Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

to all

Zdravím, já obchoduji vegasovy tunely (konkrétně vegas curency daily-denní tunel už asi rok), mám poměrně stabilní a slušné výsledky, ikdyž jedu zatím jenom demo. Chci se zeptat na způsoby jakými vy umísťujete a posouváte stopploss v případě denního tunelu(kromě toho jak píše vegas - viz stránka zde na finančíku tunelova metoda) . Tak mě bombardujte vašimi odpověďmi dík :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak mi nějak připadá ,že toto vlákno tak trochu upadá, tak teda skusím začít já.
:)

K vegasovým tunelom jsem se dostal asi před rokem jak píši výše. Důvod proč jsem si vlastně vegasovy tunely vybral byl kvůli nedostatku času,který momentálně mám a taky kvůli neschopnosti postavit si pro forex obchodní systém a taky mám rád když si můžu věci pořádně promyslet, to je možná důvod proč nemůžu být intradenní obchodník. Obchodovat podle plánu a vytvořit si co nejvíce mechanický systém, kde bude mít co nejmenší prostor pro subjektivní uvažování je si myslím nejlepší volba protože zvláště mysl nováčka (např. mě)je hodně ovlivněna emocemi a tak by mohla v reálném ale i demo tradingu nadělat více škody jak užitku. Základ je řádný back test a paper trading .Obchoduji měnové páry EURO/USD a GBP/USD. Po proražení fibo úrovně (3 nebo víše)čekám na vytvoření alespon přibližných formací (jak uvádí vegas viz tunelova metoda denní tunel).Po vytvoření formace umísťuji stop loss nad HIGHT předchozího dne nebo Low (zaleží jestli chci jít long nebo short), zkoušel jsem taky vstupovat do trhu s pomocí příkazů buy stop a sell stop, který umísťuji kousek pod nebo nad 1 svíčku dne zvratu (záleží jestli chci jít short nebo long) zkoušel jsem to z toho důvodu abych mohl snížit velikost stopp losu a taky proto že se spoléhám na to, že se trh hned po obratu alespon trochu rozjede a neudělá na přístích 2 svíčkách nějaký zpětný pohyb který by mi aktivoval stop loss.Na jeden obchod fixně riskji přesně 5% kapitálu, obchoduji miniloty.Po vstupu do obchodu čekám až se trh dotkne tunelu pak uzavírám půlku otevřené pozice a stopp loss umístím na vstup do obchodu pak čekám co se po proražení tunelu bude dít, obvykle trh udělá více či méně zpětný pohyb ,který buďto aktivuje můj stop loss a vyhodí mě z obchodu nebo pokračuje mím směrem a já pak přisunuji stop loss pod low či hight (opět záleží jestli chci jít long nebo short) předchozího dne dokud se trh neotočí a neaktivuje můj stop loss.
Co se týče velikosti účtu tak dle mých skromných výsledku je potřeba alespon 100 000 Kč velikost účtu aby mohla strategie fungovat. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravim vsechny. Uz jsem psal par dotazu do vlakna pro zacatecniky. Vybiram si nyni, jaky system budu obchodovat na forexu. Tento dotaz se ale tyka Vegasovych tunelu, tak doufam, ze neni chyba, ze sem jakozto zacatecnik vubec pisu. Jen pro ujasneni, stahnul jsem VT 2.0 a pozvolna se s nim seznamuji. Vegas ve svych materialech pise o 1hodinvem a 4hodinovem tunelu. O 1hodinovem pise, ze funguje i na 30min. timeframe. Ja bych osobne chtel obchodovat mini nebo mikroloty s uctem 1500-2000$ a to zhruba 2-3 hodiny denne s tim, ze mi muj budouci system za tyto 2-3hod. vykaze 2-3 validni signaly (mam na mysli ZHRUBA takovouto frekvenci, je mi jasne, ze nekdy je ticho po pesine a nekdy je trh jak na horske draze). Obchodovat chci EUR/USD a ve vecernich hodinach po praci/skole (slysel jsem, ze pro zacatecniky je EUR/USD pro zacatek nejvhodnejsi a vecerni hodiny nevadi, nebot na forexu se neustale neco deje a malokdy je chop).

1) Lze metodu Vegasuv tunel s uspechem aplikovat i na kratsi timeframe (5,10,15min.)? Nebo je 30min.timeframe pro 3hod. obchodovani dostacujici?

2) Existuje konkretne pro Vegasuv tunel nejaky opravdu dobry system jak z obchodu vystupovat? Ve vystupech spolu s dobrym moneymanagementem totiz vidim holy-grail a v tomto smeru verim tomu, co rika Mplay.

3) Kdyz Vegas pise o tom, ze bude rad, kdyz si kazdy upravi tunel podle sveho a prida pripadne filtry - jake filtry ma tady namysli? Dodatecne indikatory? Nebo nejakou upravu fibonacci urovni nebo zmenu period primo v jeho metode?

4) Co je pravdy na tom co tvrdi Vegas:

Mnozí z vás budou překvapeni, když se dozvědí, že při obchodování měnových párů s US dolarem neobchoduji na forexu. Používám futures kontrakty obchodované na Globexu u CME. Důvody jsou následující:

1. Je to levnější než forex, se spreadem 1 pip po většinu času, dostatečnou likviditou a nízkými komisemi (5–8$ RT).

2. Úrokové rozdíly jsou započítány v ceně, takže dostanu skutečný úrokový spread, místo vyšroubovaných rolloverů forexových brokerských firem.

3. Trh na Globexu nikdy nespadne, když jsou zveřejněny důležité reporty nebo zprávy. Mnoho brokerských domů přestane na 5, 10 nebo dokonce 15 minut a víc fungovat, když mají být zveřejněny velké novinky (např. pátky, kdy se zveřejňuje nezaměstnanost v USA)


Dekuji a tesim se na odpovedi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

pekný večer všetkým

ku vegasovmu tunelu som sa dostal asi pred mesiacom. prečítal som si český preklad na finančníkovi a dokonca aj originál od Vegasa. Zdá sa to aj vám alebo sa to stava iba mne (či už backtesting alebo priamo) keď čakám na to kým sa graf dopracuje ku tretej alebo štvrtej fibo úrovni (záleží na menovom páre), že graf aj napriek tomu že dá signál na predaj/nákup či už cez sviečky alebo indikátorom a začne meniť smer, ale ako náhle otvoríte pozíciu graf sa začne behom pár hodín otáčať pretne vám SL a veselo si pokračuje ďalej? poprosil by som radu diky moc

to cooler21
> tiež som sa snažil použiť vegasov tunel na rýchlejší graf (pomenil nastavenia EMA a fibo úrovní a tak) keď som sa pozeral spätne na dáta vyzeralo to že by to aj šlo, ale backtesting a ani inač otestované to nemám
použil som tuším iba jedno hlavne EMA 144 a fibo som dával od 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 - malé čísla som zmazal aby to sedelo s vegasom napr na EUR/USD na 4 fibo úroveň EUR/JPY to je tuším tretia úroveň

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,
takze mam dalsi zacatecnicky dotaz pre vas.
Zacal jsem se zaoberat tunelmi, teda hlavne 1H, a pri citani Vegasovho navodu som narazil na vetu: "Ak nie ste priateľ s trendovými líniami, trianglami, flags, pennants, supportmi a rezistenciami, tak si to naštudujte a vráťte sa naspäť."
No, a takze som sa vrhol do studia, a nejak to nemuozem najst. Teda, trendove linie a supporty a resistencie ano, ale triangle, flags a pennants nikde. Ani glosar, ani vyhladavac. Predpokladam, ze su to formacie candlestickov, teda aspon tie flags, trianle muoze byt hocico, tak isto jak pennants. Tiez som pri citani narazil na "retracementy", tak som to prefiltroval cez vyhladavac, a tam mi to naslo nejake linie (38.2, 50, a 61.8%-tne), tak som si ich poctivo do kazdeho grafu nainstaloval, a v clanku o supportoch a resistoch som nasiel asi spravnejsiu definiciu pre retracementy. Tak vas prosim, ak mate nejaky link, usmernite zaciatocnika :)
Dalsia vec, Vegas spominal, ze za prvy stvrtrok 2005 mu EMA 12 na USD/CHF "vyprodukovala" 20 obchodov, z toho 19 ziskovych. Rad by som si kukol ten graf, moze to byt velmi zaujimave, ale neviem jak k tomu. Mam MT 4.0, a TWS od IB, ale historicke data pre 1hodinovy graf s tade nevycucam. Viete mi niekto odporucit nejaky software?
Vdaka za rady,
vela stastia!
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Takže si mám zobraziť tieto tri veci: 1) 169 periódová (hodinová) EMA (exponencial moving average), 2) 144 periódová (hodinová) EMA (exponencial moving average) a nakoniec 3) 12 periódová EMA.

MT4 pri EMA vyžaduje tieto paramatre: Obdobie a Posun.
Kam mám uviesť jednotlivé čísla 169, 144 a 12?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdar lidi,
tak se taky připojuju s dotazem - i když to vypadá, že odpovědí se tu nikdo moc nedočká.

Jde mi o to, zda u 1H tunelu se taky používají různé risk modely (přípandě jejich kombinace) pro různé páry - jako je to u currency daily??

A pokud jo, tak jestli je tohle nastavení stejné jako u denního tunelu.

Díky moc za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj lidi,
dela nekto tie tunely? Jsem zacatecnik, spravil jsem si backtesty, chvily jsem frcel papertrading, a v lednu jsem zacal naostro :D .Obchoduji 1hodinovy tunel, vstupuji na zaklade EMA12, cize obchoduji hoodne malo. No, a v cem je problem? Backtesty i papertrading byli hodne motivujuci, realita je ina. Zatim... Stratil jsem cca 25% uctu, co neni moc (ale co, je to hodne moc!!! :D ), a chtel bych se zeptat zkusenejsich traderu, kde je chyba. Si myslim, ze je to proto, ze euro moc pada, tak nejedu proti U.$., ale kdyz jedu ve smeru U.$., taky mne to casto vyhodi na S/L... Mate taky "stratovejsi obdobi"?
Diky,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krapakrapa
ja som mal podobne problemy a to som robil este len na demo :) nedavno (teda dnes) som skusil skombinovat 1H tunel s triple screen :) cize na 4H som si pozrel pomocou MACD + EMA trend. podla toho co som narychlo preletel starsie data by sa malo toho dost vyfiltrovat :)

nemam to nijako extremne overene, mam len nejaky pohlad z dialky tak nic neslubujem

s pozdravom Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...