Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

JosephE,

Diskutující přešli do vyhrazené diskuse, což je bezesporu správné, neb si to platí, z druhé strany …..

Pokud svolíš, snesu na tvoji hlavu kritiku.

Předně zásadní význam pro dobrý výsledek u EW je [bold]identifikace impulsu[/bold]. Ten musíš najít potmě a po “čuchu“. Pokud toto nezvládneš je další snaha marná. Zdá se mi, že svícový graf je k tomuto účelu nevhodný. Impuls se v něm špatně hledá.

Druhá nezbytná podmínka je [bold]správné měřítko[/bold] (časové).

Zaměřím se na bod 3 grafu. Pokud bys použil správné měřítko (podrobnější), zjistíš, že ihned po bodu 3 následuje bod 4 a 5. Pak následuje korekce, která mívá různě výrazný, či nevýrazný cik cak projev.
Zkus si uvedený graf (úsek 123) zobrazit v klasickém OHLC provedení a 15min. časovém měřítku. Bude ti vše významně jasnější.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

RobololE,

Odpověď je možná dvojí. Buď máš kliku, nebo to umíš.

V žádném případě tě nechci kritizovat a natož poučovat. Již několikrát jsi napsal, že se komoditami zabýváš asi dva a půl měsíce. Dnes asi tak tři. Víš, komodity jsou jako F1 v automobilovém sportu. Jistě jsi mnohaletý řidič, ale pokud bys sedl do F1, asi bys neobstál.

Komodity jsou hodně času a hodně přemýšlení. Zatím ti chybí čas. A čas nejde ničím nahradit. Budeš-li se EW věnovat alespoň tři měsíce, (je to nezbytné minimum a vřele ti to doporučuji, učinil jsem tak již jednou) začnou na tebe impulsy padat a řvát, já jsem impuls. Prostě chce to cvik. Ale na druhé straně budeš odměněn. Poznáš kdy impuls začíná a kdy končí. Korekce jsou daleko tvrdší oříšek.

Pro začátek se věnuj 123 HL ROSS. Je to předstupeň k EW. Ale dobrý.

K tvému fraktálu. Standardní postup plodí standardní výsledek. Osobně u standardních mechanizmu zůstanu.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skusim vyjadrit svoj nazor,

Este raz aj pre radima aj pre snazivcov v EW.

V prvom rade poviem ze som nasiel uz teraz nosnu konstrukciu a mozem ju akurat doplnat a vylepsovat. EW vyuzivam najmä v zakladnom fraktale ako som si ho nakreslil. Po snazeni v EW som dospel, ze tento fraktal je najpravdepodobnejsia a jedina varianta do buducnosti. Ked si pozriete akukolvek analyzu z pohladu EW tak najblizsia buducnost je prave zakladny fraktal " to je ten zasuvkovy model". Pocitanie a hladanie vlnovych vzorov na grafoch je pre mna uz podruzne aj ked potrebne. Stale majte na pamati ze trh nam nezdeli z minulosti konstrukciu do buducnosti, vzdy je mozne, ze sa z toho vykluje iny vlnovy vzor ako sa prave domnievame. Z tohoto dovodu u mna EW nemoze byt prioritna a myslim ze ani nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobololE,

V žádném případě ti EW nevnucuji, pouze a jenom doporučuji. Po dlouhém čase a značných neúspěších zjistíš, že je to jediná efektivní cesta k odhadu možného vývoje trhu. Pokud jsem dobře rozuměl, ROSS udává 65 proc. úspěšnost u 123 LH. Na tak malilinkatou metodu je to velikánský úspěch. A dle mého je to jen třetina toho co je možné z celkového EW vyždímat. Kdybys přidal pomocí EW jen dalších 5 proc. Pokud objevíš efektivnější metodu, jsem první v zástupu chtivců.

Asi se již jen otáčíme v kruhu. Dejme si nějaký čas na zhodnocení.

V jednom ale tvrdě oponuji, čas se nedá nahradit. Práce lidského mozku je v podstatě machanická záležitost. Ty neuróóóny prostě musí narůst. Jinak si pamatuješ a dáváš do souvislostí velký kulový.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vies normalne sa musim smiat, ale v dobrom. JA viem ze ma nepresviedcas, ja sa nedam. Metodu mam, ale neprezradim. Zatial sa mi dari predpovedat trh na velke percenoto. Uz som pisal, ja som hladac S/R urovni a smeru trhu. Pozri mna ross a jeho 1,2,3 nejak netrapi iba som tom spomenul kedze som kreslil ako besny zakladny fraktal akoby som objavil ameriku. Ten fraktal ma ale o vlastnosti naviac, nezabudni uz som to pisal fibonanci a jeho cisla a tak podobne. Ja sa ucim velmi rychlo, navyse "PODSTATNE !!!" je najst zakladne myslienky a koren veci ostatne omacky su len pena na pive:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Joseph,

zatím se v tom utápím nicméně já vidím místo Tvého písmena A (bude č. 4. ) i z toho důvodu, že by tam při korekci mezi 3 a "A" měly být tři vlny- nejsou. (každá korekce je vždy třívlnná) . Dál může být postup - mezi C a D je pět vln asi. Mezi D a E jsou tři vlny a mezi E a č 5 je pět vln.
Taky to může být trochu jinak třeba někdo poradí, ale jedná se v každém případě o korekci, třeba je to ten diagonální hnací trojúhelník čert ví a jede to na pátou korekční vlnu V na vrchol v pol. roku 97.
Škoda, že nevidím dál do minulosti, poraďte ve kterém roce je to důležité minimum od kterého se to odvíjí.
Já jsem si myslel, že v tom roce bude místo V č. 5 jako pátá vlna impuslu, ale pan Obešlo to má pořád jako korekci..... čeho? asi...

Taky si lámu hlavu s formacemi impuls a formacemi korekce. Je několik daných paternů, ale zatím mám málo nakoukáno do grafů (z čas. důvodů) tak se v tom zatím hledám.

Hodně úspěchů Petr.

Taky připravuji jeden graf k prezentaci, až to dodělám pošlu.

Nejsem ještě absolvent EW, tak omluvte mou neznalost.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Chcem este podotknut, ze ked sa pozrieme na trojuholnikovu formaciu, definovana je v EW ako 5 vlnova. NA prilozenom obrazku je nakresleny vyhlad do buducnosti o vlnu naviac. Preto zdoraznujem, ze pri zachovani trojuholnikovej formacie do buducnosti.To znamena ze vrcholy trojuholnikov mozu byt narusene, posunutie moze byt vyrazne pokial sa nezachova struktura trojuholnika. Ked budeme pocitat vlny v zmysle EW tak pravdepodobnejsie je ze nebol este dosiahnuty vrchol trojuholnika a viac sa teda priklanam k tomu ze sa to vyberie na sever (druhe zakreslenie). Ked som izoloval vsetky ostatne teorie pohladu na trh vychadza mi toto. Dalej, tato struktura nie je rozoberana z pohladu rokov a celkoveho vyvoja komodity, moj nazor je taky ze pre potreby kratkodobej buducnosti nie je az take dolezite rozoberat to z pohladu globalneho vyvoja cornu. Globalny pohlad si myslim pomoze pokial sa jedna o nejaky vrchol z globalneho pohladu, co si myslim v tomto pripade nie je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení přátelé,

cítím potřebu Vás zcela upřímně upozornit, že názory našeho nejmenovaného slovenského kolegy ukazují na to, že autor nemá hlubší znalosti teorie ani praxe. Pro nováčky by mohlo být přejímání takových názorů velmi nevhodné.

Na druhou stranu plně respektuji jeho právo na svobodné vyjádření! Měl by si ovšem uvědomit, že vytrvalé hlásání neověřených informací může způsobit újmu ostatním. I v diskusi musíme umět přijmout osobní zodpovědnost za své činy.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...