Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

Bachmane,
ty teda s tím počítačem čaruješ.
Poslyš, nejlepší bude, když zavítáš na stránky www.metaquotes.net, kde si stahneš instalaci MT4. Anebo pokud máš už vyhlídnutého potenciálního brokera, stahneš si MT4 od něho. Nevím co jsi nám chtěl naznačit tím přiloženým screenem, ale vytušil jsem z něho, že jsi si nainstaloval na počítač MT3, je to tak? Trochu u toho přemýšlej a ono to nebude tak složité. Vzhledem k tomu, že počítače nejsou tvoje hobby bych už MT3 netestoval, za čas by ses musel stejně přeučit na MT4. Do té doby než všechno zvládneš, stejně budou všichni brokeři nabízet i MT4. Až to vše nainstaluješ, přečti si několikrát návod k použití od Vachnikd a pak zkoušej a zkoušej. Jinak se to nenaučíš. Import nových indikátorů a EA je popsán ve vlákně MT4.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To MarekSk
Ty tvoje indikace pro VT jsou postaveny dobře.. :), ale Vegas ani Tunel metody neobchoduji, ani se k nim raději nevyjadřuji a mám na to svůj názor (negativní). Vydělávám dost na datech a z TA a z metod mne teď zajímají profesionálně většinou už jen neuronové sítě, proti tomu je nějaký Vegas nebo Tunely spíše dětská hračka.., ale na druhou stranu - kdo si hraje nezlobí.. :). Věřím, že někdo může mít s jednou nebo s druhou metodou úspěch (spíše v dlouhodobém horizontu), ale můj šálek čaje to rozhodně není...Ale udělal jsi to fajn a graficky přehledně ! (tu)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepouzivat bych system ktery vztupuje do nesmyslnych pozic a nadelava nekoliv velkych strat za sebou .Jedine kontrolovat rucne, ale to radsi budu vydelavat selskym rozumem, k tomu, signali ktere dava, by clovek mel poznat scela automaticky i bez tohoto systemu. Asi je to mou neduverou v jakoukoliv technickou analyzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad stoplossy nekde z minulosti... osobne bych pri vstupech do pozice vic jak 50pipsu na lot urcite nedaval a v extremech cim min tim lip.... pri dobre zrucnosti, kterou bohuzel nemam :) bych rekl, ze jde jit i na 20.... napriklad ted se mi povedly 2 shorty na USD/JPY (zatim 220pipsu na lot) a USD/CHF (zatim 50pipsu na lot), u kterych jsem zadaval stoploss prave na tech 20..... dale pri rizeni pozice pokud cena jde v dobrem smeru to uz je otazka vkusu, ale zajimave muze byt rizeni pomoci medianu rozsahu poslednich dnu a to co dneska uz se udalo

2Sid & Derkel > poznamka pod carou, pro zasmani..... bohuzel i fundamenty jsou pouha extrapolace k cene a z toho pohledu to mozna zavani jeste vetsim sarlatanstvim ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Sid
Děkuji za povzbuzení a za kontrolu mých AOSů. Děkuji za tvůj názor na Tunelovou metodu. Určitě budu nad tím přemýšlet a hledat informace mezi řádky-co tím chtěl vlastně "básník" říci. Děkuji

Stejně mě stále zajímá, zda-li by existoval systém, který by naděloval jen takových 10-20 pipsů. POZOR, nehledám "svatý Grál". Jedná se mi o to, určit si relativně jednoduchá /ale striktní!/ pravidla, např. mít na papíře vývojový diagram a spuštěné nějaké indikátory nebo AOS. Znovu opakuji, jedná se mi jen o 10-20 pipsů/den. Tzn. velmi striktní podmínky, vyfiltrované vstupy a vstupovat do pozice jedině při splnění všech(mnoha) podmínek :) Teď mě prosím nekamenujte za přihlouplý příspěvek. Ale mysím si, že tohleto vrtá potichu v hlavě mnoha začínajících traderů. Pokud by na tuto otázku mohlo být odpovězeno ANO, pak by to mohlo znamenat taky odchod ze zaměstnání a věnovat se obchodování na "plný úvazek", že lidi..... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO MarekSk: čti mezi řádky, zamysli se nad rozdíly mezi Komoditami a trhem FX, jejich podstatě, co je ovlivňuje proč vůbec vzniky. Nastuduj si něco o potávce nabídce = "S/R". Určitě to někam posune (správným směrem). Programování AOS je pak už jen automatizace rutinních postupů před samotným obchodem. Nezapomeň, že indikátory a oscilátory měří pouze jednu hodnotu = cenu. Někde zde byl článek o tom , že je to jako měřit teplotu třemi a více teploměry. DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MarekSk
Pokouším se vyvinout také primitivní metodu která by nadělovala 20 pips denně.Zatím jsem ji nevymyslel,ale mám takový rámec jak by asi mohla vypadat.

1. O víkendu prostudovat ekonomická data za minulý týden
2. Najít důležité s/r za minulý týden
3. Obchodovat na 5 min grafu v trendu který určíme na 1/2h grafu se zohledněním významu následujících a předchozích
dat.Nastupovat při korekcích,Být velmi opatrný při datech a důležitých s/r
4.Obohatit každý graf pouze o jeden oblíbený indicátor.

A pak pilovat,pilovat,pilovat dokud se nedostaví úspěch,Nejlépe na reálu s miniloty protože to je jediná věc která tě naučí zodpovědnosti:))

Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Timd
Ano, souhlasím. Už se nějaký ten pátek "dívám" na obrazovky a studuji......Nejsem žádný profík, ale nemohu říci, že bych byl úplný a naprostý "trader mimino". :) Stále toto ale nestačí. Myslím si, že prapodstata je ve slově PRAVDĚPODOBNOST... Myslím si že S/R přečíst z grafu chce jen trochu cviku, což není až tak velký problém, ale to je MÁLO-stále tady straší slovo PRAVDĚPODOBNOST!

To:Rado
To je všechno pěkné a správný postup...Ale zase jsme u toho...Co to je pilovat,pilovat.....?

Můj příspěvek není o tom, přesvědčit Vás o mém názoru, ale naopak "kontrolu" mých názorů Vámi všemi.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste jednou jsem si poradne prostudoval Daily Tunel metodu, ktera je casove nejmene narocna. (Opravdu pozicni obchodovani). Chapete presne candlestick paterny na obrat trendu? U vsech obrazku sice Vegas krouzkuje cerne entry, ale je to ponekud zvlastni, ne uplne vzdycky je ukoncen trend "obracujicim" paternem.

Koukal nekdo na to poradne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...