Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

Rob99
Zrejme obchodujes divergence z toho co smo precital to taktiez povazujes za vyborny nastroj.
Chcem sa opytat zmienil si pouzivanie indikatorov aj inych ako CCI RSI MACD STOCHASTIC a ovela lepsie. Mozes mi dat nejaky typ?
Dalsia otazka chcem sa opytat ako urcis divergence na Double botttom alebo Top ak zmyslom divergence je vyhladavat napriklad v grafe Low Lower Low a na indikatore Low a Higher Low
Double Top / Bottom ziadne Low a High nema, lebo udrie na rovnaku cenu. Jedine ze indikator moze mat low a high a potom mi to uz zmysel da. ak po vykresleni platneho signalu DT DB indikator ukaze LowerLow teda prepredanu oblast na stranu LONG napriklad.
Domnievam sa spravne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 stranger:

Obchoduji nejenom divergence, protoze ty se hodi jen na urcite trhy, jen v urcite obdobi a je treba mit k dispozici i nejake trendove systemy...

Nicmene ano, tva uvaha je naprosto spravna a je to podstata divergenci na formacich DT/DB. V momente kdy trh atakuje podruhe/potreti nejakou cenu, resp. vznikne nejaka S/R uroven, tak je potreba se podivat, jak se to bude dal vyvijet. Resp. jestlize v dany moment indikatory ktere meri nejakym zpusobem aktivitu v tomto smyslu... indikuji divergenci, trh se zkratka "kratkodobe" otoci, protoze je v danem smeru vycerpan a s "jistou pravdepodobnosti" dojde k nejake korekci, at uz to bude trendova korekce s PB, flipem atd., nebo jsi na nejake vyznacnejsi S/R a trh se definitivne odrazi. Pak nasleduji opravdu zajimave pohyby. Kazdopadne na zaklade techto informaci dochazi "zhusta" (presne % at si kazdy radsi zjisti sam, zalezi na parametrech o kterych jsem psal) k "nejakemu" zpetnemu pohybu, ktery lze temer vzdy pretavit v zisk. V jake vysi.. to uz je na MM a RM. Konkretni typy davat nebudu, notabene muj system divergenci lze pri trose usili najit na internetu. Je tam popsan kompletne obchodni system, statistiky, grafy, screeny atd. Nicmene bych toto doporucil jen jako jakousi inspiraci, ne slepe okopirovani. Kazdy si to musi udelat po svem.... Podstata obchodovani divergenci lezi v problemech, ktere jsem popsal v minulem prispevku, ale kdyz bych to mel globalizovat, tak jsou to postupy platne pro uchopeni kazdeho systemu, at je zalozen na cemkoli.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99 suhlasim ze je ptorebne mat aj trendove systemy, pretoze divergence teda indikatory tzv oscilatori, "predstihove" nam ukazuju dost vela falosnych signalov v trende. Na samotne DT A DB som sa nejako nezameral pretoze je ich v trhu dost malo a skor hladam "sikme" divergence signali.
Mna len zaujalo to co si pisal o tom ze existuju aj lepsie oscilatori pre divergence. Inak system vyhladavania vstupov som si postavil sam tak ako aj system pre techniku vstupov. Neidem cestou niekoho ineho, to by som skoncil prri Woddim alebo Fin Win. co nehovormi ze sui zle systemy... no ale k veci. Myslel smo si ze ked si uz zmienil oscilatori lepsie ako RSI CCI MACD a STOCHASTIC, ze by si snad mohol prezradit ake ine oscilatory si mal na mysli sk torymi sa lepsie hladaju divergence.

Vdaka

Dodatok:
Este co poznam tak existuje %R indikator ktory sa da vyuzit pri divergence.
Mal si tento na mysli?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 stranger:

Ty si to fakt neumis najit ? No dobre.. pouzivam ElderRay v kombinaci s CCInn podle trhu a zvoleneho timeframe. Jinak divergence v trendech vubec neobchoduji, nestoji to za ty problemy... :)

Jeste je potreba rict, ze obchoduji jen zvratove divergence, tedy ciste DT/DB + div. Jinak je to jiny - trendovy system, tzn. skryte divergence mne "nezajimaji".

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...