Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,
teprve teď jsem pochopil, že princip Elliottových vln (EW) není o tom, že by bylo "předem dané", jak se bude trh (graf) vyvíjet. Mě osobně pomohlo rozhodnout se pro další studium EW dívat se na graf z pohledu EW jako na seznam možných cest, které má dav k dispozici. Cest je na první pohled nekonečně mnoho, ale dav (který se chová mnohem jednodušeji než neorganizovaní lidé) tíhne k výběru stále stejných vzorců chování, což jsou právě Eliottovy vlny :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pane Obešlo, děkuji za graf. Mám z toho ted sice ještě větší hlavu, tak se mi to tam snad někdy povede srovnat. Kontroloval jsem si to se svým grafem a místo +2006H, jsem si nalistoval +2005W aniž bych si toho všiml :-). To je úžasné jak si jsou tyto dva grafy podobné. Historie se opravdu opakuje :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý podvečer přeji,

Děkuji za perfektní vlákno a všem diskutujícím.
Zdravím pana Petra Obešlo a chci se zeptat, jako začínající s EW.
Po prohlédnutí předešlého grafu WH, jsem po Vašem popisu naznal, že celý rok 2005 neměl velkou hlavní impulsní vlnu a vše se odehrávalo v korekci. ??? pokud se mýlím dejte vysvětlení děkuji.
Samozřejmě, drobné imulsy byly, ale proto jste poznačil vrcholy č. 1. a 2 a teď čekáme na 3. a 4,5 v dalším vývoji během letošního roku. Nebo jsou ještě další třívlnné systémy o kterých samozřejmě nevím.

Dále pozoruji, že graf asi opravdu sestoupá k hodnotě 335 tj 62% fibonaciho a co potom? Zase podle mne vystoupá někde k hodnotě 371,5 tj 62% a pak zase bude (iii) a (iv) korekce. A kdy se dostane nad hodnotu 390 a vytvoří nové high?. Potom podle mne to už bude číslo 3... !!!

Pokud problematiku alespoň trochu chápu, je potřeba rozluštit impuslní a korekční vlny první na ročních grafech a potom je rozdělit na jednotlivé fraktály, ze kterých se skládají. Pak se snažit prodloužit tento vývoj na grafu a odhadnout jej. Ve zkratce.

Pokud bude potřeba přiložit graf pokusím se.
Děkuji, berte mne zatím za absolutního nováčka, který se hledá díky.

Petr.
Přeji všem bystré oko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě s dovolením přidám jeden graf, je to hovězí a pokud se mýlím, tak budu rád za každý příspěvek. ALe co je hlavní je, že doposud to klapalo--- 1,2,3,4,5, A,B,C. a znova jen potom už mi to nenavazuje a je tam korekce a nemohu tam najít ABC.. Chci požádat všechny kdo jsou dál ,aby mi potvrdili nebo vyvrátili mé oko. Díky. Petr.

1100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim:)

TO: vinter
moj nazor je taky, ze z obrazka ktory ste vlozil, oznacenie pre impulz nesedia. Predovsetkym zaciatok vasej vlny nie je ok, pretoze vlna 2 presahuje vlnu 1 (rozpor s pravidlami imuplzu). Takze keby som chcel rozmyslat o impulze len z tohoto obrazku dal by som prvy 1 vrchol do bodu kde mate vrchol 3. Dalsia vec keby sme pokracovali v cislovani a v uvahe dalej narazime na to, ze vlna 4 presahuje vlnu 1(rozpor s pravidlami impulzu). Ale uz tu odzneli nazory, ze moze:)Takze moj nazor je ze sa jedna o korektivne vlny, resp. formaciu trojholnika.Rad by som keby p. Obeslo analyzoval len tento graf z pohladu EW, co by vedel do buducnosti povedat len z tohoto grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za příspěvek,

Je pravdou, že ta 2 je níže. Ale ono mě to tak hezky navazovalo i zpětně. U té 2 je i písmeno C z předchozí korekce a předchází mu B a A a zase vlny 1-5. Pokud máte možnost podívat se na to u sebe, tak zpětně to hezky sedělo.
Je pravdou, že spíše než, aby tam ty vlny byly, tak je tam chci vidět. Potom asi méně analyzuji přesné pravidla.
Chci se první naučit vidět vlny v rocích a potom je umět rozebrat směrem dolů. Myslím, že je to dobrý postup. Ovšem provedení ještě nebude to pravé ořechové.
Jdu studovat vlnění.

Petr.

To: Joseph já sleduji grafy vTNT programu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím příznivce EW,

A dovolím si několik námětů k přemýšlení.
Předně EW funguje na 100proc. Proč tomu je nevím, ale je třeba se smířit s tím že to doopravdy tak je.

Do studia EW je třeba navíc zapojit velkou míru znalosti matematiky a skládání pohybů. Pokud bychom vzali izolovaný příklad tak skutečně funguje na 100proc. Současný izolovaně ideální případ je v kukuřici. Ta křivka snad je přepisována někde z učebnice. Je bez zakolísání od teorie. Otázka je co bude následovat až onen učebnicový případ skončí. A tady je třeba zapojit onu matematiku. Do dalšího pohybu se bude nekompromisně promítat minulost nebo spíš pozůstatky minulých pohybů, který bude výsledek deformovat.

Pokud se podíváte na roční grafy LC, je patrné, že ona pomyslná max 5 nastala 10/2003 a teď jsme tedy na vlně ABC onoho max cyklu. Minulost tedy bude do znační míry deformovat průběh současný a proto zde uvedené grafické vyjádřená nemůže být správné.

Úsečku C-1 pokud ji budeme brát izolovaně, je na ni vidět vcelku ideální průběh s deformací korekcí ve třetí vlně.
A bezesporu končí korekcí třemi úsečkami.
Úsečka1-2 ač by měla být korekcí, korekční průběh nemá. Spíš připomíná impuls. Jde patrně o ovlivnění minulostí a tím i její deformaci. I z tohoto úkazu je možné usuzovat, že o klasický vzorec nepůjde
Úsečka 2-3 by mněl být impuls, ale opět její průběh je deformován nespočetným množstvím korekcí. Bezesporu jako důsledek minula. Navíc i sklon je značně deformován a opět se domnívám, že korekcí pocházející z minulosti.
Úsečka 3-4 je naopak klasickým příkladem korekce a není ji možné nic vytknout. Zde se naopak mohly sečíst korekční vlivy minulosti neb rozsah korekce je značný.
Úsečka 4-5 je vcelku přiměřená snad je vhodné zmínit několik výběžků v pětce jako důsledek doběhu několika předešlých vln.
Od 5 dál půjde opět o sérii korekčních a impulsních vln díky současné max korekci po roce 2003.

Teorie EW má i na tento průběh svoje korekční vzory a tak bych asi spíš hledal tam. Vhodnější asi bude brát jako skutečnost okamžitý vývoj, a soustředit se na izolované impulsy. Nastane jich v písmu 80-100 mnoho než celkově doběhne max ABC. Pro základní orientaci stačí, že jsme v korekčním pásmu a můžeme očekávat mnoho pěkných i deformovaných impulsů a stejně tak i korekcí v zmíněném pásmu.


radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vintner Napsal: ------------------------------------------------------- > Ještě s dovolením přidám jeden graf, je to hovězí a pokud se mýlím, tak budu rád za každý příspěvek. > ALe co je hlavní je, že doposud to klapalo---1,2,3,4,5, A,B,C. a znova jen potom už mi to > nenavazuje a je tam korekce a nemohu tam najít ABC.. Zdravím kolegu vintera! No, nevybral jste si zrovna lehký graf pro začátečníky! První a nejzásadnější připomínka je ta, že trh nelze uspokojivě analyzovat bez znalosti historie. To je také důvod, proč Váš návrh vlnového počítání není ideální. Při pohledu na dlouhodoběhší graf, který přikládám, Vám to bude jasné na první pohled. I tento graf je jen část celku, ale postačí pro popis vln od roku 2001 z Vašeho grafu. Bohužel, konkrétní situace na trhu může leckomu zamotat hlavu. Je zde pravděpodobně dosti zvláštní formace hnacího trojúhelníku ve vlně [C] směrem dolů. Zvláštnosti jsou hned dvě. Jednak vrchol vlny [C] neleží na jejím minimu, což je obvyklé, a jednak vnitřní struktura tohoto druhu trojúhelníku je korektivní (výjimka!). Prostě nic pro nováčky. Naopak situace po říjnu 2003 zatím vypadá mnohem jasněji. Po historickém vrcholu na ceně kolem 104 ve vlně V jsme v korekci, která vypadá téměř vzorově. Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

1104

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joseph Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pane Obeslo mel bych dotaz podle kterych grafu analizujete EW? Kde muzu na internetu sehnat
> historicke rocni grafy? Dekuji za vasi odpoved

Zdravím Josepha!

Vše co používám je zdarma na webu. Nejčastěji používám futuresource.com a pro Forex xtfx.com. Historická data jsou na stánkách: www.sharelynx.com/chartstemp/historical.php

Skvělé obchody, Petr Obešlo!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý podvečer pánové, a dámy,

teprve nyní jsem se dostal ke svému PC a již asi 5 minut koukám s otevřenou pusou na to co mi tady píše Radim - díky.
Vidím, že jsem hodně na začátku asi jako kdybych chtěl tento rok zdolat Mount Everest a zatím jsem ještě doma v malé vísce na Vysočině a balím si mapy, abych nezabloudil po cestě do Prahy. ¨ Skouknu taky ten Corn.
Pane Obešlo taktéž díky za odpověď a musím se do toho podívat mnohem déle. Nicméně už jsem přihlášen na kurz, (ale až za měsíc - 23.4.) Bude mi potěšením se s Vámi seznámit a také se všemi nadšenci Eliota. Předpokládám, že se mi do té doby podaří něco více nastudovat.
A taky doufám, že budeme pokračovat v diskusi.

Ještě jednu otázku na pana Obešlo. Který graf(trh) by jste doporučil, jako ukázkový a hlavně jednoduchý k nahlížení a studiu. Je to již zmíněný Corn:?
A ještě jednu otázku si dovolím. Je potřebné nahlížet na impulsní vlny jako na součást celkového vývoje komodity tj. historie se odráží v současnosti podle Radima, nebo je možné je oddělit a sledovat samostatně v reálu. Přece existují výjimky a také jste to popsal, na tom LC, že pro začátek na rozluštění dost těžké.
Díky a doufám, že je to trochu k věci.

Také se mějte pohodově Petr.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den přeji,

já jsem se nad tím ani nepozastavil, protože sto procent je podle mne více než hodně. Pokud by to tak bylo, tak je tady každý potenciální obchodník už teď milionářem. I pan Obešlo někde zmiňoval, že je možno dosáhnout až 70% úspěšnosti. Doufám, že se nemýlím.
Věřím zatím však v to, že tahle strategie je asi potenciálně přesnější než třeba pouhé klouzavé průměry.
Souhlasím že nic samo o sobě nemůže směřovat k plnému úspěchu, a tak zprávy od COT o kterých psal Robopol jsou podle mne velmi důležitou součástí skoro každé strategie. Nicméně i tady se zatím hledám a seznamuji, je toho moc naráz.
Zatím jsem na začátku a tak nemám co více k tomu dodat. Hlavně mi chybí praxe.

Zdravím všechny Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...