Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji všem za odpověd.

U te psenice jsem sam videl, ze mi to nesedi, ale nebyl jsem si jisty, jestli se ty pravidla az tak presne a striktne musi dodrzovat- ted uz to vim.
S tim forexem to byla ma velka chyba. Snad uz ji neudelam.
Jen takovy dotaz: Ten forex nedoporucujete z duvodu slozitosti a obtoznosti aplikace EV nebo na obchodovani s
forexem plati jina pravidla o EV?

Realna analyza je o poznani tezsi, nez analyza uvedena a znazorne v nejruznejsich studiich.
Prochazim si zde vase prispevky a snazim se pochopit nebo lepe receno ziskat cit pro tuto ztrategii.
Velice se mi libi, ze jsou zde resene grafy s predpokladanym vyvojem. Nyni si prochazim cely svazek techto vasich prispevku a snazim se analyzovat i z meho pohledu.

to Tomča: urcite se ozvu, nejake ty studijni materialy se urcite budou hodit, dekuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro forex platí stejná(minimalně podobná) pravidla, ale už se to tu hodně řešilo - forex pro EW není vhodný (měnové páry mají často korektní charaktech a korekce jsou na analýzu složitější).
Pokud budete mít zajem analyzujte otatní vaše grafi budou opravovat.

PS:prosím o přestante pouřívat barevné čáry pouze číslujte (graf se stává nepřehledným)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
14.7.2008 jsem zde zveřejnil anylýzu FC, ve které jsem řekl, že trh klesne na 107.
Trh klesl na 107 a otočil se nahoru - nyní uvidíme jestli je trh je schopen jít nahoru anebo bude dál klesat (nicnéně obchod by to byl dobrý :))
Dále bych chtěl komentovat ropu kde EW také nezklamala ,i když jsme zde čekali ,že trh se otočí dříve.
Ropa pravděpodobně posílí na -112,3 ; 118,9 ; 125,6.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tak jsem si dneska trosku pohral s EV. A rad bych vedel, jestli jsou EV nejak spojeny s TF. Jestli se spise pouzivaji na vetsich TF nebo mensich. mam tu zlato na 15M, kde to vypada, ze se to bude blizit k pate vlne vrcholu (A), po ktere by mela prijit korekce a vlna (B). Casove by to mohlo odpovidat "Fed Chairman Bernanke Testifies".

6141

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sweed Jsem zacatecnik jako vy, ale dle meho nazoru je to blbost. 1.Co ty vlny hned zleva? Co jsou to za vlny? Z totoho grafu se da jen tipovat (pripada mi to jako nejaka korekce). Nejlepe by bylo, kdyby jste si rozkreslil data nejlepe tak cca 10 let zpet, aby jste vedel, v jake nadrazene vlne se nachazite. 2.Vezmu-li v uvahu, ze se jedna o impuls, jak jste zakreslil v grafu, tak je graf ve stavu korekce (teda vase vlna slozena s vlny 1 2 3 4 5 a b c). Rekl bych, ze je to ukazkovy priklad, jsou splneny vsechny podminky. Kdyby mela nastat jeste 5 vlna, jak uvadite, tak vlna 4 by namela tak velky pokles- ctvrta vlna ma zpravidla mirny pokles. Mozna vas zmatlo to, ze by se mohla vlna 3 jevit tak, ze by nesplnila pozadavek, ze treti vlna byva nejdejsi (nemusi to byt splneno vzdy), ale ve vasem pripade to splnene je. Pridam obr., ale vytahnu z toho jen tem imuls a budu predpoklada, ze nadrazena vlna je 1 a vytvari se vlna 2, ale...

6158

Link to comment
Sdílet pomocí služby


samozrejmne ze mate pravdu, ze je to blbost :-)

koukal jsem do toho hodku, videl kanal nahoru, ocisloval a myslel, ze uz tomu rozumim :D

Po prispevku Daeris_e jsem se hned prokousal 15 stranami diskuse a zjistil, ze je historie docela dulezita. jak by taky ne, kdyz se pokousime najit zacatek prvni vlny, od ktere potom postupujeme dopredu. take jsem nasel odpovedi na me otazky, co se tyce TF.
precetl jsem si par nazoru, ze EW je jen ztrata casu a stejne se podle nej predvidat neda, ale to se vzdy nekdo najde, komu ten nebo urcity styl nefunguje.

ted by me ale spise zajimalo, jakym zpusobem reaguje EW na ruzne dulezite veci. konkretne ted myslim trebas ten "bailout" a vetsi pohyb zlata, co se vcera udal. vim, ze to porad jeste neni primy dopad bailoutu, na ten si jeste budeme muset pockat, ale uz je to podmineno nejakou dulezitou zpravou. a pokud bych napriklad pokracoval v impulsu, tak by mi to zrejmne porusil nejake pravidlo. no a co bych delal ja?? zapomenul na impuls a hledal novy patern, nebo udela vyjimku a pokracoval v impulsu(je to pohyb, ktery neni prirozeny, pocita se vetsi zasah do trhu, kvuli korekci trhu)?? zrejmne po takovem vetsim pohybu se zmeni cela dynamika a musi se celej patern prekvalifikovat.
ok, pak prijde ten bailout, do marketu se dostane 250Bil nasledovano dalsimi, ktere jsou schopne udelat nejake ty vlny navic. jakym zpusobem budou EW reagovat na to?? prece se porad nemuzu spolehat na odhadnutou vzdalenost z historicke vlny, protoze ta jeste ani netusi, ze do dalsi vlny se doustanou nejake penize navic. je mi jasny, ze bailout money nepijdou do zlata, ale jelikoz jsem se zlatem zacal, pokracuji s nim jako s ukazkovim prikladem.

doufam, ze se vam podari prijit, co tim celym myslim, jestli ne, napisu to znova srozumitelnejsi formou.
diky za vase reakce a hodne stesti pri lovu pipsu ;)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...