Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

To Daeris

Srdečně Vás zdravím. Tak už se nám ta ropa dostala pod 100, jak bylo ca před měsícem úspěšne předpovězeno z Vaší strany (a moje maličkost sdílela stejný názor). Pro Vaši informaci jsem prodal 18.8.2008 za 113,6. SL nastaven velkoryse na 119 (naštěstí, neboť chvíli jsem byl v mínusech, přesto jsem vydržel a byl přesvědčen o nutnosti obratu z vrcholu B směrem k C). TP byl stanoven na 100,1.
Dnes před zasedáním OPEC ve Vídni jsem přitáhl SL na 103,5 a TP posunul na 95. Pokud bych to neudělal, tak bych byl sice se ziskem, ale přesto již z obchodu ven. Uvidíme další vývoj. Dle výše uvedeného se tedy nacházíme momentálně ve vlně C. Máte názor na vývoj její délky?

Děkuji

S pozdravem

Betmen1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Gratuluji ke skvělému obchodu.
"(naštěstí, neboť chvíli jsem byl v mínusech, přesto jsem vydržel a byl přesvědčen o nutnosti obratu z vrcholu B směrem k C)" - podle mě jde zatím pouze o vlnu A, po ní příjdou vlny B aC
Současná vlna A je dle mého názoru již vyčerpána a bude korigovat - doporučuji opatrnost.(teoreticky by mohla dojít někam k hranici 87, ale je to spíše nepravděpodobné)
Můj nazor je, že trh začne opět stoupat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Daeris pěkný večer. S ropou prozatím počkám, až se situace více vyjasní a potvrdí se další vývoj. Děkuji za Váš předešlý komentář. V mezičase jsem se pokoušel o analýzu a očíslování grafu Wheat. Bohužel jsem se dostal do fáze, kdy nemohu jednoznačně určit tvar korekce. Ani cik cak, ani dvojitý cik cak, ani plochá korekce, ani korektivní trojúhelníky mi tam nesedí. Je to pro mne trochu oříšek. Mohl bych Vás tímto poprosit o Váš názor? Jaké číslování volit? Děkuji za Váš čas, pokud si jej na tento graf najdete. Přikládám týdenní Wheat. S pozdravem Betmen1

6061

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak, 3 měsice, co jsem objevil financnik.cz.
Dukladne jsem si procetl zcdejsi manual tak, abych jej pochopil minimalne na 95%.
Nevim jestli je ma uvaha zpravna, chtel bych casem obchodovat intradene se strategii dvojty vrh (dvojte dno).
Tuto strategii jsem si zvolil, protoze je naprosto jednoducha a to si mylsim, ze je zaklad pri realnem obchodu(jednoducha=snadno vyhledatelna v grafech). Cim jednodussi strategie, tim je to psychicky mene narocne v realnem obchode-muj nazor.
Take je mi jasne, ze pro uspesne obchody pouze tato strategie nestaci, proto jsem se rozhodl tuto strategii obchodovat pouze na zaklade Elliottovych vln, ale tato strategie je podstatne narocnjsi, ale zato mnohem efektivnejsi.

Proto Elliottovy vlny chci nadale studovat, ale nevim kde...
Tim bych Vas chtel pozadat o pomoc.Tady na financnikovi jsem si precet serial, ale uz dloho zadny novy serial nepribyl- skoda.
Mohl by mi prosim Vas nekdo veskere informace o Elliottovych vlna, ktere se vyskytuji na financnik.cz shrnout do par odkazu, abych si byl naproso jist, ze jsem zde procetl vse. Dekuji za pomoc.
Na financnikovy v II. serialu Elliottovy vlny je napsano, ze existuje 6 základnich vzoru a mnoha odvozenych. Zde jsem se docetl pouze o vzoru impulz a cikcak. Nevite, kde bych se docetl o dalsi vzorech, nebo mohu poprosit aspon nazvy tech vzoru.
Vim, ze po Vas toho pozaduji mnoho, ale rad bych si vse dostudoval, abych lepe porozumel Vasi diskuzi, pripadne se i zapojil a v budocnu mohl otevrit Live ucet .
Dekuji vsem, kdo si preste muj prispevek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gloom
Dobrý den,
co se týče grafu Wheat, všiml sem si, že Vámi označená vlna 3 uvnitř vlny 1 nepřesáhla maximum vlny 1 uvnitř vlny 1, což myslím teorie EW nedovoluje. Sám sem tento graf nestudoval, takže osobně nevím jak vypadá správné číslování.
Graf USD/CZK. Těžko lze posoudit, jaké číslování je správné bez znalosti předchozího vývoje. Nicméně Vámi červeně označená vlna A nemůže být složena z vln ABC (označeny modře), neboť představuje-li Vaše červená korekce ABC cikcak (podle obrázku to tak vypadá), vlna A musí být impuls, tzn. mít 5-vlnovou strukturu.
Doufám, že zkušenější kolegové v této diskuzi se mnou souhlasí.

Ozvete se mi na email, mohu Vám poskytnout nějaké materiály týkající se teorie EW a pak i speciálně teorií EW zaměřující se na forex.. tomca2197@centrum.cz

S pozdravem
Tomča

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s tomčou v tom, že to číslovanie nie je korektné. Pre lepšie, správnejšie očíslovanie je nutné analyzovať vždy dlhší úsek vývoja.
Po pravde sa tu dosť často hovorí o správnom číslovaní. No a v tom je problém, pri EW vznikajú variantné číslovania, ktoré sú rovnako pravdepodobné. Veľa ľudí si myslí, že je jedno správne číslovanie a keď sa to naučím, tak som „vyhral“, budem vedieť ako trh pôjde. TO JE CHYBA PANI. Nič takto jednoducho nefunguje, ušetríte si veľa sklamania. Stačí sa zamyslieť nad tým jednoduchšie. Keby bola táto metóda počítania v minulosti tak jednoduchá ako v predikcii do budúcnosti, potom každý by sa venoval EW:) EW je metóda založená na určitom pravdepodobnostnom predpoklade vývoja. Z tohto pohľadu sa dá využiť.

Ako odstrašujúci príklad demagóga tu istú dobu nemenovaný pán písal o "spravnom počítaní"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za moji delší časovou nepřítomnost.
Začnu od konce u pana lopo1.
Variant v EW je nekonečně mnoho ,ale pouze pár z nich jsou ty nejvíce pravděpodopné a my hledáme pokud možno tu nejpravděpodobnější.

Dále bych chtěl doporučit panu gloom ,aby neanalyzoval forex ale spíše komodity(jsou jednoduší).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...