Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

iigis:
Ten systém dává až pozoruhodné výsledky. Win% 60% při RRR 1:3,47 ?? ;) Můj systém mi v backtestu na vzorku cca 300 obchodů dal rrr 1:4 při úspěšnosti něco okolo 40%. A v paperu to je při stejném WINu RRR 1:3.79
Just saying....

Btw trochu si uprav zápis dat a trochu si to zautomatizuj, bude se s tím pak lépe pracovat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

m.hunter, hunslama Urobil som teda dva screeny s popisom jeden obchod ziskový jeden stratový snáď to bude zrozumiteľnejšie. Teda ak si nájdete čas tak popísať čo si o tom myslíte by bolo fajn:) Ingawin: Dúfam že podobné výsledky prevediem aj v papertradingu čo by ma teda pekelne hrialo pri srdci:). Hlavne musím makať na psychike lebo dostávam návali flustrácie keď si len tak prehliadam grafy a niesom si istý či je ten systím obchodovatelný pričom testy hovoria za všetko... neviem si s tým rady:(

14702

14703

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
Ahoj, ja ti urcite kritizovat system nebudu. Jak pises, tak backtest ti vychazi hezky. Dle meho soudu jsi si dobre zvolil minutove grafy (vis kdy vstupujes, pokud teda chapu ze vstupujes na close). Dale si myslim, ze jsi zvolil system s vhodnou frekvenci obchodu na den (jestli se nemylim, tak vetsinou 1 max 2). Mel by jsi si teda vyhnout preobchodovani. Ja ti drzim palce (tu) Zkus paper a uvidis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hanslama:

Samozrejme že či systém budem zvládať uvidím až pri paper. K tej frekvencii tak tam mám 1-2 z 98% a jedine ak ma SL vyhodí a vidím v trhu že to bol len márny pokus o prienik tak vstupujem ešte raz ale s menším SL. Toto pravidlo ešte musím odskúšať na live tam ma predsa dve straty nebudú mrzeť tak ako naživo. Našťastie mám 6 mesiacov na to aby som ho odpaperoval a zvážil či ísť live. Teraz len riešim dilema kde si demo založiť ale to je už offtopic:)... Každopádne dakujem za príspevok a dúfam že sem v lete prispejem aj do môj prvý obchod:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hanslama:

Neni začo. CHápeš to dobre akuát ten tick nemusí byť červený ale stačí aby nemal close nad polovicou rozpätia. Tak s týmto si ma zaskočil fosc neni forceindex??.. cítim sa ako blbec ked som sa spoliehal na to že v takom programe ako je NT7 by nebol forceindex tak som si myslel že je to on...:(.. idem stiahnuť skutočný a spravím ten backtest ešte raz (kukania do grafu nieje nikdy dosť)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hanslama:

keďže neviem editovať (prosím nesmejte sa).. tak to sem dám ešte raz značne mi klesla nálada ohladom toho FOCS teraz som backtestoval s indikátorom ktorý ani nepoznám a je mi z toho zle. Teraz rozmýšlam čo dalej či tento indikátor vypustit a zbacktestovať normálny force alebo čo teda ak by ste pre mna mali dáky typ bol by som vdačný a teraz si idem sám nadávať za to čo som urobil..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
Editovat jde myslim jen par minut od napsani prispevku.
Nenech se v zadnem pripade zviklat nebo si zkazit naladu. Zjisti si, co ukazuje ten FOCS a pokud ti to tak vychazelo a obchodovalo se ti dobre, tak to nemen. Zkus a uvidis, stejne se budes vyvijet a tvuj system s tebou. Treba ten FOCS uplne vyhodis. Je hodne zasadni v tvem systemu? Psal jsi, ze system mas diskrecni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama:

Už som si to nehal prejsť hlavou a tak poviediac sa mi to zmenilo za výhodu ( z mojej hlúposti sa učím dobre:)).. Tak či tak tento indikátor som používal čisto ako filter a len v približne 4 prípadoch mi ukazoval iné ako som si myslel. Urobím si backtest dákych 3 mesiacov z tých 7 čo som robil a výsledky porovnám aby som získal aj štatisticky prehlad. Veď času mám tony takže toto nič neznamená ta zkazená nálada bola do obedu po jedle to bolo ok .)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, při testování patternu 0v jsem narazil na problém ten, že pattern se někdy rýsuje docela "opožděně". Mám na mysli např. korekce do trendu, první bull svíce, druhá bull svíce a pattern se utvoří v podstatě MEZI těmito svícemi. Problém je často ten, že na první svíci pattern není, ale na druhé bull je často trh už poněkud "vysoko" na to abych vstupoval za market. Ja to řešíte? Vstupujete např. limitem nad high poslední svíce? To se mi jeví jako rozumná cesta. Pokud high překoná poslední svíci a vytvoří další bull je téměř jistota, že se pattern 0v utvoří a že obchod "klapne". Jak to řešíte vy? Díky za postřehy. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš >
paterny zalozene na indikatoroch sa vzdy rysuju opozdene, to znamena ze ak chces vstupit, tak casto vstupis na "zlej cene" , ked ti trh usiel uz poriadny kus. A ked si chces zadat SL, tak musis casto znasat velke korekcie, ktore plynu z toho ze si nastupil na vysokej cene. Ked budes vstupovat limitom za lepsie cenu, casto sa ti stane ze tie nejlepsie obchody ti utecu, a tie tie stratove vychytas vsetky, ked sa ti to vrati po tvoj limit a nasledne pojde proti tebe.
Patern 0v sa vacsinou vykresluje opozdene , az ked je uz po funuse, co je podla mna dost rizikove, lebo vstupujes do trhu vo "vzduchu " casto za zle ceny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sirix:

musim nesuhlasit ze 0v sa vyresluje po funuse, to je zavadzajuce, samozrejme neviem ako vystupujete ak idete pre velmi male profity tak je mozne ze pre Vas je to uz "zla cena".

to tomas262:

Beriem signal ak je opozdeny iba ak je dostatocny potencial. Ak trh je blizko HILO alebo nejakej S/R urovne obchod neberiem. Este jedna vec, jedna bull sviecka nic neznamena, nemusi to byt koniec korekcie, takze mensi lag je niekedy velmi dobra vec.

Ak chcete nastupovat limitom, jednoducho si otestujte ako daleko trh isiel proti vam v uspesnych obchodoch (MAE) tak by ste mali dostat hodnotu kde nastupit s limit. Ako sirix povedal niektore profitujuce obchody vam utecu. Aby ste nechytili vsetky stratove obchody mozete zrusit limit po urcitom case, alebo ak sa cena pohla bez vas o X vystupite a pockate na dalsi signal.

hodne zdaru
martin (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Lidi, tiše vám závidím. Mám pocit, že ať vstoupím do trhu kdykoliv, otočí se :S Asi na tom založím svůj systém...A přitom si myslím, že se spokojím i s málem. I když, možná v tom je právě problém. Teď v únoru jsem se chystal od prvního Live, ale už pár dnů se paper kazí a kazí. A to jsem pracoval jenom s jedním MA. Asi si dám týden pauzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý večer (nebo už spíš noc) všem

Dnes jsem stvořil něco co bych mohl snad nazývat základním obchodním systémem. Byl bych moc rád, kdybyste na to zkušeným okem koukli. Nejde mi až tolik o funkčnost (to si otestuji sám), jako spíš jestli to obsahuje vše, co by takový systém obsahovat měl nebo jestli byste něco doplnili či změnili. Předem díky za trpělivost.

[bold]Obchodní plán pro ID trading[/bold]

Obecná pravidla:
- Time-frame: 3 minuty
- Obchodovat začínám nejdříve v 18:30 a končím nejpozději ve 21:30 přičemž novou pozici otevírám maximálně do 21:00, později už ne
- Obchodování ukončím po 3 provedených (uzavřených) obchodech bez ohledu na P/L
- Mám otevřenou vždy jen 1 pozici v jednom trhu

[bold]Trh YM[/bold]
Hodnota jednoho ticku odpovídá jednomu celému bodu. Jde o poměrně klidný trh, obvyklé rozpětí úsečky 5-10 ticků, vyjímečně nad 20 ticků.

- Hlavní indikátor: SMA s periodou 14
- Pokud SMA indikátor protne úsečku (jeho hodnota je mezi high a low) a další úsečka již protnutá není, tak je tato úsečka považována za signální dle následujících podmínek

Nákup:
1.close signální úsečky je větší nebo rovno než open (býčí trend)
2.SMA indikátor má hodnotu alespoň +1 tick od hodnoty indikátoru na předchozí úsečce (stoupající tendence indikátoru)
3.Hodnota SMA je o 2 ticky menší nebo rovno než close signální úsečky

Prodej:
1.close signální úsečky je menší nebo rovno než open (medvědí trend)
2.SMA indikátor má hodnotu alespoň -1 tick od hodnoty indikátoru na předchozí úsečce (klesající tendence indikátoru)
3.Hodnota SMA je o 2 ticky větší nebo rovno než close signální úsečky

Do obchodu vždy vstupuji příkazem LIMIT s cenou ...
+1 tick k hodnotě close signální úsečky pro nákup
-1 tick k hodnotě close signální úsečky pro prodej

Základní SL je umísťován 30sekund před uzavřením úsečky na hodnotu …
low signální úsečky pro nákup
high signální úsečky pro prodej

PT je umístěn ve vzdálenosti 10 ticků od vstupní ceny pozice

Po každém uzavření úsečky posouvám SL na hodnotu …
low předchozí úsečky pro nákup
high předchozí úsečky pro prodej

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...