Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vzdelávanie


biko

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

krakra,
to je na dlhšiu debatu... Ale ak máš záujem, pozri si SIDove vlákno o Forexe, konkrétne "Visual Trading 1.8" a tiež "Indikátory a obchodné systémy". Používam SIDove indikátory ADXMA PP, ktoré zachytávajú trend od začiatku, obchodujem na 5 min TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím si, že v dnešní době má smysl používat hlavně technickou analýzu. Fundamentální analýzy strácí význam, protože na světě je hromada špičkových analytyků, kteří odhalí všechny fundamentální faktory a téměř okamžitě se zapracují do trhu. Vzniká tak efektivní trh. Znamená to, že nikdo není ve výhodě a nemůže včas zareagovat, třeba prodat nebo koupit. Investiční doporučení makléřů na internetu jsou hlavně pro to, aby hejbaly obchody a brokerské firmy měly příjem z poplatků za obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miles,

ono zalezi co si predstavujes pod takovym nazvem FA. ale ja podle ni obchoduju futures a velmi slusne. takze bych pribrzdil.

vzdy mi prijde vtipne jak nekdo kategoricky prohlasi, tohle nefunguje, je to kravina. priznam se, mam podobny nazor na EW, ale porad nechavam tuhle vetev jako ze nekomu funguje. kazdemu sedi neco jineho. vemte 2 obchodniky, dejte jim signlay na cci a kazdy dopadne jinak. kazdemu funguje proste neco jineho. nekomu indikatory, nekomu jen cena a volume, nekomu ciste FA, nekdo obchoduje podle mesice a postaveni hvezd. jedni hani MACD jini CCI. najdete si to co funguje vam. nema cenu resit co vam nefunguje a presvedcovat o tom ostatni. lidi maj porad pocit ze kazdemu musi sdelit co jim nefunguje a kategoricky to odsoudit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles
souhlas s Petrem. Na světě je sice spousta špičkových analytiků, které zaměstnávají slovutné finanční instituce, ale ti jsou ve většině případů "chytří" ex post a názory mění jak ponožky. Stačí se dnes podívat na odhady nejdůležitějšího světového fundamentu vůbec - USA NFP. Nikdo si nemůže být jist výsledkem a už vůbec není schopen přesně odhadnout výsledek, ani to, kam se trh po 14,30 hod. 100% vydá.
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&sid=aoSpecoz0sGU&refer=currency
Věta: "protože na světě je hromada špičkových analytyků, kteří odhalí všechny fundamentální faktory a téměř okamžitě se zapracují do trhu. Vzniká tak efektivní trh. Znamená to, že nikdo není ve výhodě a nemůže včas zareagovat" - kdyby tato "perla", spíše hodně naivní myšlenka, fungovala, trhy se za pár dnů zhroutí..
911 to popsal přesně - každému funguje něco jiného a každý je lepší v tom nebo v onom, ale zatracovat to nebo ono jen proto, že zrovna "mi to nefunguje" je kardinální hloupost.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslel jsem to tak, že fundamentální faktory jsou úplně k ničemu. Určitě má význam k nim přihlížet. Ale ten kdo postaví svoji strategii jen na nich, a dlouhodobě vydělává musí být opravdový mistr. Ale nechci se přít s lidma, kteří mají jistě větší zkušenosti :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles,
mistr musí být svým způsobem každý, kdo v trzích dlouhodobě vydělává. Zvládnout obchodovat podle TA nebo FA chce dlouhodobé porozumnění tomu co dělám, jaké nástroje používám a co mi ty nástroje dávají za informace. Je poměrně jedno, kterou cestou se v tradingu vydáte, ale tu kterou si zvolíte musíte ovládnout opravdu dobře, protože v každém případě proti vám stojí lidé, kteří jsou prostě dobří a je jedno jaké nástroje používají.
"Na první pohled" nefunguje trvale nic, to je ten paradox proč začátečnící často brečí, že toto či něco jiného je úplně na nic. Ale jakmile cokoliv dostatečně ovládnete, tj. budete to měsíce a roky backtestovat a sledovat, můžete vydělávat s defacto libovolným přístupem - ostatně různé příběhy úspěšných obchodníků a popis jejich obchodních přístupů jsou toho důkazem. Tohle je podle mého názoru absolutní základní kámen, který musí každý v tradingu pochopit, jinak se bude donekonečně honit za svatým grálem.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak trošku všechno

trošku odbočím - nevíš je tady ne financnikovi vlákno věnované FA.

Kukuřice:
Kdy bude sklizeň, co se obvykle děje s cenou kukuřice během a po sklizni.
Které faktory nejvíce ovlivňují cenu kukuřice ?

Neznáš nějakou kvalitní knihu o FA, také knihu o sezónnosti ?

Dále sezónnost v masech a v zemním plynu?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozna Fundamental Analysis od Schwagera

a co se tyka komodit pak je tu jedna velmi zajimava kniha. je to spis pro profiky, velke hrace, hedgo fondy, ale je to fakt zajimave a pohled na druhou stranu
www.amazon.com/Commodities-Commodity-Derivatives-Modelling-Agriculturals/dp/0470012188/ref=pd_bbs_sr_3/104-4340227-2085515?ie=UTF8&s=books&qid=1186389765&sr=8-3

sezoni veci asi jsou, koukni a amazon. pokdu se nepletu, Ross napsal sezonu na spready. to by se ti mohlo hodit. necetl jsem
jestli je tu FA vlakno nevim, nepidil jsem se po tom.

jinak asi nej je pokud si das tu praci a stravis vikend za googlem a vsechny tyhle fundamenty a co kde ovlivnuje cenu vyhledas. vypises si zakladni info a pak jen proste budes pozorovat a pozorovat. je spousta serveru co se zabivaji jen danym segmentem. dalsi zdroj je tvuj broker, ten ti urcite rekne kde hledat a da info, tak ho vyuzij.

ja se venuji fa jen na indexech a rope. a tam uz vlastne taky moc ne, protoze se to proste neda stihat. ja si "komplikuju" muj trading o tohle, ale me to bavi a rad vim co se na trhu deje. ale sledovat vice sektoru je jednim clovekem podle me nejde. muzes mit nejaky zakladni pohled zpetne co se deje s kovama, energiema, ale sledovat vse a reagovat na to nejde. driv jsem tak jel ropu a pak jsem zjistil ze jsem zapomnel obchodovat svoje indexy.

jinak ti pomuzou i ruzne "zpravodajske platformy" pokud te zajima enegry, tak bych urcite vyuzil nabidky od Reuters za 450 babek mesicne, ti nabidnou balicek vseho co se tyka energii. je to vyhodne ze nemusis platit cely jejich balik. nebo jit do vseho a nevybirat si jen jeden sektor. tak pak vzit bud Reuters nebo Bloomberg, ale je to trochu drazsi a pokud zacinas, tak to pro nekoho je dost penez. ale najdes tam UPLNE VSE co te jen napadne. od grafu, analyz, cen, opci no proste VSE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...