Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vážení kolegové,

všechny Vás zdravím a omlouvám se za svoji delší nepřítomnost na tomto vláknu. Zapracoval jsem mezitím na novém kurzu, který se bude týkat pozičního obchodování a zároveň tvorby vlastního obchodního systému od indikátorů přes statistiky až po Elliotta.
Doufám, že obchody jdou výborně a všichni jste už v balíku :-)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Rarita,

1) Netuším co máte na mysli pod pojmem "stupnice počítání vln".
2) Svícové nebo OHLC grafy jsou čistě individuální otázka zvyku. Asi se shodneme, že přinášejí stejnou informaci (OHLC ceny).
3) Alternativní počítání vln je zde proto, že pokud trh moje nejpravděpodobnější vlnové počítání vyloučí, mám hned alternativu, aniž bych musel hned horečně analyzovat trh - což nikdy nevede k ničemu dobrému. Ti, kteří již podle vln obchodovali, velmi dobře ví, o čem mluvím. :-) Správná analýza je samozřejmě jen jedna, ale ne vždy ji předem tak jasně vidíme.
4) Vaše citace: "Je sice vydáno několik veskrze amerických publikací ale jen v americkém velkuhubém stylu, navíc se špatnými závěry. Nejhorší na tom je, že Petr Obešlo z těchto publikací čerpá." Když napíšete takovouhle "pochvalu", asi by bylo fér říci zcela konkrétně, co máte na mysli. Takto nekonkrétně je to to samé, co jste sám na vláknu ostře kritizoval...

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean Luck Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim Vas, Neviem si pomoct,ale zda sa mi (Elliottova teorie) uplne ale uplne ina
> ako vsetky strategie o ktorych som doteraz cital,ide do podstaty trhov a prave preto ma velmi zaujala.

Jeane Lucku, zdravím Vás a blahopřeji k Vašemu zjištění - s takovým myšlením jste na velmi dobré cestě, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic Napsal:
-------------------------------------------------------
> bylo-li by lidske jednani predvidatelne , trhy by uz davno neexistovali. Bylo-li by lidske jednani
> predvidatelne , davno by Vase jednani a chovani ovladal nejaky centralni system.

Zdravím Libice!

Rád bych upozornil na zásadní rozdíl mezi předvídatelností chování jedince a davu. Elliottova teorie se týká VÝHRADNĚ chování davu a toto chování je předvídatelné ve formě vlnových struktur. Pokud tomu nevěříte, myslím že to je způsobeno pouze tím, že jste Elliottově teorii prostě jen nevěnoval dostatek času a úsilí. Nejde totiž o víru, ale praktické ověření na statisticky významném množství pokusů. Odhaduji, že jsem již zanalyzoval řádově několik tisíc grafů a porovnal je s budoucím vývojem; a tak si to již troufám i statisticky posoudit.

Mějte se svěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean Luck Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pan Obešlo, vedeli by ste povedat ci sa nechysta v dohladnej dobe kurz? Jaro

Zdravím Jara!

O dalším kurzu s pány z Finančínku právě uvažujeme, ještě nějakou dobu počkejte :-)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

cubanman Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jde mi o to, kde by se daly nakoukat nějaké základní patterny. Pan Obešlo psal, že mu trvalo
> několik měsíců (což je samozřejmost) a několek set grafů (což taky:), než dostal do oka cit pro trh.
> Zajímám se sice o forex, nějakou tu literaturu jsem taky přelouskal, ale přecházet od teorie (kdy
> má člověk plnou hlavu toho kdy, kde jak a jak ne) k praxi je na prázdných grafech jako hledat v
> čtyrlístek (určitě všichní ví o čem píšu). Asi nemáte někdo alespoň slušnější zdroj, než tyhle omalovánky?!

Zdravím Cubanmana!

Nějaké zdroje bych pro Vás měl. "Vedoucí" firma v oboru, EWI, občas zveřejňuje v rámci Free weeku zanalyzované grafy. Kvalita je solidní. Odkaz: www.elliottwave.com.
Pokud byste absolvoval kurz "Obchodujeme Elliottovy vlny" na Finančníku, bude Vám zpřístupněna bývalá služba ElliottEdge, kde jsem několik měsíců pravidelně analyzoval několik hlavních trhů.

Mějt se skvěle, Petr Obešlo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

torre Napsal:
-------------------------------------------------------
> Chcem pochvalit autora za clanok o Elliotovych vlnach, velmi mi pomohol a jasnym sposobom ma
> uviedol do problematiky. Teraz si uz grafy vsimam aj z tohto aspektu.

Zdravím Torra!

Děkuji za pochvalu a povzbuzuji Vás do další nelehké práce!

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martyn Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak toto lákavé vlákno, potažmo neskonalá pomoc s teorií EW je mrtva?
> Chci velmi poděkovat za čas a nezjištnou ochotu a pomoc. Hlavně Petrovi O. za ohromný kus práce pro
> nás všechny. Jak se Ti daří, pokud máš ještě čas sem zaskočit.

Zdravím, Martyne!

Díky za optání, jak vidíte, tak jsem konečně zaskočil a skákat již budu mnohem častěji :-) Daří se mi značně pracovně, připravil jsem totiž nový kurz o pozičním obchodování a tvorbě vlastního obchodního systému krok za krokem. Věřím, že to bude přínosné posluchačům.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, trošičku předběhnu. Doporučuješ jako "Vedoucí" firma v oboru, EWI. Tak jsem nahlédl a uvádím, co jsem našel (upravil výřez pro zmenšení objemu dat.) Originál zdroj: http://www.elliottwave.com/specialtyservices/more_info/daily_sample.htm Pokud se značením na obrázku souhlasíš, potvrď nebo vyvrať(oprav). Napovím, osobně vidím hrubé nepřesnosti, až nepochopení. rarit

3403

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...