Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

Docela se divím že mě to napadlo až po tak dlouhé době. Třeba je to pro všechny samozdřejmost a jen ja mam delší vedení a třeba ne, a někomu to pomůže.

Můj systém je založenej na nižší pravděpodobnosti cca (35-40%) a velkých profittargetech (4 až 5ti násobek SL).
Proto mam běžně zasebou dva i tři stoplosy. Napadlo mě, že si počkám až dva stoplosy padnou a pak teprve začnu obchodovat live než padne PT. Případně než dosáhnu určité hranice zisku, např 500 USD.

Výhody: Ekvita je mnohem vyhlazenější, systém má menší Dravdowny. Zvyšuje se pravděpodobnost i zisk na obchod
Nevýhody: Vydělává mi to méně. Utíkají mi obchody, kdy mám třeba tři PT za sebou. Ale to je max jednou do měsíce.

Takže, ted mám před sebou nelehký úkol, zabojovat s chamtivostí :)
Chci se na to zaměřit v Baktestu a vyhodnotit aspon pul rok či rok.

Pracuje někdo s podobným nápadem, třeba propracovanějším?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsetkych. Potrebujem poradit. Mam zaujem o dlhodobo ziskovy obchodny system, nakolko som dost pracovne vytazeny. Pocul som vsak, ze ziadny system nedokaze byt dlhodobo ziskovy. Pred niekolkymi dnami som sa vsak dozvedel, ze existuje na trhu par AOS, ktore su ucinne aj vdaka tomu, ze ich nastavenia a manazovanie sa prisposobuje situacii na trhu (napr. odosielanie nastaveni v urcitom casovom intervale, prip. pri neocakavanych fundamentoch). Narazil som na AOS *********, AOS ******** u ******** a potrebujem poradit, ci ma sprava AOS nebude velmi casovo zatazovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám udělanou automatickou strategii do NT7,kdy se nastaví po vstupu PT,SL a obsahuje i kód na posun SL.Chtěl bych obchodovat přes AMP,ale u těchto strategií jsou hodnoty dle Mira drženy na mém PC.Jelikož v pozici bývám dle řádného backtestu i několik hodin,chtěl jsem se zeptat,jak máte ošetřen případný výpadek proudu nebo internetu nebo jestli má někdo zkušenost a dokázal by poradit,jak NT se strategií zprovoznit na virtuálním serveru,kde výpadky nehrozí a člověk tudíž nemusí u spuštěné strategie sedět celou dobu,což by podle mě bylo nejlepší řešení i vzhledem k dlouhé době v pozici.

Děkuji za odpovědi a rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@miking: ano, pouzivam neco obdobneho. muj system je velmi konzervativni,uz sem se ude o tom zminoval, nevynasi to prilos mnoho. ja vetsinou tvorim obchody s delkou trvani mezi 10 - 20 obchodnimi dny. v pripade, kdy by oba dva obchody za sebou byly ztratove (zatim se to podle backtestu stalo dvakrat, jednou v krizi na prelomu tisicileti, podruhe v roce 2008. back test jsem delal 20 let zpatky), nakoupim prime investice na trhu s tim, ze ocekavam do roka cca 80-100% zisku. alejak rikam, nestava se to casto.
dalo by se ricz, ze pokud prijde black swan a ja ji ustojim s rozumnou ztratou, jdu mirne predelam strategii prodane obdobi...

@matador: jakmile ti nekdo nabidne system, ktery jezaruceny anebo vubec ti nejaky system nabizi za penize, proc ho nepouziva sam a. evydelava na tom? toje stejny jak u hubnuti - nejsou prasky na hubnuti, existuje jen navrat k vyvazenemu jidelnicku a rozumnemu pohybu.

@bernacek: odpovidal jsem uz v jine casti fora, jde o virtualni plochu citrix...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Zdravím,
po přečtení Vašeho seriálu Začínáme obchodovat (konkrétně otázky V jaký obchodní přístup nejvíce věřím, resp jaký mi nejvíce vyhovuje? ) mě napadlo, zda je možné obchodovat (a profitovat :) ) jen za pomoci formací, typu dvojitý vrchol/ hlava a ramena a trendových čar? Tedy bez použití jakýchkoli indikátorů.

Díky

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pablos:

určitě je možné obchodovat čistě na základě Price Action (cenového grafu), ždy jde o to, co komu sedí lépe a s čím umí lépe pracovat a vyčíst z toho lépe informace..vždy je ovšem zapojit i celkovou strukturu trhu aktuální situace, risk management atd...od samotného mechanického obchodování jednoduchých formací příliš neočekávejte..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...