Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

Dobrý den všem Jak jsem psal výše, jsem teď ve fázi testování systému. Není to ještě ani backtest, spíš takové "oťukávání". Při vytváření to dělám tak, že hledám zajímavé denní pohyby a zkouším to zobchodovat pomocí WCCI pravidel přičemž si i zapisuju pokud veškerá pravidla dodržena nejsou. V poznámkách si pak pokouším zdůvodnit proč bych tenhle obchod vzal nebo proč naopak nikoliv a doufám, že z toho následně dokážu vytvořit pravidla, která pokryjí celý tento test. Co myslíte, je to takto rozumný postup ?

15710

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, rád bych slyšel Váš názor.

Chtěl jsem se zeptat na Vaši zkušenost s Klouzavými průměry...
Konkrétně mám MA s periodami 7 a 19, sleduji Volume, Open interest, R/S úrovně, Parabolic SAR a trendy jejich swingy...
Možná se to zdá, že je to příliš složité, ale opak je pravdou. Hledám něco, to málo, co tomu chybí, nevím co ale cítím to tak.
Chtěl jsem systém HLAVN2 jednoduchý. Ačkoliv se to nezdá tento určitě je!!!
Protože hlavní jsou pro mě MA(signál překřížení) + dále jen sleduji R/S úrovně, keré jsou nejblíže, což by mohlo signalizovat otočení trendu, nebo zapříčinit pohyb pouze do strany. PSAR mám jen jako "teoretickou" pomůcku pro SL(spíše umísťuji podle zmiňovaných S/R, a celkově se je snažím umísťovat do logických prostor, né ledabile).
Dále jsem zmínil Vol, tím sleduji likviditu, kde někdy hodně zvýšené Vol může znamenat otočení trendu, a naopak při příliš malém se snažím neobchodovat.
A jelikož hlavní důraz kladu na MA, tak je logické že musím sledovat trendy a jejich swingy, jelikož MA dávají největší profity při dlouhých trendech(ostatně jako většina).
Tudíž ze všeho vyplývá, že kromě MA mám vše ostatní, jen jako doplněk pro další informace, a například PSAR bych ani nemusel mít vůbec, a je jasné že mě MA s periodami 7 a 19 dají opravdu mnoho a mnoho signálů k nákupu.
Beze sporu, kdybych všechny tyto signáli zobchodoval za den, byl bych v plusu, a určitě né v malém, ale bylo by to i denně třeba 40 obchodů.
Což je pro mě naprosto nepřijatelné, abych strávil celý den u pc.
Proto tady jsem u toho na co jsem se ptal, jestli nemáte někdo zkušenost s MA, schází mi ještě jeden "filtr", abych obchodyzredukoval....
Ale nemohu pořád přijít na to, co se hodí ke klouzavým průměrům, a proto bych si rád poslechl i Vaše názory a zkušenosti...
Děkuji za Váš názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

testoval jsem 3 dny, pouze, ale hned když jsem viděl že bych zobchodoval i jeden den 62 obchodů denně, tak jsem s tím přestal, protože je potřeba další filtr, protože by bylo zbytečné dělat z toho nějaké závěry...
Také mě to už napadlo, ale jde o to, že kdybych obchodoval například od 16:30 do 18:00, tak by pro mě bylo hodně důležité aby trh trendoval, protože pokud nebude tak prodělám, jelikož MA jsou na tom založené....sice né nijak výrazně, ale kdybych stratil na obchodu 20USD, zobchodoval bych jich za tu dobu třeba 115 + komise...a není to malá částka...
Nebo mě teď napadlo, obchodovat třeba 2-3 trhy, které by byli spíše volatilní, což by spíše mohlo vyhovovat, a vždy si vybrat nějaký, který je ten den živější....jinak nevím co jiného

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda:
A co místo nějakých složitých filtrů změnit time frame ? Nenapsal jste jaký teda používáte, ale tipuji minutový když máte tolik obchodů. Zkusil bych třeba 3 minutový. Nicméně jestli chcete obchodovat jen tu uvedenou hodinu a půl, tak to by dávalo 30 úseček. Na to bych se divil, pokud najdete víc jak 2 obchody :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fredy mam podobony problem, ja jsem na fdaxu a mam zobrazenych cca 50-70 usecek, muj indikator je cci (neco jako fin win) a bez nejakeho dalsiho filtru mam na 3 mesice cca 200 obchodu.. to mi prijde celkem hodne(slipage+komise..) a vyzsi tf pro me neni vychodisko, nenapada Vas jeste neco? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem stejný nováček jako většina zde asi, takže to byl jen takovy laický pohled na situaci ... tzv. "selská logika", když mám něčeho hodně, tak si zmenším prostor a dostanu méně.

Ale docela mě to překvapuje. Zatím co tak testuju WCCI, tak na 3 minutovém TF mi to dává tak 3-5 obchodů do týdne. Nevím, kde bych tam vyhrabal celých 200 za měsíc :) Možná je to trhem a YM není tak obchodovatelný, alespoň teda přes WCCI nikoliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No to je i tak hodně. Když bych vzal extrém 5 obchodů na týden, tak to stále vychází zhruba 60 obchodů na 3 měsíce. Proto mi těch 200 přijde poněkud hodně, nicméně pokud je to pro vás profitabilní, tak proč ne :)

WCCI se asi zdá složité, ale právě se mi líbí ta jeho kompaktnost jako celku a jasně definovaná pravidla. Pokud to navíc skutečně půjde obchodovat bez koukání do cenového grafu, tak mi to přijde poměrně dobré i z psychologického hlediska. Člověk pak není ovlivňován těmi pohyby a nepřepadá ho strach nebo chamtivost. Ale to jen tak na okraj, určitě z toho nedělám svatý grál a každý nechť si najde to své :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No myslím, že tímhle už trochu uhýbáme z tématu, takže jen ve zkratce. Říkal jste, že za 3 měsíce máte 200 obchodů, ale tady vidím jen 23. Jinak na tom nespatřuji nic až tak světoborného. Malý drawdown je určité dobrý, ale v poměru k profitu cca $400 za měsíc to až tak malé není. Otestujte to na větším vzorku dat. A zajímalo by mě odkud vzešlo rrr=3.31 ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...