Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

ahojte skusal som zacat testovat vegasovu metodu, nasiel som o nej na financnikovi zaujimavy clanok, ale zasekol som sa hned v druhom kroku, ked odomna chceli, aby som do grafu zobrazil fibo urovne. nasiel som tu na to indikator od lukyho na strane 57 - aspon predpokladam, ze to bolo ono :-) moj problem je, ze linky v ilustracnom obrazku uvedenom v spominanom clanku sa dost lisia od tych, ktore vykreslil indikator. vieste mi s tymto niekto pomoct? skusal som zmenit vstupy indikatora, ale toto mi nepomohlo. co robim zle? za odpoved vopred dakujem, inak sa cez toto asi nedostanem

13921

13922

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@mirik85 k tym fibo linkam si treba pripisat nulu, cize nie 55, ale 550, cena je presna na stotisiciny.
@nohavica no, som zvedavy ako to vyjde, brat kazde protnuti, mas co robit :) . Ja sa pokusim ten muoj stary test sem supnut v kratkom case. S tou EMA12 to vyzeralo naozaj zaujimavo, ved uvidis. Ja tunel berem ako vstupnu metodu, hlavne sledujem fundamenty, a porovnavam ako sa ceny hybu na roznych grafoch. Ale stale sa ucim, napr. co som spominal ten USD/CAD, to bola cista spekulacia na to, ze BoC nezvysi urokove sadzby. Technika podla Vegasa idealna, aj EMA12 dorazila do tunelu, akurat pri takych dolezitych datach som sa mal zachovat inak, dat stopku na vstup pred nimy, alebo mozno este lepsie ten reversal. S tym som sa tu tusim ani nestretol, zeby to niekto pouzival. A stalo sa, ako pise Vegas, ked cena a EMA12 dorazi do tunela, nastava pohyb, akurat na druhu stranu :) . Som zvedavy ako Ti vyjde test, a ake pravidla tam zakomponujes...
Vela zdaru vsetkym! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se odhodlal a dokončil prvotní test 1h tunelu pouze s několika pravidly : 1-Vstup se čtyřmi jednotkami 3 pips po protnutí tunelu ,sl 25 (4*25=100 na obchod)
2-Neobchoduju 21-8 hod. ,pouze vybírám zisky na fibo
3-Výstup fibo 55,89,144,233 ,po dosažení první fibo Be+1
4-Po neůspěšném vstupu ,vstup opačný po protnutí tunelu ,dosažení sl +10 pips-toto jsem nedodržel vždy ,někdy jsem vstoupil i dřív a to proto že jsem na to asi v polovině testu zapoměl ,po zběžné kontrole je to více ztrátových obchodů tak jsem to nechal jako rezervu
5-Když se cena motá kolem tunelu ,vstup na stejnou stranu po sl až po proražení poslední (nejvyšší) svíce ,ale nejpozději do první fibo ,pak už nevstupuju ,potom první profit je fixně 55 pips ,další už normálně fibo,po protnutí fibo a návratu do tunelu jsou další vstupy bez omezení ,jako by cena přišla poprvé k tunelu ,takže nepočítám sl+10 ,ani se nedívám na velikost svící
6-Při vstupu na delší svíci jsem nekontroloval průběh na nižším TF,takže tady by mohl být problém s protnutím sl-kontrolujete to běžně při testech ?

Při testu jsem počítal sl 21 pips ,4 jsem nechal na spread,test proběhnul od 25.11.2009 do 8.9.2010 ,víc mě VT nepustí.
Proběhlo celkem 160 obchodů,90 byl sl ,zbytek alespoň 1 fibo a víc
Konečně win obchody 15796 lost 9000 ,spread 2560 ,celkem teda 4236 pips za tři čvrtě roku ,co vy na to ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slusny vysledok, len potvrdzuje, ako by mala byt metoda uspesna... S tymi dlhsimy sviecami, niekedy som to kontroloval este aj na 15 minutovom grafe, ale ma nepustil MT tak daleko s 15 mitovyvimy datami tak daleko, ako s 1H grafom, takze si myslim, ze aj tak je to v pohode, keby tam aj bolo este par strat, vzdy by to malo byt v pluse. Testujes tunel aj realne na deme? Som sa konecne aj ja rozhybal, a porobil obrazky, tak prikladam moj test s EMA12, aj ked ako sme pisaly vyssie, je to trosku zavadzajuce koli tej EMA12...

13933

13934

13935

13936

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...ozaj, este vysvetlivky :) Obdobie je jasne, S/L uvadzam kolko by stacilo aby ma cena nevyhodila (pri strate som pocital 25 pips+5 na spread, cislo pri S/L v zatvorke je rezerva na spread), momentum je vlastne rozdiel medzi priemermy zo 4hodinoveho tunelu (trend), zelenou farbou som oznacil situaciu, ked isla cena v trende podla tohoto momenta. A teraz pozeram, ze USDCHF sa mi tam nezmestilo uplne cele, ale skoncilo to v pluse 302 pips :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

eryx-mrknu na to až bude víc času ,ale na první pohled se mi těch obchodů zdá hrozně málo ,na demu nezkouším ,pouze když je čas a cena je u tunelu sleduju jak se to motá ,zatím budu pokračovat v testování a přemýšlet jestli bych vůbec zvládal obchodovat tunel při práci ,s mobilním připojením a Pda by to možná šlo ...,jak se dívám nenapsal jsem že test je Gbp/Usd ,super by bylo, kdyby někdo otestoval stejné období se svými ,nebo stejnými parametry jako já a mohli jsme to porovnat ,nebo zkusit otestovat nějaké období s dohodnutými parametry ,fakt bych rád viděl jak moc by se to lišilo .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ze je tych obchodou malo, by celkom vyhovovalo, clovek moze sledovat co sa deje, ako sa to vyvija a ziskavat popri tom ten spravny cit, len je tam ten problem s tou EMA12, treba asi kuknut diskusiu o Vegasovy niekde inde, popripade mozno si popisat priamo s nim :) . A test dalsi planujem aj ja niekedy na buduci mesiac, len este rozmyslam nad pravidlami, chcem sa zamerat, ako by fungovaly tie reversal... Obdobie by mohlo byt to iste, popripade by sa dalo aspon co sa toho kabla tyka, podmienky budem mat asi ine, vstupujem len s 3ma jednotkami, ale minimalne by bolo zaujimave vidiet, ci by sme vstupovaly rovnako. A s tym obchodovanim cez PDA, v praci, ide o to, aku pracu mas, ale nic moc si myslim, to je skor na kontrolu pozicii ked si niekde mimo. Ale asi by sa to dalo, teda urcite sa da, ked chces, dnes su uz paradne smartphony, aj internetove pripojeni v celku v pohode (u nas na slovensku neobmedzeny net bez zavazkov za 6 eur, vy to tam musite mat este lepsie asi...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

eryx-tak se můžem dohodnout na nějakých pravidlech a testnout klidně jen se třema jednotkama ,další si můžu dotestovat a porovnat ,chci ale testovat každý protnutí tunelu ,mimo Asii ,filtrovat se to už pak dá dodatečně provedem něco ? ,s tou ema 12 je to jak sám píšeš problém testovat ,takže bych si to nestěžoval ,chci to prostě co nejlehčí ,stejně je to myslím víc o pravděpodobnosti a MM než o hromadě filtrů ,s tím Pda jsem myslel nastavit si alerty poblíž tunelu a holt když bude nutný chvilku tomu věnovat ,při mé práci by to šlo ,těžko říct jestli ve všech případech ,to je ale ještě daleko :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, začínám s Vegas dle návodu http://www.financnik.cz/komodity/forex/forex-tunelova-metoda.html a rád bych se zeptal jestli uvažuji správně, například zde na EURUSD. V bodě 1. (protnutí 3 fibo) bych šel na long Ve fialovém puntíku bych uzavřel polovinu V bodě 1a. bych prodal zbytek Je to správná úvaha? Vyplatí se takto obchodovat? Zdá se mi že jeden obchod trvá strašně dlouho. Nevíte jak je to s poplatky když to trvá tak dlouho? Také jsem trochu nepochopil aplikaci na 1H-4H grafy. V čem je potíž?

14004

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, začínám s Vegas dle návodu www.financnik.cz/komodity/forex/forex-tunelova-metoda.html a rád bych se zeptal jestli uvažuji správně, například zde na EURUSD.
V bodě 1. (protnutí 3 fibo) bych šel na long
Ve fialovém puntíku bych uzavřel polovinu
V bodě 1a. bych prodal zbytek

img693.imageshack.us/img693/3012/55029855.jpg


Je to správná úvaha?

Vyplatí se takto obchodovat? Zdá se mi že jeden obchod trvá strašně dlouho. Nevíte jak je to s poplatky když to trvá tak dlouho?

Také jsem trochu nepochopil aplikaci na 1H-4H grafy. V čem je potíž?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za double post, resp. triple post... Nějak jsem to pomotal vše. Obrázek se divně nahrál. :S Mám dotaz na eryxe. Byl bys tak laskav a vysvětlil jak jsi postupoval při TF H1? Pokud možno s jakým nastavením EMA1,2 tak i fibo. Ta strategie se zdá velmi zisková. Vypadá slibně, na 6-7 měnových párech by to mohl být slušný profit (+-300 pips x 6...). Nebo by jste to nedoporučovali? Dejme tomu třeba na EURUSD. Znamením pro vstup bylo překonání 3 fibo úrovně s určitou svící (sponing top, hanging man, reversals...)? Z pozice jsi vystupoval prosím tě kdy? Nějak mi to v tý sněti H1, H4, Daily v kombinaci s jinými strategiemi vůbec nejde dohromady. Díky moc za odpověď P.S Pro jistotu si ještě raději nechám poradit jestli postupuji správně (viz. obrázek). Fialový puntíky jsou vstupy, na základě proražení 2 fibo úrovně a svíčky spining top, flying star, reversal, hanging man... Žlutý puntíky značí prodej, tím si nejsem jist, prodával bych prostě při protnutí tunelu. Co si myslíte? První dva puntíky ignorujte, to je k dalšímu bodu. Modrý puntíky označují "protnutí", ale nešel bych do toho (buď kvůli nedostatečnému protnutí nebo špatné svíčce. Myslíte že by to byla chyba? Dodal jsem tam i ty dva žluté kvůli prodeji

14021

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to ale přečetl, 2x. Sem asi fakt nechápavej ale je v tom zmatek, vůbec by neškodilo to promazat. Příspěvky jsou staré 5 let a ani nevím jestli je to vůbec aktuální. Něco je na VT, něco na MT, v různých timeframech a navíc si do toho každý přidá trochu své kreativity (vím, strategie je stejná, ale přeci...). No, du číst znova :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
@Nohavica, ked sa pustim do testu, dam Ti vediet, a skusim to nejak vyfiltrovat aspon na tom kable, aby sa to dalo porovnat, tiez by som chcel vediet, k comu pridu dvaja ludia s podobnymi pravidlami... Mam toho teraz trochu dost, ale chcem sa do toho co najskor pustit...
@Hnykda ten prvy dotaz aj s obrazkom, neobchodujem denny tunel, len si ho vsimam, ked vstupujem do pozicie, nechcel by som ist proti nemu... Treba si aj toho Vegasa, teda ten navod precitat aj viac krat, tiez mi hned vsetky veci neboly zrozumitelne. K tomu prikladu co uvadzas, do pozicie sa vstupuje tusim az ked pretne cena tu fibo cestou spet, a pri konkretnej formacii ci tvare sviecky, cena by mala ist v Tvojom smere... Myslim, ze by bolo lepsie vstupit o sviecku dalej, ale nerobim denny tunel, takze neviem poradit... Obchod trva dost dlho, to je pravda, ale to celkom vyhovuje, aspon na zaciatok urcite. Poplatky su podla brokera, spread, a pri prerolovani je tam nieco, ale ked si v zisku tusim, tak na tom zarabas, ale nie je to nic horibilne...
No, k tomu ako obchodovat a nastavit 1H tunel mas navod v "navode", ked Ti neni nieco jasne, napis konkretne. Vstupujes pri pretnuti ceny spodnou hranicou tunela (144 alebo 169 EMA), pri nich tie formacie sviecok netreba sledovat (teda, Vegas to tam nespominal, nejaky obraz kam by to mohlo dalej ist sa z toho da vycitat...). Ine tunely beries len ako filter, popripade sa mi zda celkom slusne pouzit 1H tunel ako vstupnu strategiu pri 4H tunely, precitaj si tie navody par krat, a vyjasni sa Ti to... Ci by som to odporucal, hm, urcite testy, a potom demo, som na to vbehol najprv hrr-brrr, a nieco som stratil, dobre su tu aj clanky o psychologii obchodovania, ked som si ich potom precital, dost som sa v nich videl :) ...
A k tomu prikladu cislo 2, co uvadzas, znovu Ti neporadim, bo denny tunel sledujem len z dialky, ale vyzera to takmer na ucebnicove priklady, aj ked vlastne ten vstup je tusim vzdy pod tou fibo dost daleko, a treba tam tucny SL, ale zase tie zisky vyzeraju slusne, sprav test, a hod ho sem. :)
Vela zdaru
(vsetky rady a tipi berte z rezervou, kedze sa stale motam +- na nule...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...