Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Opět zdravím všechny "elioťáky",

pomocí překladače a následných úprav každé z vět do nějaké přijatelné podoby, jsem si přeložil EW pravidla a směrnice (viz. můj příspšvek na předchozí str.(56)).
A teď bych se chtěl zeptat, jestli by se tu nenašel někdo, kdo by měl chuť a čas, to po mě přejít (některé věty jsem nebyl schopen dát dohromady a potřeboval bych s nima pomoct...)

Přeložený text je v MS Word a obsahuje jak anglický text, tak český. Pod každou větou je CZ překlad, buď modrý (u vět které jsem přeložil a domnívám se, že správně a smysluplně), nebo červený (u vět, kterýma si nejsem jist, že jsou správně, nebo vůbec nevim...)

Dost mi dělaly problémy pojmy jako:
- gross price movement
- gross movement
...
tak nevim, jestli jsem to v konkrétních případech správně formuloval do čj.

Soubor jsem uploadnul na rapidshare, má velikost 48 kB.( rapidshare.com/files/169478928/EW_CZ.rar )

Byl bych vám za pomoc s korekcí a doplněním moc vděčný ..

Předem děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k504:

Wave 2 must retrace Wave 1 by a minimum of 20%.
Vlna 2 musí mít retracement vlny 1 minimálně 20%.
[bold] (Vlna 2 musí následovat vlnu 1 minimálně z 20ti %) [/bold] nemá to ni společného s retracementem...

sem jsem došel a dále pokračovat jsem vzdal :-/ takže asi nepomůžu... to by bylo asi na dlouho... :-( ... Snad pomůže někdo jiný ale bude to časově naročné...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím kolegov, o Elliotove vlny som sa začal zaujímat len nedávno a celkom ma to zaujalo. teóriu som si naštudoval, ale ked pozriem na graf tak neviem kde začať ( samozrejme že od začiatku..)))) , ale potreboval by som poradit od niekoho skúsenejšieho s praxou. Idem to lúštit aj sám , ale bol by som rád keby mi niekto vedel v grafoch ktoré tu prikladám nájsť " začiatok nite ". Nechcem aby niekto robil prácu za mna , len rád by som počul(videl) názor skusenejšieho tradera v akej fáze sa trh FESX práve nachádza. Dakujem za prípadne odpovede. Gladiator028

7320

7321

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028
Vám doporučuji to samé(pročíst historii této diskuse). Grafy se podle mne nejlépe analyzují s největším timeframe a postupně ho snižujete. Nicméně setkal jsem se i s názorem analýzy od nejmenšího timeframe, ale to bych nedoporučoval. Za prvé není lehké sehnat data a za druhé zdada se mi to složitější.

Na váš graf se podívám a zkusím něco vymyslet. Pokud byste měl nějakou otázku, která tu ještě nezazněla pak se vám rád budu snažit odpovědět, ale pokuste se tuto diskusi zbytečně "nezaplevelovat".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diskusi určitě nezaplavujete. Software není a podle mého ani nemůže existovat. Elliotovy vlny na jakémkoli grafu májí takřka nekonečně možností a my hledáme tu nejpravděpodobnější. U elliotových vln záleží hodně na citu a cviku samozřejmě.
Musím konstatovat, že jste teorii zatím příliš nepochopil podle vašeho počítní(což není nic hrozného nebyl jsem na tom lépe).
Například ve váší 3. vlně máte a b c. 3. vlna je vždy impuls(čili 12345).
Znovu opakuji začněte spíše od velkého timeframe. Takto vaše počítání nelze příliš komentovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...