.

Mimo pravidla. A to tak, že úplně mimo.

Pokud to revidovali odborníci, pak Bůh s nimi.

Už jsem si zvykl, že odborníci i na dosti renomovaných stránkách publikují chybné závěty. Toto je jeden ze žhavých kandidátů na hrůzu roku.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rarit:

Jde mi o to, kde by se daly nakoukat nějaké základní patterny. Pan Obešlo psal, že mu trvalo několik měsíců (což je samozřejmost) a několek set grafů (což taky:), než dostal do oka cit pro trh. Zajímám se sice o forex, nějakou tu literaturu jsem taky přelouskal, ale přecházet od teorie (kdy má člověk plnou hlavu toho kdy, kde jak a jak ne) k praxi je na prázdných grafech jako hledat v čtyrlístek (určitě všichní ví o čem píšu). Asi nemáte někdo alespoň slušnější zdroj, než tyhle omalovánky?!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo,

ještě k těm odborníkům.

Není to tak dávno co jsem dělal "datový" pořádek a krom jiného jsem narazil na své dávné ellliotářské prvotiny.
Byly asi na stejné úrovni jak na uvedeném obrázku. Z toho je možné usoudit na jaké úrovni byli oni odborníci.

Literatura k EW není. Neberu-li v úvahu to, co je uvedeno v otevřených zdrojích (Internet. Jsou to jen elementární základy bez praktického využití.) Je sice vydáno několik veskrze amerických publikací ale jen v americkém velkuhubém stylu, navíc se špatnými závěry.
Nejhorší na tom je, že Petr Obešlo z těchto publikací čerpá.

Jediná cesta je zkoumat a raději více než méně.
Navíc bonus. Je to krajně nesnadná cesta.
Pokud se nerozhodneš alespoň k ročnímu zkoumání, je efektivnější zvolit indikátory.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Dovolim si povedat, že zakladne pravidlo je že nie je 100% pravidlo. Uz tu bolo tolko krat povedane, ze niet univerzalnej teorie, ktora ma iba jednu moznost a to v case t , na mieste x. EW teoria je len jedna z mnohych, ktora ma svoje caro aj vypovedaciu schopnost, no nieje to carovna, vestecka gula. Ak niekto tvrdi ze vie s nou predpovedat buducnost (bez variant), tak v mojich ociach je to sarlatan a snazi sa niekoho oblbnut, alebo je len v tazkej euforii z ktorej sa zobudi.

Uvediem jeden zakladny spor. Podla EW je napr. cik- cak v strukture 5-3-5. Alebo ak niekto vidi impulz zacne hladat tych 5 podvln v zakladnej vlne, ked ich tam nenajde tak povie ze tam imulz nieje. Alebo by mohol to iste povedat o cik-cak. Ak v cik cak nenajde 5-3-5 podvln povie tak toto nie je cik cak. Ja pocitanie pouzivam ako pomocku a nie ako dogmu. Nehladam za kazdu cenu 5 alebo kolko vln, preco? Pretoze tam jednoducho nemusia byt, aj ked ja tvrdim ze EW teoretici ich tam budu hladat za kazdu cenu. Najhorsie na tom je potom to prehlasenie, spätna analyza, vsak to bolo jasne, nejednalo sa o klasicky impulz ale o hnaci trojuholnik s podvlnovou strukturou 3-3-3 atd. Totiz ak zacnete premyslat objektivne zistite, ze pocitanie moze pomoct ale pokial je clovek zaslepený gogme pocitania, tak mu to len uskodi. Trh ma tu vlastnost, ze nastastie to nieje uplny radiator a su okamziky kedy sa postasti urcit S/R uroven a naskocit spravnym smerom (pokial ma protitrendove metody, alebo trend este potiahne a zarobi x usd.) nezanedbatelnu ulohu hra uzavriet obchod v spravny cas.

"To co je najziskovejsie je saliet ludom oci a hlavu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...