Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

hnykda-hod sem prosím ,ten Tvůj indi ,třeba mám něco jinýho ,test dělám přesně jak tušíš ,ručně procházím graf ,zapisuju do excelu a spočítám ,ono to jde zezačátku pomalu ,ale jak se s tím zžiješ je to v pohodě a otestuješ si cokoliv a kde co Tě při tom napadne ,vyzkoušej a uvidíš ,nebo se můžeš přidat a testnout rok 2008 ,který ted jedu já a porovnáme výsledek :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
presne tak robim to rucne aj ja, v MT si prechadzam graf, a ked su vsetky podmienky splnene, vypisujem to do openofficu (excel). Je to dost piplacka, bodol by nejaky program, alebo script, co by to zvladol podla vlastnych podmienok, lebo je to asi dost prospesne robit si taky test spetne aj ked obchodujes, pretoze aj tak nezastihnes a nezobchodujes vsetky prilezitosti. Inac, Hnykda, v tom Tvojom grafe stale nieco nesedi, tie fibo linky mas stale nahusto, skus tam dat dalsiu nulu, EMA 12 tam ani nemas, ale asi ju ani nechces... Ten profit 20$ s takymi drawdownami je dost masaker. MM spominal Vegas v navrhovanych riskmodeloch, ze treba nasetrit 2k $ a robit 3 ci 4-ry miniloty, cize v pripade straty cca -100$, takze ides do obchodu s cca 5% z vkladu... Som teraz trochu zaneprazdneny, ale dufam ze nabuduci tyzden to zvladnem, chcel by som na zaciatok okukat ten vegasov profit za prvy stvrtrok 2005 tusim (19 ziskovych z 20 obchodov) a potom sa mozme dohodnut (Nohavica) co vsetko si mam vsimat navyse v tom kabli...
Vela zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli myslíš ten poslední graf, byla to jen ukázka jestli to sedí nebo ne. Ale EMA12 tam je. Ty první 2 grafy na stránce 73, na ty asi ani nekoukej, to byli blbosti. Zhuštěné jsou schválně, mám fibo od 34-377, dle volatility a nálady (popř. možnosti) risku, dávám na ně např SL. Při vysokém základu se dá kupovat (a následně prodávat) i na 5 fibo. Trochu jsem ladil ten vegasův EA, hodím vám sem výsledky s optimalizací šířky tunelu, při začátku na 2500 USD, 0,4 lotech a 4% risku, už je to mnohem zajímavější. Pak jsem ještě změnil risk 2%-7%. A poté velikost lotu od 0,1 až do 0,7. Výsledky jsou v příloze jako HTML. Nejlépe mi tedy vyšlo že je nejúspěšnější při nastavení (tunel in pips) na 26 a risk 5% (na výkazu č.4) při lotu 0,4. Ale upozorňuji! Tento EA nemá s Veg.T. Nic společného! Pouze kupuje a prodává na základě EMA12. Neprodává na fibo ani nenakupuje 3 jednotky.

14079

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krucinal. Ono se to nejak neulozilo tak jako me.Udelam ty testy pres vikend jeste jednou a radsi v excelu.
Kazdopadne,jedine na co to zatim funguje je jen Eur/Usd (na kterem ukazuje pri 2000$ zisk 1700$ pri tunelu 27,risku 5 a 1,3 lotech) za posledni 3 mesice.Ale to na nejlepsi optimilazici...Jako real bych to nepouzil,dost se to meni...A pak usd jpy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proto jsou v pluginu (indikátoru) možnosti vybrat si z různých "riskmodelů" 1-4. Jde to postupně, 1 risk model má fibo 34,55,89. Risk model3 89, 144, 233. Risk model4 už má fibo 144,233,377.
Záleží na volatilitě daného páru. Pokud chceš víc fibo tak to chce tam ten plugin nahodit 2x. To že je tunel široký je dobře, znamená to možnost dávat SL na druhou stranu tunelu (což se mi jeví jako méně rizikové než na fibo, přece jen je to tunel). Na méně volatilnějších trzích to třeba týden nejde přes fibo 34.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hnykda-s indi to nemá nic společnýho ,a jak to s ním vypadá jsem sem dával ,risk model s tím nemá co dělat ,ten Ti přidá další fibo ,jde mi o to ,od čeho ty fibo počítat aby se to takhle rozhazovalo co nejmín -s tím indikátorem je to ještě horší ... ,až si jednou uděláš ten test ,zjistíš že šířka tunelu nic moc neznamená ,alespon pro mně teda...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S indikátorem to není ještě horší, prostě je fakt, že se tunel může při větších výkyvech dotýkat fibo úrovně. To tak prostě je. Risk model ti zároveň jednu přidá, ale další také ubere. Vegas to ve svém návodu říká ("Pokud je tunel moc úzký (většinu času), nedávejte SL na druhou stranu tunelu, zbytečně vás to vyhodí ze hry"). Na různé trhy, různé fibo. U cablu je blbost cpát tam fibo 34. Umaž jí a naopak přidej 233 a 377. Počítat se to má od 156 nebo 157, to je správně, jen musíš ubrat a přidat fibo. Nechápem se?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem po 3 týdnech studia dost "přesedlal".
Strategii VT H1 jsem už zavrhl. Jsem student a domů se dostávám dost pozdě, tahat sebou všude notebook a modlit se abych neprošvihl jeden průnik zatímco jdu na autobus mě "nebere". Mám sice možnost obchodování přes internet na iPhone, ale to je nedostačující (neustále propočítávat FIBO úrovně, EMAs, přeposílování...). A jak vám uteče příležitost, kterých dneska opravdu moc není (trhy moc nelítají, spíše převládají dlouhodobé trendy), jste ve ztrátě. To snad jen pro ostatní začátečníky, které by to zajímalo.

Proto momentálně testuji VT H4. Díky uživateli "namodro" mám docela jasno, ale přeci jen pár maličkostí je mi nejasno.

1. Do obchodu se vstupuje na CLOSE svíčky (zkrátka po 4h intervalu) nebo "kdykoliv"? Viz. obrázek. Protože to znamená že se často ožíráme o krásné příležitosti kdy cena vyletí nahoru/dolu na krátkém intervalu. Ale pokud vim tak ještě neni vykreslená SMA a nejde poznat obrat... Je to daň za výkonnost systému? Například na druhém obrázku by to znamenalo ochuzení o 70 pips. Popřípadě pak na Short vstup bych vstoupil až na konci trendu (pod žlutou).

2. Jak byste nastavili SL a TP na tento obchod? Nedotkl se FIBO úrovně, takže by šel dolů a asi se prodal na SL, dejme tomu při nakoupení 3 lotech... Nastavili byste ho na EMA(magenta), popř. trailing stop?


Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hnykda-nechápem se ,mám nastavený pořád stejný fibo a jak jsem psal 55,89,144,233 ,jenom mně štve když se fibo dotkne tunelu ,když je široký ,pak se podle nich nedá řídit a rozhodí mi to testování ,už jsem to ale vyřešil tak že když klesne první fibo pod 35 pips od tunelu ,počítám fixně 55,atd. ,jak píšeš je to fakt ,takže se musím nějak přizpůsobit ,jde mi hlavně o to abych zmapoval všechny situace ,které můžou nastat a věděl jak se zachovat .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, @Nohavica tie fibolinky osobne beriem len orientacne, ked obchodujem, mam fixny PT (55, 89,144), je pravda, ze pri teste sa ich drzim a zadavam hodnoty podla "ciar" . Ten obrazok, co si prilozil je ale pekna situacia, pekne volatilny kabel :) . Pre presny vysledok to asi budes musiet pocitat vsetko rucne... @Hnykda 4hodinovy tunel "pozorujem z dialky", ale myslim, ze vstup by mal byt po zmene smeru MA8, ta sa ale meni pocas vykreslovania sviece. Velakrat ale pri splneni podmienok na vstup na 4hod tunely ide cena cez tunel aj na 1hod tunely, co moze byt dobra strategia na vstup. SL a PT vysvetluje tusim Vegas v navode, SL tusim podla high/low poslednej sviece, a profity 144, 233 a 377 fibo? Som si dnes narychlo spravil test toho spominaneho 1veho stvrtroku 2005 na USD/CHF, a nasiel som len 10 obchodov s EMA12, aj ked som teda samozrejme nebral obchody, kde uz je EMA12 vykreslena mimo, a live este mohla byt v rozmedzi 5pips tunel a cena. Ja by som tam urcite mal asi minimalne 2 stratove obchody, ale Vegas mal len jeden (nebral som do uvahy reversal). V kazdom pripade 1vy stvrtrok 2005 muselo byt na USD/CHF velmi plodne obdobie :) Vela zdaru!

14100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, děkuji za odpověď, to jsem nevěděl, že se to vykresluje přitom. Ten SL - mám svojí taktiku, podobá se té co měl Namodro.
Ještě bych ale jeden dotaz měl. Namodro ve svém návodu a na svých grafech má SMA8 a EMA55, přitom by to měla být SMA55. S tím že píše: SMA 55 (Median Price, close) = E55, SMA 8 (Median Price, close) . A fibo úrovně také vypočítává od E55. Máte někdo nějaké vysvětlení proč tomu tak je? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...