Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vintner Napsal:
-------------------------------------------------------
> Který graf(trh) by jste doporučil, jako ukázkový a hlavně jednoduchý k nahlížení a studiu. Je to již zmíněný Corn?
> A ještě jednu otázku si dovolím. Je potřebné nahlížet na impulsní vlny jako na součást celkového vývoje komodity tj. > historie se odráží v současnosti podle Radima, nebo je možné je oddělit a sledovat samostatně v reálu.

Zdravím vintra a taky se na Vás těším!

1) Bohužel na první otázku není jednoznačná odpověď. Každý trh má údobí, kdy jsou na něm vlny ukázkově zřetelné, ale jindy je vlnově zcela nečitelný. Také záleží na časovém rozlišení grafů. Relativně a dlouhodobě nejpřehlednější se mi zdají grafy úrokové míry Eurodollar (CME). Krátkodobě se mi zdají celkem zřetelné vlny u trhů: Corn, Sugar#11, Gold a S&P. Ty naleznete ve službě ElliottEdge, která bude zpřístupněna absolventům školení a předplatitelům.

2) Bez rozboru historie nemůžeme vytvořit správnou analýzu! Nakonec Váš graf LC to dokazuje. Dovedu si snad představit, že intradenní obchodník na Forexu si zanalyzuje jen posledních pár měsíců, protože dělá hodinové obchody. Historickou analýzu děláme proto, že hledáme fraktální strukturu co nejvyššího stupně, která globálně popisuje trh i do budoucna. Jak poté postupně analyzujeme podvlny nižších stupňů, dostáváme se k takovým vlnám, které již můžeme obchodovat v reálu.

Hodně vytrvalosti přeje Petr Obešlo! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny diskutující!

Na základě Vašich otázek jsem zjistil, že je nutno upřesnit text článku Obchodujeme Elliottovy vlny II. Změny se týkají jednak počtu vlnových vzorů, ale zejména upřesnění pravidel a směrnic obou vzorů, což je velmi důležité. Nový text je na adrese:

www.financnik.cz/art/zkusenosti/elliottovy-vlny-2.html

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Dovolim si troska okomentovat ten graf LC,

V tomto momente pan. Obeslo ukazuje na korektivnu vlnu, ktora je evidentna na obrazku. Pokial ide o velkost tejto korektivnej vlny nukaju sa 3 moznosti. 1 moznost korektivna vlna presiahne bod A, 2. moznost je ze zastane blizko bodu A a 3. moznost, ze bude kratsia a zastavi nad bod A. Pokial ide o komplex korektivnych vln dovolim si povedat, ze toto su varianty. Ked si ale zoberieme, ze to su vlastne vsetky varianty ake mozu nastat, vlastne nam EW hovori, ze nevie povedat nic viac ako by sme vedeli aj bez pomoci EW. A tu je prave viditelne, ze tych 100% predpovedi je vlastne 0%. Stale opakujem nech nastane akykolvek pripad z tychto 3 moznosti v EW nebude rozpor, takze povedat ze graf je zubaty, ze je hore a potom dole nie je uspech ale skutocnost. Toto je zbran v popise minulosti a nekalme si zrak, ze vieme ako to pojde dalej lebo vidime formaciu, akych 100% uspesnosti, prazdne ruce. jedine vieme povedat ze v minulosti nachadzame vlnove vzory ktore sa opakuju. Toto je jadro teorie. ale toto jadro netvrdi, ze to bude tak prave v tomto pripade. Moze, nemusi. Splostenie vlnovych vzorov celej teorie EW stavia pred nas obrovsku neurcitost, fibonanciho cisla nesedia vo vela pripadoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý podvečer,

mám něco k tomu grafu, když už jsem si jej vymyslel.
Pan Obešlo mne opraví pokud je něco v nepořádku, děkuji.
V tomto případě se jedná o korektivní vlnu (podle mne cik cak) , která je tvořena třemi vlnami. Směrnice říká, že vlna B je korektivní nikoli impuslní (zpravidla dosahuje 62% ((hodnota 84,9 je překonána)), ale nemusí což by byl tento případ) a vlna C je imulsní, která má stejnou délku jako vlna A (zpravidla) a jistě ji přesáhne. Takže můj úsudek hovoří, že se vlna C dostane někde k hodnotě 66,2 bodu. Ale nemusí samozřejmě, nicméně přesáhne hodnotu 73 směrem dolů. Bez ohledů na COT (zatím je nesleduji) se dotane celkově LC dolů pod hodnotu 73.
To je můj úsudek začátečníka a myslím, že pokud to tak bude a zatím tomu nerozumím, tak je to skvělá metoda.

Zatím se mějte. Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer přeji,

tak zase přidám svou trošku do mlýna a hlavně že ten graf je můj výmysl. Pan Obešlo popřípadě opraví mé mylné počítání.
Podle EW a pana Obešlo se jedná o korekci dle mého názoru (zatím jiné formace neznám) cik cak. Tady nám směrnice říká, vlna A a C jsou impulsní a vlna B je korektivní. Korekce by měla zpravidla dosáhnout 62%(v tomto případě překonána směrem nahoru) ale nemusí. Vlna C je zpravidla stejně dlouhá jako A a zároveň ji přesáhne. Takže shrnuto - s určitostí se trh pohne dolů pod hodnotu 73 a může jít až k hodnotě 66.
Pokud bude má spekulace správná, tak je to skvělá metoda a já ji chci umět číst.

Hodně úspěchů přeji Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím příznivce Elliotových vln. Je tu někdo, kdo se nedostal na první kurs EV (pondělí 27.3) a měl by zájem se
> účastnit místo mne? Trochu mi to komplikují zdravotní problémy a lítání po doktorech.

Zdravím kolegu Břondu!

přeji Vám, a myslím, že mohu mluvit i za ostatní diskutující, brzské uzdravení, abyste byl zcela fit nejen pro sudium ETV! :) :)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vintner Napsal:
-------------------------------------------------------
> Podle EW a pana Obešlo se jedná o korekci dle mého názoru (zatím jiné formace neznám) cik cak. Tady
> nám směrnice říká, vlna A a C jsou impulsní a vlna B je korektivní. Korekce by měla zpravidla
> dosáhnout 62%(v tomto případě překonána směrem nahoru) ale nemusí. Vlna C je zpravidla stejně
> dlouhá jako A a zároveň ji přesáhne. Takže shrnuto - s určitostí se trh pohne dolů pod hodnotu 73 a
> může jít až k hodnotě 66. Pokud bude má spekulace správná, tak je to skvělá metoda a já ji chci umět číst.

Zdravím vintera!

Musím upřímně uznat, že děláte velmi rychlé pokroky. Když vyjdu z toho, že znáte jen část teorie, je Váš výklad naprosto správný!! (tu) Někteří zahraniční diskutující by si z Vás měli vzít příklad! :) Vytrvalé studium je mnohem přínosnější než kritika.

Samozřejmě korekce nemusí být cikcak nebo může být kombinovaná, ale to co jste popsal je v tuto chvíli nejpravděpodobnější varianta. Jen je nutno průběžně sledovat trh a případně korigovat analýzu. Také upozorňuji, že pokračující, dlouhodobý graf mívá trochu jinou podobu než konkrétní kontraktní měsíce.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

to: p. Obešlo - díky za podporu
Mě zatím stačí, že analýza je na správné cestě a že mohu pokračovat ve studiu.
Je mi jasné, jak píšete někde jinde, že je potřeba sledovat vývoj trhu a mít v šuplíku další nejpravděpodobnější varantu, která nastává za předpokladu, že první varianta už je neplatná.
Tak jdu tedy hledat ty další šuplíkové varianty a sledovat grafy.

Zatím se mějte. Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...