Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, vami naznačená alternativa je nepravděpodobná. Nedodržel jste řady vln. Pro lepší analýzu jste se měl podívat na měsíční graf - je zde vidět že vaše korekce je příliš malá. Pro doplnění přidávám denní graf. PS:vaše varianata by byla zřejmě správná pokud by se jednalo o nedokončený impusl (korekce v bodě 4), v současně době si ale myslím, že půjde o korekci ABC.

5874

5875

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
s dovolením bych se taky rád zúčastnil této diskuze..
Zaujal mě zejména poslední příspěvek a označení vln v denním grafu, kde po vlně 5, následuje první část korekce, tedy vlna A. Ta je, jak jsem pochopil z teorie EW impulsem a proto je rozdělena na dalších pět podvln, z nichž první 3 vlny (I, II a III) jsou znázorněny. A teď už k samotnému jádru pudla :): Není mi jasné číslovaní vlny I (která je předpokládám také impuls) Jak je možné, že vlna 3 je nejkratší ve srovnání s vlnami 1 a 5.. Není toto jedno z pravidel daných pro impuls??
Jsem v teorii EW úplným začátečníkem, ještě jsem ani nedočetl první knihu zabývající se touto teorií, takže jsem nejspíše jen přehlídl nějakou skutečnost či podobně. Mohl byste mi, prosím, někdo tuto situaci osvětlit.
Děkuji

Tomča

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Daeris Srdečně Vás zdravím. Všimnul jsem si v diskusi Vaší poznámky ze 14.8.2008 " ropa přichází do míst, kdy by mohla korigovat svůj pokles (vlna B)" . Ctěl bych se zeptat po lopatě, abych s jistotou porozuměl Vašemu odhadu. Znamená to tedy, že končí vlna A korekce cik-cak a začíná vlna B, tedy že ropa krátkodobě poroste? Pokud je to takto myšleno, kde předpokládáte ukončení vlny B a její obrat ve vlnu C ? Dále bych se chtel vrátit k číslování impulzu (v diskusi na str. 52), kde jsme se na impulzu asi shodli. Pokud je tedy číslování impulzu správné, vlna 4 nám končila na úrovni ca 122 USD/barel. Znamená to tedy, že vlna A klesla pod konec vlny 4 o ca 10 USD na hodnotu 112 USD/barel. Tento pokles dle teorie je spíše výjimečný, správně by vlna A měla končit většinou na 62% vlny 5, tedy někde kolem 130 USD/barel. Zkuste mi prosím sdělit Váš názor na tuto skutečnost. Nebo máme snad chybu již v počítání impulzu na minulé straně? Děkuji S pozdravem Betmen1

5902

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rozek Vaše varianta je pravděpodobná. Ještě ji doplním. Vlna 1-5 je dlouhá 550 (174-724). Nejčastější retracementy jsou 38,2; 50; 61,8. Což znamená pokles na 538,468,399. Dosavadní minimum je 512. Je těžkě odhadnout kam půjde trh, ale podle vlnového počítání nejlépe vychází 399. Současně je trh ve vlně B - to pěkně naznačil kolega Rozek. PS:pokud jde o vaši otázku tak správně to máte na obrázku.

5907

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Betmen1 Udělal jsem analýzu ropy. Čislovaní impulsu je v pořádku, ale předpoklad, že korekce bude podle tohohle impusu je špatná. Podle mě trh koriguje mnohem větší impuls (viz. obrázek). Konec vlny A - 5 vlna měla délku 97,37 (49,90-147,27). Pravděpodobné obraty jsou - 110; 98,5; 87. Vlnu B a C nemá cenu odhadovat - bude se odvíjet od vlny A. Myslím, že ropa může jít poměrně hluboko (po konci korekce) pod 100 dolarů za barel (nejpravděpodobnější obraty - 84,6 ; 68,4 ; 52,3). PS: můj první odhad byl pouze po podívání na denní graf PS: moje odhady jsou podle nejčastějších retracementů - 38,2 ; 50 ; 61,2

5908

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...