Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

to krapakrapa

ku triple screen si precitaj: www.financnik.cz/forum/read.php?2,2509,page=1 urcite tam najdes nejaky ten tip alebo
[Dr. A. Elder ho popisal vo svojej knihe: "trading for living" (tradingem k bohatstvi) > elder pouziva faktor 5 cize ak chce robit na 1D grafe najprv sa pozrie na tyzdenny (5 dni) na nom si zisti, aka je trendova situacia (pomocou MACD) a na dennom grafe potom vstupuje pomocou nejakeho oscilatora do obchodov. Vo svojej dalsej knihe (Come Into My Trading Room) to trosku poupravil.]
kedze ja som sa rozhodol pre hodinove grafy > mal by som pouzit 5H graf na najdenie trendu, co teda nemozem tak pouzivam 4H grafy :) pouzivam MACD 12,26,9 (klasika) + mam tam 100 EMA a 25 EMA

na H1 grafe by sa ti potom malo lepsie vstupit do pozicie pomocou nejakeho oscilatoru > ja som si dal momentum(5). ak je downtrend a momentum(5) ti prejde nad nulovu liniu mal by to byt signal ku nakupu v pripade uptrendu naopak. Vegasa som vlastne v triple screen vyskusal len zo zvedavosti a ukazuje mi mista kde by sa mali vyskytnut korekcie a kde by som mal uzavriet poziciu.

drzim palce pri backteste.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@wollwerine
(som zistil, ze tu mam 2 ucty, takze som krapakrapa :) ), vdaka za tip, urcite si to kuknem, lebo zas mam v plane backtest, aj ked sa snazim vyhadzovat vsetko, co naozaj netreba, mohlo by to pomuoct. Napriklad teraz tie "korekcie" lepsie vynasaju, mozno sa to trochu zas "ukludni", a bude to zas fungovat.
A Ty teda robis Vegasa, ci si si ho len okukol? Rad by som vedel, ci to vuobec niekto este robi.
Este raz vdaka,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to eryx/krapakrapa

no z pociatku som ho skusal na deme (nezeby som na deme este stale nerobil), zdalo sa mi to celkom pritazlive, ale po nezdaroch som od toho upustil a skusil TSS. nedavno som trosku experimentoval s momentom a snazil som sa zaviest vegasov tunel na momentum(20) pomocou EMA. vyzeralo to srandovne tak som to nechal plavat :D Vegas ma nieco do seba ale clovek musi vediet ake utvary ma hladat na grafe aby ho vedel pouzit tak efektivne ako autor sam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím vás všechny

Potřeboval bych od vás jednu radu

Jestli máte někdo zkušenost s VT platformou ( Visual Trading ), tak bych potřeboval poradit,jak tam mám zakomponovat tunelovou metodu.Nějak jsem z toho zmatený.

Předem děkuji za radu a přeji mnoho úspěchu v obchodování

Rosťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@wollwerine
tiez som skusal sledovat aj momentum, aj RSI, ale pri tej EMA 12 to nemalo zmysel, a vyhodil som ich, robil som si aj backtest teraz znovu na 3och paroch, skusal som to vyfiltrovat trochu zapocitanim trendu podla vegasa zo 4 hod. tunelu, ale vysledky nie su moc rozdielne, akurat som sa dostal do serie tych neziskovych obchodov, ktore ma vystrasily asi. No teda a v terajsej situacii sa ceny moc k priemerom nepriblizuju, tak je cas testovat dalej :)) , a okuknut tie Tvoje linky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím všechny ,začal jsem testovat 1h tunel a hned narazil na jeden problémek ,(no nejen jeden ,ale ostatní jsem nějak překonal) ,a to že když se cena vrátí zpět do tunelu a neprotne ho opačným směrem ,nebo protne jen o pips nebo dva a následně se vydá zpět původním směrem nevím jestli je to platný signál ,jak to řešíte ? ,je tu vůbec ještě nějaký tunelář ,nebo nechce se někdo přidat k testování ?
Vím že je tu toho už popsáno hodně,četl jsem to několikrát ,ale i tak člověk něco přehlédne ,nebo nepochopí ,tak by jsme to mohli trošku oživit .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nohavica
Ak sa pamätám správne, tak Vegas používal okrem indikátorov aj formácie sviečok na určovanie vstupov.
Ja som sa orientoval podľa trendu, ak bol uptrend a sviečky sa priblížili ku tunelu pripravoval som sa automaticky na nákup príkaz, opačne pri downtrendu + som pri tom používal %R a momentum. Celkom sa to dalo. Vegasa som vlastne úplne vyhodil zo svojej stratégie tak ti neviem viac poradiť.

Ešte som si všimol, že prekročenie MACD nad svoju nulovú hranicu môže naznačovať začínajúci uptrend ešte pred tým, než sa sviečky dostanú nad vegasov tunel, ale nemám to overene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wollwerine-podle toho jak tu tunel někteří testovali by měl fungovat víceméně při různých dalších filtrech i bez nich ,proto chci otestovat různé varianty a vstupovat vlastně mechanicky s tím že si určím jak se chovat když vstup nevyjde a jak filtrovat motání kolem tunelu ,jinak proč jsi na tunelování zanevřel ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nohavica
nie že by som na to zanevrel, ale neskôr som začal čítať knihy od Eldera a Triple screen čo ma uchvátilo viac. Navyše nie každá platforma dovoľuje nastaviť alebo doinštalovať vegasove tunely...

- ku tunelu > čím je centrálny tunel širší, tým by mala byť väčšia pravdepodobnosť, že graf sa od tunela len odrazí a bude pokračovať v trende. (môže ho aj na chvíľu prekročiť)
>ak je tunel úzky alebo žiaden to značí pohyb do strany a tam sa môže odohrať čokoľvek, nieže by v prvej možnosti nemohlo ;) pri úzkom tunely by som skúsil otestovať nákup/predaj na tretích úrovňach ktoré popisuje vegas pre dané menové páry

lovu zdar ;o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@nohavica
filtre, ktore spominal Vegas, su EMA12, spominal nejaky stvrtrok, kde mal tusim z 20 obchodov 19 ziskovych, mne sa zatial nic take nepodarilo, mozno preto,ze nepouzivam reversal... Pri tej EMA12 sa vetsinou ta cena vrti okolo tunela, casto mi to vyhodi SL... Treba asi sledovat spravy, porovnavat grafy inych parov, a asi davat reversal pre pripad, ze sa cena rozbehne na inu stranu. Dalej odporuca ako filter tiez daily tunel, ked dostanes signal tam, tak nejst na hodinovom proti tomu. Tiez nejst proti trendu. Dalej tam spomina, ze sa treba snazit hladat "cisty priestrel" cez tunel. To byva asi najpravdepodobnejsi zisk. Cisto mechanicky sa to asi robit neda, neviem, to by uz bol z toho automaticky system. Aj 4 hodinovy tunel je celkom dobry filter, casto, ked vyjdu podmienky na vstup podla 4 hodinoveho tunela, ide cena aj cez hodinovy... Motam sa s tym uz asi rok na micro ucte, a som stale okolo 0... Budem rad, ked hodis, aj ktokolvek iny vlastne postrehy, neni az take lahke zarobit na tunely. Je tazka doba, pary su dost volatilne, signaly dava dost casto, a ked to vyjde, zisky su dost rychle... Ozaj, a dalsi filter, pokial sa cena mota okolo tunela je prerazenie supportov/rezistencii...
Vela stastia, i ked tunel neni o stasti ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík za reakce,emu 12 zatím používat nechci ,nemyslím že se dá tunel obchodovat AOSem ,mechanicky myslím že si zadám pravidla ,jak se chovat ve všech situacích když se cena motá kolem ,čistý průstřel tunelu se hledá dost špatně když nevidíš na pravou stranu ,momentálně mi jde vlastně o to najít víc variant jak vstupovat a ty otestovat ,nějaké nápady mám,ale rád se nechám inspirovat.
eryx-testoval jsi tunel než jsi začal obchodovat ,bylo by zajímavý porovnat výsledky ,on to každý vidí trochu jinak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, backtesty som samozrejme robil, zial ten najvetsi som s preinstalaciou windowsu asi stratil. Testoval som v nom vsetky pary, co spominal Vegas v daily tuneloch, a v dost dlhom casovom obdoby (aky len MT dovolil). Nechcel som testovat vsetky prierazy tunela, take backtesty tu uz niekto zverejnoval, skoda ze sa ty autory (Namodro, Dzink....) tu uz neozyvaju... Cize bral som len prierazy v pripade, ze EMA12 isla s cenou od 34 fibo linky, a dalsi prieraz musel byt z druhej strany. Nie kazdy par bol ziskovy, ale sumar bol v pluse. Dalsi test som robil od januara 09 do konca aprila 10, ale tak, ako to Vegas popisoval s EMA 12, ten mam, mozem poskytnut, 4 pary, tam uz skoncil kazdy v pomerne slusnom zisku. Bral som teda len prierazi, ked bola EMA12, cena, aj tunel v rozpeti 5 pipsou. Je to ale strasne malo, pretoze ta EMA12 sa tam vetsinou pri realnom obchodovani dostane az ked je cena mimo. Na historickych datach tam ale uz je, takze je to dost nedokonale... Ked mas zaujem ale, je k dispozicii, akurat neviem, ako to sem dat, ci mam spravit screenshoot, a prilozit to ako obrazok, alebo sa sem da dat aj file s openoffice... Na druhej strane by som si rad pozrel aj ten Tvoj :)
...vcera bol pekny prieraz na EUR/USD, zial som ho zaspal (v noci sa mi do neho pocas azijskej seansi nechcelo...), podporeny aj 4hodinovym tunelom...
...vecer som siel ale do USD/CAD, tiez je podporeny 4hod tunelom, posilovanim USD, dnes sa caka na dolezite data z Canady, tak snad ma azia nevystopuje :)
Ahoj ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

eryx -hezky jsi se rozepsal :-) ,já jsem s testem teprve začal ,až ho dokončím klidně pošlu ,zatím je to ale prvotní průzkum kde si určuju pravidla abych se zachoval vždycky stejně ,těch situací je ale nějak víc než jsem čekal a budu se snažit to vychytat ,zatím beru každý protnutí ,podobně jak to tu popisoval právě myslím Dzink ,ten se do toho před časem hezky zakousnul ,neberu Asii a vstupuju se čtyřmi loty ,do konce týdne dodělám test na max co dovolí vt -od listopadu 2009 do ted, zkusím doladit a jestli to bude uspokojivý začnu testovat v MT na delším období ,s tou ema 12 od fibo s cenou je přesně to proč jsem sem napsal ,další věc co můžu testnout a jen tak mně nenapadlo ,doufám že se pořád bavíme o 1h tunelu ,takže díky a další nápady sem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...