Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím. Tak ja dnes tri obchody aj keď obchodmi sa dajú zavať len dva z nich. Tretí, resp. prvý v poradí bol skrat. Ale nie môj :) Vysvetlím Nainštaloval som Market delta trader. Avšak pri kliknutí nechtiac na DOM v MDT sa mi otvoril obchod mimo pracovných hodín. A samozrejme čo čert nechcel, nepotvrdilo sa, že sú mimo prac hodiny menšie pohyby. Práve v tom čase sa vytvoril značný pohyb a samozrejme ako ináč proti mne. Nevedel som rýchlo prísť na to, ako sa vystupuje z obchodu a tak trocha trvalo kým som nakopol SOL trader. Tam som uzavrel obchod so stratou 95USD. Takže týždeň a aj deň začal so stratou 95USD (moje straty sú pevné dané SL 40USD) ale prešiel som cez to a povedal si, že pred troma obchodnými dňami som mal tiež na začiatku -40 a potom znova -40USD. Tak som nemal blok a šiel obchodovať. Takže prvý oficiálny a druhý dnešný obchod bol +145USD na posunutom PT. Druhý bol +25USD, pričom som vystúpil skôr, keďže trh nejak začal stagnovať a následne sa otáčať. Čiže dnešok hodnotím pozitívne a až veľmi. Nie kvôli zisku 145USD ale kvôli tomu, že po technickej mojej chybe s -95USD som sa nebál aj tak obchodovať. Čiže povyrástol som o maličkýýýýý kúsok v psychike...aspoň si myslím. Čiže suma sumárum 1.obchod strata -95USD 2.obchod zisk +1455USD 3.obchod zisk +25USD Pridávam ešte screeny. Nejak počas týždňa nikto nereagoval tak premýšľam, že tu svoje obchody dávať nebudem. Asi je to mŕtve. Ale takéto popisy si zrejme budem robiť sám pre seba do denníka.

27999

28000

28001

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj. Na YM jsem nezanevřel, jenom mám teď nějaké problémy v práci a nestíhám papertradovat. Od příštího týdne to snad zase půjde.

Jinak gratuluju k prvním obchodům. :) Myslím že to zvládáš dobře. Doufám že i já budu hned ze začátku takhle dobře zvládat psychickou stránku obchodování.

Já teď po večerech projíždím historická data a snažím se správně zakreslovat SR úrovně z 30 minutového grafu. Zkoumám které fungují dobře pro můj systém a které ne, jak vypadají úsečky kolem těchto oblastí, jak na ně trh reaguje a podobně. Už začínám trochu chápat o co jde.

A co ty? Používáš taky nějaký vyšší timeframe? V tvém grafu vidím taky nějaké SR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tp .Ales.

ahoj.

áno aj ja zakreslujem SR urovne . pozeram sa na 30min ale aj na dnove....ale na denny som zacal pozerat az teraz na LIVE. Tiez som zacal pokukovat po orderflow tak uvidime co z toho bude. Zatial je jeden tyzden malo na to aby som hodnotil. Uvidime po cca 100obchodoch...potom budem sumarizovat nieco viec.

Dufam teda ze sa problemy v praci coskoro vyriesia nech mozeme preberat obchody :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Tak dnes bol ale deň. Skončil som obchodovanie po hodine s až 5 stratami. Čo už stáva sa. akosi som vsadil na odraz od SR urovne cca okolo 16375. Ak sa ale na to pozriem teraz po screenshote tak vidim ze ak by som vstupil v prvom obchode s +tickom ako som chcel bolo by všetko OK. Avšak prišiel slipage. Co uz...aj zajtra je den. Takze dnes som stratil to , co za dva dni dozadu. Prikladam este screen. Takze dnesna bilancia 1. obchod -40 2. obchod -35 3. obchod -40 4. obchod -40 5. obchod -25 Ponaučenie na dnesok co sa mi uz potvrdilo z pred cca dvoch dni je, ze ak vstupim a hned je strata, nesnazit sa nastupit hned znova. Proste prvy obchod je stratovy tak naco znova nastupovat na stratovy obchod. Dnes sa to nepodarilo a mam ponaucenie. A pokles equite krivky si planujem vytlacit aby som ju mal stale pred sebou. Takýto stratový den som este nemal a v podstate to bol moj prvy stratovy den. Stratil som v nom to, co som zarobil v podstate za takmer cely tyzden. Dufam len ze sa to stava bezne aj ked v pravidlach mam, ze po troch SL ukoncim den ale tam som naozaj videl silny suport a myslel som ze cena vystreli prudko hore a pokryje to. Nestalo sa. Zaciname odznova s vacsou praxou ako minuly tyzden. Tyzden neznamena nic a takto to musim brat. Cital som ze stavaju sa aj horsie pripady a uvidime co prinesie zajtrajsok. Snad bude lepsi den. Ako pozitivum vidim to, ze sa necitim tak, ze by som najradsej vsetko rozbil ale beriem to tak, ze stale sa tocim okolo 0 a to je pre zaciatocnika super. Aj ked na 200USD v pluse sa pozeralo celkom dobre :)

28003

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Škoda nedodrženého plánu, mohl jsi být o 2 SL bohatší.

Jinak takhle sekat jeden obchod za druhým na jedné cenové hladině opravdu nemá smysl. Hlavně na nízkých timeframe, jako je ten tvůj, je potřeba si na to dávat hodně pozor. Já jelikož obchoduji 3 min graf tak se mi moc nestává že bych dostal třeba 4 signály vedle sebe.

Ono každý timeframe má svoje výhody a nevýhody. Mě se třeba nestane že bych dostal tolik signálů za sebou, takže při obchodování budu v menším stresu, ale na druhou stranu zas mám větší SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To .Ales.

To áno máš pravdu. V podstate som lovil tú tú cenu trikrát. Pritom ak by som nastúpil o tick nižšie ako som plánoval pri druhom obchode, tak by som prežil tri SL a bol by som alebo v pluse ale až o niekoľko desiatok min, čo veľmi nie je môj štýl. Alebo by som vystúpil pri cca -2tisky s tým, že sa trh nehýbe. Nemalo zmysel nastupovať takto. Minimálne 2,3 a 4 obchod sa dal skĺbiť do jedného. Avšak mám za sebou týždeň obchodovania a nie som vo výraznej strate. Dúfam len, že sa to zajtra neprejaí na strachu obchodovať, resp. zajtra na strachu z prvého stratového obchodu.

Uvidíme ako sa to vyvnie. V každom prípade som si vytlačil papier a nalepil na stenu....PO TROCH STRATÁCH KONIEC...INAK.....a tam mam screen equite z dneška.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud to bylo proto, ze mas nejaky fixni SL, ktery vzdy zadas po vstupu, tak popremyslej, jestli nezmenit techniku vstupu a sice, ze po signalu, ktery si nech jaky chces, zadas limitni prikaz tak, aby byl vstup vzdaleny maximalne tvuj fix SL od mista, kde bys ideale SL mit chtel... a SL bys mel chtit mit idealne X ticku za S/R nebo svickou, ktera v tomto pripade tvorila denni low... pokud se ti vstupni limit nevyplni do par minut, je dobry ho zrusit a cekat na dalsi pripadny signal... dnes jsi mel signalu dost... ale management SL ma sve mouchy, taky mi trvalo nez mi dosla tahle drobnost :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Taraka

Vďaka za rady. Áno mám fixne daný SL na -8tickov a PT na +16tickov s tým, že ak vidím, že je trh rozbehnutý, tak PT posúvam. S tým SL som už premýšlal. Obchodujem s účtom 4000USD a aj by to šlo mať SL aj 16tickov, čo by bolo stále 2 percenta z účtu, ale dosiahnem potom profit 32 tickov profit ? Neviem ale zrejme nie. Ale je pravda, že som spravil chybu v tom, že som umiestnil vstupný príkaz a keď som videl, že sa cena vzdiaľuje pritiahol som ho o 2-3 ticky bližšie. A toto považuejm za chybu. Aspoň si teda myslím. Tento deň mi ukázal, že radšej som mal nechať nevyplnené 3-4 príkazy ako naháňať cenu na vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to macrosoft: nedokazu posoudit, jestli je 8 ticku SL na YM hodne nebo malo... ale pokud vis, ze by mel byt SL pod low dne napr na cene 16370 a chces mit SL 8 ticku, pak bys nemel brat vstup horsi nez 16378... a sanci vstoupit tam za 16378 bylo nekolik... SL bys mel v bezpeci a vstup dobre umisteny... to celkem stoji za to nechat si par obhodu utect... navic budes vedet jiste, ze kdyz ti trh SL protne, mel bys prehodnotit, jestli dal danym smerem ma cenu spekulovat... takhle jsi "lovil dno" ale nedal trhu dostatecny prostor nad tim dnem dychat... :) SL bys pak nemel urcovat podle velikost sveho uctu, ale podle volatility daneho trhu...

vydrz, studuj a dodrzuj plan :) je treba nabrat zkusenosti a nevymazat pritom ucet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tarak

Ďakujem za rady. Ono len v LIVE je niekedy problém zistiť, či je low a aj umiestňovať SL hlavne ak v priebehu 15min to skáče hore dole....tam aj tick robí veľa. V každom prípade bol to stratový deň. Musím ho hodiť za seba a hlavné ciele do zajtrajška sú dve:

1. Nezopakovať tie isté chyby a nesnažiť sa loviť
2. Nezablokovať sa a riadne obchodovať akokeby to bol môj prvý obchodný deň.

Predsa len dnešný deň bol piaty LIVE a som v podstate na +-0 , čo je z pohľadu začiatočníka super.

Equite krivku som si vytlačil ako odstrašujúci prípad a plus ďalšie pomocky typu:

-POZRI na equite krivku....ak by si nelovil vyzerala by ináč - aj žiaden obchod znamená zisk

-Čo prinieslo lovenie tej istej ceny ? STRATY A KOMISIE

-Včerajšie straty sú otázkou včerajška. Dnešok je dnešok

-Trading = "podnikanie" --------> Straty = faktúry za materiál potrebný pre podnikanie

-Tlač všetkých obchodov je tiež výdavok v podnikaní a teda rovnaká strata, len ju nie až tak vidno v dolároch

-Ďalšia strata ? VEĎ BOLI AJ DNI KEĎ BOL ZISK 170dolárov

-PO KAŽDEJ STRATE RAZ PRÍDE ZISK.

Ináč dosť pomáha, aspoň teda mne, ak mam P/L zobrazený v tickoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...