Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Este k tomu LC: Odhadoval by som ze sme dosiahli retracment vlny (4) takze nizsie to uz podla mna nepojde. Ocakavam impuls (5). V corne sa my to zda tak ze skoncila vlna (3) vasou 5 a teraz sme vo vlne (4). A ked pocitam retracment 38,2 tak my to vychadza na hodnotu okolo 578 ktoru sme uz dosiahli, cize nam zrejme uz skoncila vlna (4) a zacina vlna (5).

5805

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ak si to vezmeme z elliotovej teorie. A predpokladame
ze aj v LC aj v Corne sme vo vlne 4.
Tak najpravdepodobnejsi ciel, cize pokles vlny 4
je 38,2% z predosleho impulzu - z vlny 3.

V Corne my to vychadza na ciel okolo 578.
Ten cerveny knalik to je dalsia metoda urcovania cielu
vlny 4. Najprv sa spoja vrcholy impulsou (1) a (3) a potom
sa nanesie rovnobezka s touto ciarou cez vrchol (2).
Je to nieco ine ako trendove kanaly.
A ako je vidiet aj tato metoda ukazuje priblizne do oblasti
predpokladaneho cielu 38,2% z vlny (3).

V LC my do vychadza na cielovu hodnotu okolo 98.

Ale vsetko ukaze len cas :)

Prajem pekny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím diskusní fórum k vlnám, na Elliottovy vlny jsem si již udělal názor a jsem ve fázi je zkusit otestovat v praxi. Ideální tedy je učinit analýzu a předpověď. Skutečnost ji pak potvrdí nebo vyvrátí. Rád bych tímto poprosil o názory ostatních na níže uvedenou předpověď. Děkuji.

5836

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se, ale netušil jsem že po zadání obrázku se mail ihnend odešle. K výše uvedenému jsem chtěl ještě dodat komentář. Jedná se o denní graf ropy. Mám k tomu několik dotazů:
1) v impulzu - vlna 3, kolem 20.April 2007 je zřetelný pokles. Může se vyskytovat ve vlně 3 ??
2) dle grafu z posledníc dnů dochází buď ke korekci (A,B,C - znázorněno černě) - varianta I.
a nebo při otočení trendu probíhá momentálně vlna 2 a 3 opačného impulzu - znázorněno červeně- varianta II. S ohledem na fundamentální zprávy OPEC a dalších světových ekonomů by mohla cena ropy do konce roku klesnout až k ca 80 USD/barel. Z tohoto pohledu se mi tedy jeví varianta II. jako více pravděpodobná. Nejkrásnější však na tom je, že pokud jsou obě úvahy alespoň částečně správné, (vlna C nebo 3), měl by v krátkém čase každopádně graf klesat, na což by se mělo dát se slušnou šancí vsadit a vydělat.

Pokud by tento příspěvek snesl komentář pana Obešla, byl bych velmi potěšen.

Zdraví

Betmen1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) "slušnou šancí vsadit a vydělat" - vsadit, tohle není kasíno, pokud chcete takle sázet s vysokou pravděpodobností proděláte
2) "S ohledem na fundamentální zprávy OPEC a dalších světových ekonomů" - ropa je nejsledovanější komodita jeden teroristický útok, nová válka... to všechno ji může zase vrátit nahoru a to nemluvím o slabém dolaru
3) ted k vaší analýze - červená varianta je ta samá jako černá takže máte jenom jednu. Vlna A je impuls. Zřejmě jste zcela nepochopil EW. Každá vlna je součástí jiné o jednu třídu větší vlny. Ty největší vlny jsou např. v ročních grafech(aby bylo vidět co největší historie, pokud možno celá) - zde se většiho s analýzou začína a postupně se postupuje níže.
4)Pročtěte si tuto diskuzi a články pana Obešla + se podívejte na EWI

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně se přikláním k vaší černé variantě(a také v ní doufám :)) , ale pro ukázku zde přidám jinou možnost PS: omluvám se, ale zapomněl jsem odpovědět na vaši otázku 1) - vlna 3 je impulz proto by v ni měly být dvě korektní vlna na nižší třídy a 3 hnací (1,3,5- hnací 2,4- korektní). Zkusil jsem je naznačit.

5837

5838

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Daeris

děkuji za Vaši reakci, moje zkušenosti s EW jsou v začátcích, proto oceňuji jakoukoliv kritiku, která je věcná a pomůže mi. Mezi ně řadím body3) a 4).

Bod 1) " neberu". Zabívat se zde vhodností terminologie, zda si někdo " vsadí " na průběh dalšího vývoje trhu na základě čehokoliv není jistě podstatné pro další věcnou diskusi. Přesto právě v tomto vlákně " vsadit si " na vývoj trhů užívají i jiní (viz. dlouhá diskuse rarit versus Jaroslav během loňského roku). Používá ji i s trochou nadsázky Larry Williams ve své knize. Znám rovněž osoby, které kontinuálně vydělávali právě v kasinu a to několik let a několik desítek mil. USD a to díky určité pevné strategii, moneymanagementu a předpovědi dalšího vývoje s určitou pravděpodobností větší než 50% a na to vsadili. Toliko moje vysvětlení, samozřejmě můžeme používat jinou terminologii Vám bližší, předpokládám, že jsme oba rozumní lidé a že se věcná diskuse nezadrhne na nepodstatných věcech, jak kdo co nazve. Tímto bych tedy tento bod s Vaším souhlasem uzavřel.

Bod 2) z dlohodobého hlediska (roky) nepředpokládám, že by se ropa klesala. Naopak. Avšak momentálně (oproti 14.7.2008) klesá.

Bod 3) Mohl by jste prosím zaujmout stanovisko k dalšímu předpokládanému vývoji dle Vás a z čeho vychází? Předpokládám z EW. Pokud diskutujeme Vaši variantu již nastíněného číslování, kam podle Vás může dosáhnoud bod 4? Vámi nastíněnou hranici 120 dnes prolamuje a klesá dále. Pokud dle FA by mohl dosahovat až k 80 USD/barel, dle EW by však neměl klesnout pod bod 2 tedy ca 85 USD/barel? Je tato úvaha správná?

Bod 4) Články pana Obešla jsem přelouskal, toto celé vlákno taktéž, přesto je to samozřejmě málo. Dle Vaší připomínky samozřejmě pracuji na dalším sebevzdělávání, tato diskuse patří rozhodně mezi ně a jsem za ni vděčný. EWI 10 lekcí momentálně vstřebávám.

Děkuji

Betmen1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji, že se zapojujete do diskuze.

1)Asi jsem reagoval trocho přehnaně, protože se mi to slovo v tomto kontextu nelíbí, ale souhlasím s vámí diskuzi to neohrozí ;).

2)Chtěl jsem pouze naznačit, že stačí cokoli (miniimpusl) a ropa může růst.

3)Omlouvám se, zřejmě jste mě nepochopil. Vytkl jsem vám, že vaše 2 varianty jsou vlasně jedna. A proto jsem naznačil 2. nejpravděpodobnější variantu. Já však souhlasí s vaší korekcí. (ABC)

4)Studujte nebudete litovat.

PS:Ropa de opravdu pěkně dolů - bublina :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...