Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak dnes moc pěkný trendový den. Dříve jsem se zabýval vstupy do takových trendů pomocí WCCI (ZLR), FinWinu (0/v, 2/v a BigV) a RossHooku ale nakonec jsem od těchto technik upustil, protože takový trend jako byl dnes a na kterém tyto techniky fungují velice dobře, se vyskytne jen zřídka. Můj plán na dnešek byl, že jsem očekával průraz trading range a následný flip k hranici trading range, kde bych vstoupil na 1-2-3. Obchodoval bych i jiné odrazy od předpřipravených SR, ale tohle byl scénář který mi přišel nejpravděpodobnější. V backtestu jsem a v papertradingu na tuto situaci narážim dost často. Trh sice prorazil TR ale už se nevrátil...

27841

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Tak včera došli prostriedky na účet a dnes mám za sebou prvý obchod. Bližšie ho popíšem vo vlákne moj prvý obchod ale asi až zajtra. Ale hodím scree z dneška. Vstúpil som na cene 16460 short. Vystúpil som na cene 16456 si ziskom 20USD-6USD komisie. Celkovo obchod hodnotím kladne, lebo som vstúpil podľa plánu, ktorý budem ešte cibriť. Po nejakom čase som videl, že trh nemá silu ísť nižšie tak som vystúpil so ziskom 4ticky. Bol to môj prvý obchod a popravde uvidíme čo bude zajtra, Neprekvitám eufóriuo ani ničím podobným. Proste to beriem tak, že dnes to bolo plus 20USB. Toť vše. Postupne tu pridám ďalšie obchody zajtra atď. Screen prikladám.

27935

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Tak mám za sebou druhý LIVE obchodný deň. Dnes mi systém ponúkol 4 vstupy. Prvý som nestihol, resp cena sa vydala rýchlo v moj smer. Bol by zisk 80USD ale utiekol. Samozrejme stáva sa to, vedel som to a nebijem si hlavu o stenu, že to mohlo byť +80USD, pretože možno to mohlo byť -40USD. Ktovie. Teda zobchodoval som dnes tri vstupy. 1. SL -40USD 2. PT 90USD 3. PT 15USD 1. Jednoducho vstup podľa pravidiel, len jednoducho to nevyšlo. Našťastie prvá strata ma nezablokovala. 2. Vstup podľa pravidiel. Prakticky počas obchodu som bol asi -3 ticky. Ak by som mal 2 kontrakty tak by bol výstup na +80USD a +120USD. Cena došla. 3. Vstup znova podľa pravidiel. Avšak po vstupe sa cena moc nehýbala a volume bolo malé. Strata počas obchodu bola asi 4ticky ale uzavrel som to na +3ticky. Dalo sa na +8tickov ale keby bolo keby. Nerieším. Prikladám ešte screeny obchodov. Bohužiaľ profi screeny zatiaľ neviem robiť.

27943

27944

27945

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnes bol môj tretí LIVE obchodný deň. Nezačal sa práve najlepšie ale skončil pre trojdňového LIVE obchodníka si myslím nadštandartne . Takže poporiadku. Dnes systém nadelil celkovo 5 vstupov. Prehľad P/L. 1. Strata 40USD 2. Strata 40USD 3. Zisk 70USD 4. Zisk 40USD 5. Zisk 15USD Čiže prečo začal deň zle. Hneď na začiatku dvakrát SL. Bol som pripravený vstúpiť aj do tretieho obchodu. Ak by bol tretí SL, skončil by som nadnes. Pokiaľ ide o druhý obchod. Nebol celkom podľa OP. Bolo to nadviazanie na prvý obchod, keď som si myslel, že trh pôjde smerom ktorý som zvolil v prvom obchode, len ešte potreboval trocha dodýchať. Nestalo sa. Pokiaľ ide o emócie z prvého 2xSL, bral som to ako keby to bolo na SIMe. Bol som v strate, ktorá bola vyššia ako v predchádzajúcom dni, ale videl som svoj obchodný denník a povedal som si, že takto začal aj predchádzajúci deň. Bral som to tak, že jednoducho straty musia prísť a celkovo som bol rád, že predchádzajúce prvé dva dni som skončil so ziskom. Následne prišiel tretí obchod. Tam to vyšlo a zisk bol 70USD. PT mám nastavený na 80USD ale akonáhle som videl, že sa blíži k 80USD posunul som ho. Vyšiel aj na cca 100USD ale stále som posunul, až som ukončil obchod na 70USD. Ponaučenie z toho je, že trh nemôžem naháňať donekončna, ale toto ponaučenie prišlo až s ďalším obchodom. Pretože namiesto PT zoberiem len jeho časť. Uvedomil som si, že na takéto "naháňanie" príde čas ak budem obchodovať s dvoma kontraktami. Pokiaľ ide o 4. dnešný obchod, to isté čo v treťom. PT by bol zasiahnutí ale začal som naháňať trh za lepším PT. Asi som si myslel, že to pôjde na 300USD :) Čo sa týka 5. obchodu. Nechcel som veľmi vstupovať pred 18:00 ale vstúpil som. Bola tam pre mňa silná rezistancia a tak som vstúpil. Vystúpil som na posunutom SL. Zisk 15USD. Možno som mohol skôr ale chcel som nechať trh trocha dýchať. Celkovo samozrejme je potrebné zarátať komisie 6,42 na obchod, čo výsledok skreslí, ale celkovo hodnotím na začiatok tento stav nadštandartný. Dal som si za cieľ v prvom rade si zvyknúť na straty a celkovo na obchodovanie. Psychika je zaťiaľ dá sa povedať bezproblémová. Aj pri dvoch stratách za sebou. Samozrejme môže prísť aj viac strát a hlavne čakám na stratový deň. A tam som zvedavý, či budem chcieť napríklad po 3xSL (ak mám 3xSL za deň končím). Dúfam, že sa podarí po 3xSL za deň skončiť a zavrieť platformu. Na toto som zvedavý a pripravujem sa na to. Prikladám ešte screeny obchodov...poradie obchodu urcuje posledne cislo Obrazku 01 02 03 04 a 05

27958

27959

27960

27961

27962

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Akosi sa mi zdá toto vlákno mŕtve ale aj tak prispejem dnešnými LIVE obchodmi Je to štvrtý deň čo obchodujem LIVE. Dnes dva obchody. Klasika ako aj posledné dva dni aj tento som začal stratou -40USD. Narozdiel od včerajšej chyby dnes som nechcel nastupovať hneď po strate a opozdenom signále. Avšak ponaučenie je, že tento prvý vstup bol zbytočný, pretože tam bola silná S/R úroveň a kde aj vidno, že bola neskôr ešte otestovaná. Druhý obchod - vstup po signále a takmer na High dňa. Toto HIGH bolo zároveň HIGH niekoľkých dní. Sledoval som, či prerazí a vyskočí prudko hore alebo nie. Pozeral som, že asi to hore nepôjde a tak som vstúpil po mojom signále. Trocha sa cena hýbala hore dole a som aj chcel vystúpiť. Ale pritiahol som SL na -6tickov a len tak tak, že nebol zasiahnutý. 1tick chýbal. Ponaučenie, asi mám SL priťahovať neskôr. Trh sa následne rozbehol do shortu a myslel som, že znova otestuje S/R úroveň. Avšak po menšej korekcii som vystúpil už aj tak na posunutom PT. Cena šla síce ešte o dosť dole, ale nevadí. Z predošlých dní viem, že nemôžem naháňať cenu. Čiže po dnešku je to: 1. obchod -40USD 2. obchod +120USD Celkovo mám za sebou prvý týždeň, ak nepočítam pondelok, kedy sa ešte upravovali veci ohľadom platformy a LIVE účtu. Celkové zhrnutie: Každý deň bol ziskový. A teda aj prvý týždeň je ziskový. Celkový hrubý zisk za prvý týždeň je 210USD. Samozrejme pri 11 obchodoch. A samozrejme komisie sú sviňa a takže dole 11*6,42USD . Ale nevadí. Celkovo hodnotím môj prvý týždeň ako začiatočník skvelo. Hlavne po psychickej stránke, ktorá je zatiaľ na jednotku. Prikladám ešte screen z dneška. Bodol by nejaký koment. Ďakujem

27982

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...