Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

eryx-ahoj ,tak jsem dotestil rok 2008 ,od ledna do listopadu je to 180 obchodů a 11242 pips - 2880 spread ,podmínky jako minule ,což je krásný ,ale zjistil jsem že kontrola na nižším TF je nutná a bude mít na celkový výsledek nemalý vliv ,proto jsem listopadem skončil a pustím se do testu roku 2008 znovu a budu kontrolovat na 15 a 5 min. grafu ,navíc dám první dvě fibo fixně od vstupu a další dvě budu posunovat ,doufám že se s tím testováním přidáš ,těch možností je hromada ,člověka pořád napadají další věci ,ale je to docela záhul :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte,

prave som precital tunelovu metodu na financnik.cz ,ale nejako to nemozem dostat do MT.
Ten EMA 24 a EMA 28 neni problem,ale tie fibo urovne neviem ako na to. Asi sa to tu uz preberalo,ale neda sa mi precitat vsetkych 76 stran diskusie,tak vas prosim,ak niekto vie ako na to,poradte mi,budem moc vdacny.

dik moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tímhle jsem přišel před měsícem. Stejně to budeš muset jednou přečíst, aby jsi měl svojí vnitřní jistotu že to co děláš je nejlepší a nachytat všechny možné informace.
Nicméně, úrovně - klikneš na MA, vlastnosti, záložka úrovně, přidat a zadáš jednotlivé úrovně. Můžeš použít addon.
www.financnik.cz/forum/file.php?13,file=2820 .
Soucítím se začínajícím :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Hnykda...

dik moc za radu,ale problem neni v tom ze by som to neprecital,ale proste neviem ako do toho MT dostat tie fibo urovne.Skusal som to ako si mi napisal,objavili sa mi tam nejake linie,ale:
1. cisla ktore sa ti ukazuju v lavom hornom rozku v grafe,ktore znamenaju ktory a ako nastaveny indikator mas ,nesuhlasia s tymi ktore su na vzorovom obrazku v navode.Takze neviem ci to je dobre nastavene.
2. Napr. na par EUR/USD v navode pise ze pouziva Model1+Model2. Tak isto neviem ,ako tieto dva modely spojit.
Ten link co si mi poslal tomu som moc nerozumel.

A neni to ani o tom ze zacinam,idem uz 2 roky forex -6 mesiacov LIVE,ale obchodujem podla idikatoru ktory sa vola SPOUTNIK a celkom to ide,ale vzhladom na to ze som samouk a jediny kto mi radi je jeden kamarat ,tak citam a hladam(dokonca som este ani na ziadnom skoleni nebol) a nasiel som clanok a tunelovej metode ktory ma dost zaujal a rad by som to odtestoval.Ale neviem ako to nahodit vsetko do MT.
Nemas nejaky skype,alebo MSN alebo nieco kde by sme mohli pochatovat a kde by si mi dal konkretnejsie kroky ako na to?
Alebo tuna sa da ten postup popisat konkretnejsie?

dik moc za zaujem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jestli už obchoduješ tak dlouho tak mě zaráží že ani nevíš jak dostat indikátor do MT4 :) .
Klikni na odkaz pravym, uložit cíl jako, ulož si ho na plochu, zkopíruj do složky Metatrader/Expert/Indicators. Ale pokud už ten indikátor máš, a vlevo vidíš "ta čísla" tak to nedělej.

Nemám ani ponětí jaké čísla myslíš. Která vzorová čísla? Ukaž to například tady na tom obrázku.
www.financnik.cz/forum/file.php?13,file=14587 .
MA nebo ty F úrovně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no vec je asi takato: obchodujem na SAXO ale TA robim na MT4,lebo ten idikator SPOUTNIK podla ktoreho robim na Saxo nejde.Ako som pisal,nikedy som nebol na ziadnom skoleni a o forexe viem od kamarata ktory mi pomahal v zaciatkoch.On mi dal ten SPOUTNIK a vysvetlil mi ho,takze celeho 1,5 roka na Demo som obchodoval podla neho.Asi budem jeden z mala,ale islo mi to,tak som nehladal ani neskusal ine indikatory.A ked som zacal LIVE ,tak som zacal na Saxo,lebo dalsi 2 kamarati maju LIVE u Saxo a su spokojny ,takze som zostal robit TA na MT4, a na Saxo len otvaram a zatvaram obchody.Asi je to divne,ale tak mi to ide.
Takze preto neviem ako tam ten idikator dostat ;)

Tymi cislami myslim tie "vzorove cisla",presne tie co su na tom tvojom obrazku.Mne to ukazuje ine preto som si neni isty.
A ten postup co opisujes:
"klikni na odkaz pravym" - na aky odkaz?? na tie cisla co su v tom linku co si mi poslal?alebo na cely link? alebo na ktory model konkretne? :S sorry ze nerozumiem,ale toto je pre mna uplne nove.
a ako spojim model1+model 2 ???
na eur/usd spajaju model1+model2

dik za trpezlivost ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, chápu :) . Mohl by ses podělit o ten tvůj systém "Spoutnik"? Popř. všechny data která jsi za ten rok a půl nasbíral, to by mě zajímalo :) . Ale asi v příslušném vlákně o strategiích, pak sem hoď prosím link :) - forumní výpomoc - já tobě, ty mě :D .

To co se ti otevře je vlastně ten indikátor v jazyce MQL (programovací jazyk ve kterém se píšou všechny indikátory do MT4).
Ty ho ale nechceš otevřít. Proto klikni na ten odkaz přímo v tom minulém příspěvku pravým tlačítkem a ulož třeba na plochu. Pak ho vlož do instalační složky metatraderu (.../expert/indicator...). To je vše, teď si v MT4 otevřeš graf, v panelu navigace najdeš "Vlastní ukazatele" a přetáhneš indikátor na graf. V tabulce vybereš Risk Model a napíšeš 1. To samé uděláš ještě jednou, ale Risk Model určíš na 2. Budeš mít 4 fibo úrovně. Prostě ho vložíš 2x

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dik za pochopenie :) podelit sa mozem samozrejme,len mi napis co presne chces vediet.Co som tu trochu cital tak vsetci tu testuju a pocitaju a zapisuju... ja som nerobil take nic! Neviem take nieco robit,lebo nikto mi to neukazal!! A navyse momentalne zijem v zahranici a nemam nikoho znameho kto sa venuje forexu,jedine mojich 2 kamaratov na Slovensku,takze sa tu ani s nikym nestretavam,neporovnavam nic,nikto mi neukaze nic nove.Az teraz som narazil na tuto tunelovu metodu ktora ma zaujala. Jedine co ti mozem povedat,ze za 3 mesiace obchodvania(idem LIVE 6 mesiacov a popri praci, tak ne vzdy mam cas,a 3 mesiace som cas nemal) tam mam zisk asi 62% ,urobil som 51 obchodov ,z toho 3 minusove a niektore som zavrel len s malym plusom +5 az 10 pipov. Teraz som vo velkom minusy koli euru ze ide hore jak blazon,ale mam tam este plac,tak cakam az pojde nadol a potom spriemerujem. Nevyhoda je ze mam maly ucet,zacinal som len s 2000 USD, takze nemam plac na vela pozicii.Ale tento mesiac navysujem ucet. Asi tolko,tak sa pytaj co ches vediet,lebo neviem ake udaje by ta zaujimali. ;) Dik za opisanie toho postupu,urobil som to ako si pisal a nieco mi tam nabehlo :) Este k tomu postupu ci som to dobre urobil: dal som VLOZIT/Indikatory/Vlastne a tam som mal nahraty ten Vegas_currency_Daily,na ten som dal klik, ukazala sa mi tabulka v MT4. v zalozke VSTUPY v stlpci Premenna bol uz napisany Risk Model a odpovedajuca Hodnota bola 1. Ten som len potvrdil,a potom som zopakoval cely postup,len som zmenil Hodnotu na 2. Spravne?? A dostal som tunel so 4 fibo urovnami.Prikladam obrazok,skontroluj to a napis mi prosim ci to je ok.mozes??? Dik moc! A tento tunel sa pouziva na kolko hodinovy graf? zdravim a napis cau

14133

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No je to ono,spravne. Ale mel by sis o tom precist vice.Kdyz nastavujes indi a ani nevis na jakej je TF...Je to denni,je to v tom kratkem topiku o teto strategii,precti si aspon ten.Ukazu ti rad smer ale nebudu te vodit za ruku.Ja jsem si tim prosel pred par tydny.Cetl jsem,cetl jsem a cetl jsem.Pak zkousel a zkousel a vim toho vic nez kdyz mi to nekdo rika polopate.
Me by jen zajimal nazev tve strategie, ne jaky pouzivas indi.Popr.popis jeji jadro(signal vstupu,vystupu...).Treba budou vedet ostatni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem po týdnu dodělal backtest na GBP/USD od 01.01.2010. !!!!UPOZORŇUJI!!!!! Jde o můj první backtest, je velmi subjektivní, zkušenější by v něm našli tunu chyb a přehlídnutých příležitostí atp! Během testu mě napadaly různé věci, navíc vstup není dle mě jednoznačný (například při rychlých pohybech čekám na potvrzení dalšími svícemi, v určitém rozpětí potvrzuje TLs...). I přesto vám sem dám výsledky. Nevěřím jim, jsou moc optimistické. Dejte si na ně pozor a nikdo tomu nevěřte více než vašemu testu! Opakuji, jsem začátečník a test byl pro mě velmi obtížný, může tam být plno chyb! Test jsem prováděl v FX TradeBook Jednotek = Fixní risk 5% (i se spready - začínal jsem na 0,03 lotu) Vegas tunel method - namodrova úprava(možno vyhledat v tomto vlákně) s EMA55, SMA8, výstupy na fibo 89,144,233 Fixní SL = 55 (po protnutí E55 plovoucí SL po E55) Před vstupem před E55 (o 55 pips) jeden výstup na ní Zákl.kap. = $350 Výsledky jsou neuvěřitelné, proto si myslím že jsem udělal někde chybu. Ale pro zajímavost to sem dám, třeba to někomu pomůže. MaxDD = 12,5 % AbsDD = 11,58 % Konečný kapitál = $1111,60 Nárůst = 217,60% Návratnost = 4,3 Počet obchodů = 27 Počet Zisk/Ztráta = 18/9 Efektivita = 76,73% win ratio = 2,15 Kalend.dny obch. = 285 max zisk = $106 aver. zisk = $55 aver. počet zisku za sebou = 3,15 V příloze výsledky v excelu i v konečném konceptu (Shrnutí)

14167

14168

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau,

co sa tyka tej mojej strategie,strategia je jednoducha: indikator spociva v MA60 a Stochastic(40,1,7),ak sa obe pretnu smerom nadol nad urovnou 80,znamena Short. Ak sa obe pretnu smerom nahor pod urovnou 20,znamena Long. Samozrejme uz ty si musi vypozorovat na akych TF to budes robit.Ja si urcujem primarny trend na D1,4H,1H, ale samozrejme podla situacie ,sledujem aj M15,a M30 a vstup si urcujem podla M5.Niekedy aj na M5 mozes zobrat
50-100 pip.Musis odpozorovat a naucit sa spajat jednotlive TF,lebo napr: niekedy aj ked na H1 sa pretne nadol,este sa vrati hore,lebo na H4 este neni uplne hore.Preto som to sledoval cca 1,5 roka na demo.Ale tak nejak to robim a ide mi to.Dalsia vec,vzhladom na vysku uctu nemozem riskovat vela,tak preto som skorej intradenni obchodnik a preto sa snazim robit 1% zisku denne.To mas 20% mesacne a to sa mi zda slusne.Aky mas nazor na tuto strategiu?Alebo aka je tvoja strategia?

A k tomu Vegasu,tak teraz to uz len nastavim na prislusne pary prislusne modely ako su rozpisane v navode a hotovo,ano?
Ten navod tak isto nevysvetluje vela ako presne to robit,len ti oznacuje ktore urovne ked pretne musis hledat formacie sviecok ktore naznacuju zmenu trendu a tot vse,spravne?
A Otazka: napr. na aktualny vyvoj paru EUR/USD to nejako neplati,lebo ako pozeram tak to pretlo vsetky fibo urovne a islo si to hore dobre dlhu dobu,az teraz sa to zacina vracat,alebo ako to vidis ty?

A celkovo,tebe tato tunelova metoda funguje alebo nie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Keď som v minulosti študoval Ross Hooks, tak som narazil na Keltner Channel. Už vtedy ma zaujala možnosť obchodovania kanálov/tunelov. To ma doviedlo k Vegasovi, ktorý ma upútal tak, že som si naprogramoval indikátory do NT pre všetky jeho metódy (1H, 4H, VWB). Zatiaľ som sledoval dané modely na CME currencies futures (6A, 6B, 6C, 6E, 6J, 6S). Všetky Vegasove modely sú stavané na „chytanie“ stredných prípadne väčších profitov (určite nie skalpovanie). A tu nastáva pre mňa problém, pokiaľ fungujem na CME. Hlavný nedostatok je, že nemôžem meniť veľkosť hodnoty pre jeden tick, tak ako sa to dá na FX. Obchodovanie viac kontraktov (a ich postupné zatváranie) a držanie pozície cez noc (overnight margin) na CME vyžaduje už hodne vysoký účet. Preto vážne uvažujem že si otvorím aj FX účet. K čomu však smeruje moja otázka. Je tu na fóre niekto, kto reálne používa Vegasa na CME prípadne prešiel na FX z daných dôvodov? Happy Trading, J.

14186

14187

14188

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rado_X:
Jestli mi funguje si přečti o příspěvek výše.
Ten "navod" neni 100%. Sám vegas to říká ve svym originálním článku (který jsi určitě četl) že jde pouze o MODEL. Nikoli o pevnou strategii nebo pevně daný systém. Jinak je to správně. Podle mě je tam nutný mít vyšší stoploss a snažit se klidně chytat měsíční trendy (na eur usd od 12 sept. 1500 pips +-). Zrovna tento pár je zvláštní, pro mě už je to mrtvý pár a čekám na zklidnění (které se možná trochu dostavuje - pomalu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...