Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

eryx-ok ,už aby to bylo ,já jsem ted stáhnul do MT historii Gbp/Usd až někam do roku 2000 ,tak zkusím testnout 2009-8 ,tak jak jsem tu napsal a pak začnu ladit ,pár nápadů by bylo a třeba ještě něco vyčučím
hnydka-tak si stáhni překlad 1h Vegase ,ten je myslím nejlehčí a až ho pochopíš ,zkus další ,já toto vlákno už znám skoro nazpamět ,kolikrát jsem ho přelouskal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nohavica- kde se da stahnut ta MT historie, popripade da sa to nejak poslat, aby sme nerusily pravidla diskusie? Chcel by som si kuknut tie obchody na tom, co spominal Vegas, z 20tich tusim 19 ziskovych, to bolo s EMA12, ale USD/CHF... (V prvom štvrťroku 2005, tento filter samotný vyprodukoval 20 obchodov, z ktorých 19 bolo ziskových na USD/CHF). Vdaka ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Historie je v "Nástroje" - "Centrum historie" a tam jsou všechny data od 1970. Jestli si se teda ptal na toto.

Překlad 1H vegase jsem četl, ale projedu to ještě párkrát abych měl jistotu.
Nemohu rozchodit backtest. graf s daty mám, ale nemůžu přijít na to jak tam naházet ty fibo úrovně a jak mu dát rozkaz aby vždy po zpětném protnutí prodal/nakoupil. Nemáte někdo vytvořenou strategii abych se s tim nemusel patlat? Popřípadě nějaký aktuální návod. Tady na finančníkovi jsem našel z doby kdy snad byl ještě windows 93 či co a google dělá že mlčí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo nemohl poslat EA na kterém zkoušel backtest na Vegasovy Tunely. Nemůžu to dát dohromady. Dá se to vše nastavit v MT4 bez toho aniž bych znal nějaký programovací jazyk (znám jen základy C++ a HTML, popř CSS)? Nebo se prostě musí hlavní část celá napsat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemáte prosím někdo po ruce 1h Vegase se čtyřmi fibo pro MT-4 ?,našel jsem tu dva různé indikátory,jeden mi nechodí správně ,druhý má jen 3 fibo a nevím jak přidat další ,zkoušel jsem pověsit fibo na Ema ,ale pokud se pak obě překříží ,neukazuje to správně ,pokud udělám průměr z obou ,taky to není ono ,nebo to jde ještě jinak ? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vdaka za tu radu ako na historicke data, alpari mam, na deme od nich vlastne vsetko testujem, ale o tejto moznosti som nevedel, tak super, ked to dam dokopy (ten test) urcite ho sem hodim a okomentujem. @Hnykda tiez robim vsetko rucne, a nieco co by to urychlilo by som privital, tak ked budes mat nejaky zlepsovak, sem s inm ;) ...a tusim testujes i reversal, tak snad sa testom pochvalis...
@Nohavica ja mam tie fibolinky odvodene od priemeru tunelu (tusim 156) a vlastne teda neukazuju presne... Ale staci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na tu 4 fibo je taková specialitka:
Nahoď do grafu první Vegas indi na Risk model 1
Nahoď do grafu podruhé vegas indi na risk model 2 - voiala

Samozřejmě to takhle jde kombinovat a v konečném výsledku můžeš mít model 1+4 se 6 fibo (nepoužitelné :D )
Ten backtest by se dal napsat, ale je to na palici, šílenost... Ale našel jsem jeden napsaný EA který funguje pouze na tom principu protnutí EMA 12 (s EMA144,169), na backtest od 2008 do dneška má profit 1.02. Když budete chtít, uploadnu.

Já teď jedu 1H Vegas Tunel s pár doplňujícími systémy, které jsem různě posbíral a používám je jako "jistítko". Byl bych nesmírně rád, kdyby ste mi poradili a doladili jakoukoliv chybičku atp. Výstupy mám téměř 100%, ale výstupy mám pouze na základě FIBO (asi to stačí ne?). A dále mám problém s Money Managmentem... Toho se nemůžu dokopat. Připadam si jak pitomec, ani si nespočítám kolik vlastně investuji, musím si k tomu o víkendu sednout. Na požádání uploadnu indikátory/tpl. Barvy jsou jen pro mě...


Kombinace s CCI+10MA+12EMA+34EMA+VT+3L_Semafor_tro

Vstup:
CCI - Protnutí -100, 0, +100 - ze shora (short) nebo zdola (long) protnutí
10MA - Modrá - Svíčka musí být protnuta (1. Varianta = bez 34EMA)
34EMA - Tyrkysová - (Tělo?) svíčky musí být nad(long), nebo pod (short) linkou (2. Varianta = bez 10MA)
12EMA - Zelená - Musí být +- 10 pips od hranice tunelu
Semafor - Ukazatel musí být na jedné z trendujících svíček (nynějšího trendu)
VT(fibo indikátor+tunel) - Musí protnout hranici tunelu (spodní - short), (horní - long)


LONG - "BUY LIMIT" - za HIGH (nebo lepší) předchozí hodiny, minimálně 2 poslední uzavírací (CLOSE) ceny musejí být vyšší než otevírací (OPEN)

SHORT - "SELL LIMIT" - za LOW (nebo lepší) předchozí hodiny, minimálně 2 poslední uzavírací (CLOSE) ceny musejí být nižší než otevírací (OPEN)

Výstup:
Na FIBO - 1/3 na každé FIBO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hnykda-dík ,jak prosté ,nevím ale ten indi co jsem tu našel (Vegas1HR.mq4) se mi moc nezdá ,když jsem s ním projížděl graf někdy to ukazuje nesmysly ,fibo od Ema 156 jsou v pohodě .... jinak ten Tvůj systémek už z Vegasem nemá moc společnýho ,na mně už překombinovaný , profit 1.02. znamená co ? napiš kolik má pipsíků tomu rozumím :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo, všechno to ladím a zkouším. Je to moc opatrný systém, celkem jistý vstup ale málo příležitostí a nechci obchodovat nic se spreadem vyšším než +-10. Ta EMA/MA tam asi už nebude a zůstane tam jen EMA12, CCI a semafor...

1.02 znamená že profit znásobí 1.02 (tznmná že z 1000 dolarů udělá 1020). Ale byli tam brutální drawdowny (až 9 k) a lítalo to od 17k+ až na 6K. Automaticky bych ho nenechal běžet ani na demu a jako alarm ho fakt nepotřebuju, to si to protnutí pohlídám.

Nesmysly? Můžeš ukázat příklad? Já jsem snad našel jen to že se ty úrovně vypočítávají od EMA 144 a ne od 156. Co jsem koukal do grafu, nemá to vliv. Ale určitě si nechám poradit :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hnykda-vypadá to nějak takhle viz obr.,o kousek dál se to srovná ,ale takových míst je tam hodně ,tunel tvoří dvě Emy takže od 144 Ti to bude ukazovat správně na jednu stranu ,ale až se obě překříží ,je to v háji ,profit faktor jsem ještě neřešil od jaké hodnoty to začíná být zajímavý ?

14057

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano ano, je to tak. Je to malinko posunuté. Ale pokud vím, ten plugin nechal napsat sám Vegas, a v jeho návodu jsem nenašel zmínku o 156 (což by bylo logické...). Tak nevim nevim. Je to i praktičtější, má alerty, ukazuje hodnoty v pravo na obrazovce (výhodné při zadávání SL a TP) a nemusíš klikat na křížek aby jsi s nim našel potřebnou hodnotu. Zkoušel jsem to jak od EMA 156 tak s Tunelem, viz obrázek. Žlutě je to od Vegas.mq4 a zeleně od emy 156

14065

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ten profit faktor... Pro každého začíná být zajímavý od jiných hodnot. Je to blbost hele, nepoužitelný pro real money co se týče jako AOS. Zhodnocení za dva roky o 2% je mizivý... A to tam byli příšerný výkyvy.

Můžete mi říct jak se ručně dělá backtest? Nebo jak ho mám sakra udělat bez toho abych musel naprogramovat svůj Expert Advisor. To musím ručně a psát si to třeba do excelu a pak spočítat?

Třeba tady to eryx má www.financnik.cz/forum/file.php?13,file=14507 ,na předchozí stránce. jak na to? Musím mít VT nebo stačí MT4?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...