Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dzink má pravdu. Když cena protne tunel (bavím se o 1Hour systému), tak nezbývá než vstoupi do trhu. Protože pokud by člověk čekal, tak na druhou stranu se radikálně snižují případný profit. Pokud například člověk nastoupí 15 bodů za tunelem a cena pokračuje v pozitivním směru, pak případné fibo 55 už není se ziskem 55 pipsů ale 55-15=40 atd...
Na druhou stranu, když se cena houpe kolem tunelu, se tímto způsobem zvyšuje pravděpodobnost větších ztrát, vlivem častějších vstupů a výstupů z pozice.
Proto jsem se snažil zmenšit ztráty takto:
Pokud vstoupím (po proražení tunelu) do pozice a cena se posune o +15-20 pips, SL okamžitě posunuji na 0 nebo +1.
Kdyby se cena zase vrátila do tunelu, pak čekám až na další svíčku.

Tímto způsobem by se o něco měl zlepšitt RRR.
Dnešním dnem jsem REAL účtu uzavřel 1H tunel na EUR/USD a USD/CHF s profitem +190pips. Pokud bych poslední (třetí) část pozice nenechal vrátit se k tunelu a uzavřel taky na sruhé fibo, pak by byl profit skoro 300 pips.
Byl to zatím můj nejlepší obchod na real účtu. Začal jsem do TUNELOVÉ METODY dávat naději.

Chtělo by to propočítat, zda-li po proražení fibo nejen nevybrat část pozice, ale i pounout SL na danou fibo křivku.Ještě jsem to ale nepropočítal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja se priznam ze jsem vcera na CHF na te druhe fibo urovni uzavrel i druhy lot :) sice proti planu, ale ten kulaty vrchol proste nevypadal dobre. Na druhe strane - beru to jako chybu, udelal jsem to pro klid duse, abych se po serii obchodu vydychal a pripravil se na dalsi obchdoy v klidu a ne s otevrenou pozici, u ktere mi instinkt rikal, ze bude spis problematicka.
Co se tyka posunovani SL: netestoval jsem, ale prochazel jsem data zpetne. Pripada mi jako nejvyhodnejsi nasledujici varianta:
1/ SL posunuju ze zakladni pozice na fibo 55 pri uzavreni prvniho lotu
2/ po dosazeni druhe fibo je podle meho nazoru nejlepsi nechat SL tam kde je :) , ale presto ho obcas posouvam. Duvody jsou ciste psychologicke, ale snazim si na metodu zvyknout, a tak jdu v tuhle chvili cestou nejmensiho odporu. Stopku posouvam VELMI malo (treba na +20 nebo +30), delam to hlavne kvuli pocitu.

Koukal jsem ted na EUR/JPY - to je velmi zajimavy par. Tam by bylo treba otevirat pozice ctyri (target na 233) a proto by bylo vhodne resit i posunuti stopky atd, vypada to, ze je jeste volatilnejsi nez cable a USD/frank. Necham tomu chvilku cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nezkouseli jste pristupovat k 1hr modelu, rekneme stejnym zpusobem, jako k Daily??? kde na extremnich urovnich cekame na obrat v trendu?? trochu jsem se koukal do minulosti a teda jde videt docela dost pripadu kdy na hodinovem grafu se cena jenom za tunel podiva a pritom predtim udelala peknou prez 100pipsovou jizdu..... ale mozna je to uz zbytecne spekulovani :)

2Dzink> EUR/JPY je opravdu velmi zajimavy i Vegas psal nekde na foru, ze je to jeho 2 nejoblibenejsi par, ktery traduje

btw. posledni dva dny jsem nezvykle mile prekvapen kolik mi nadelil USD/CAD par na VWB to bych od neho necekal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

glader> jo presne tenhle jsem myslel, vstoupil jsem do neho o neco pozdeji nez ty, takze moje otevreni pozice jenom projelo bez mensiho zavahani a defakto cely tyden takhle se drzel az do vcera vecera, kde skocil na 230pipsu..... mile me tohle prekvapilo, protoze jsem tyhle pary nikdy moc nesledoval, ale jde videt, ze i tohle muze pekne nadelovat, akorat asi takovych prilezitosti tam nebude moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...